Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Valaki átlátja a helyzetet...

Valaki átlátja a helyzetet vagy túl reagálom?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

19 éves lány vagyok.

Nos kezdjük ott, hogy barátommal 1 éve vagyunk együtt.

Nagyon szeretjük egymást, és az összeköltözésen gondolkodunk már lassan fél éve, meg is van a ház de az mellékes.

Most érettségiztem, és nagyon nehéz volt, matekom kérdéses, törim nagy valószínűséggel nem sikerült(nem kérem a tanultál volna jobban ment volna, mert tanultam).

Nos anya nem kedveli a barátom, azt állítja kihasznál, mert pár alkalommal sietett hozzám (pl ballagásom napján) és nem hozott nekem ajándékot mert sietett minnél előbb ideérjen.

De ez csak egy példa a lényeg az, hogy az összeköltözésen gondolkodunk régóta, és anyum amióta barátommal vagyok, mindig megakadályozott hogy találkozzunk vagy itt aludjon...mondta nem kell mindig rajta lógnom (hetente 1-szer találkoztunk akkor suli után egy órát hetente, és amikor megengedte anya, hétvégén itt aludt a szerelmem.)

Félek ha nem sikerül az érettségim, (márpedig ha matek sikerül az 5-ből akkor a töri nem fog) akkor nem fogja engedni hogy összeköltözzünk.

Félek attól hogy megzsarol engem megint érzelmileg és majd nem merek elmenni.

Mikor eltiltott barátomtól azt mondtam neki hogy ha eltiltasz akkor is találkozom vele, a válasza az volt akkor viheted a cuccod is, apának meg azt hazudta elakartam költözni közbe csak annyit mondtam ha tetszik ha nem találkozunk.

Szerintetek engedni fogja hogy összeköltözzünk?

Ha nem akkor mit csináljak? várjak? Barátom nagyon szomorú mert régóta beszéltünk róla, de sajnos az érettségi elég nehéz volt számomra.

Előre is köszönöm a válaszokat


2015. máj. 6. 16:21
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
93%

egy éve vagytok együtt, de már fél éve meg van a kinézett ház???

nem korai ez egy kicsit?

2015. máj. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 A kérdező kommentje:
Úgy hogy 5 tantárgy van, abból angol és földrajz még hátra van de az menni fog, nincs baj az értelmi képességeimmel, de ha néztél híradót ott is láthattad mi volt a lényrg, és én nem az érettségiről tettem fel a kérdésemet, hanem a költözésről, de az emberek többsége csak oktat, pedig nem ezt kértem, és tanultam is rá de teljesen más volt mint az előző éviek, és a sima forrás elemzéshez is kellett háttér tudás, ami nem volt a témekörök között amire a tanárunk felkészített.
2015. máj. 6. 17:01
 23/44 anonim ***** válasza:
89%

Ez a "de márpedig én tanultam" mondat olyan hülyeség. Kit akarsz ezzel hitegetni? Magadat vagy minket? Minket nem érdemes, mert nem érdekel. Magadat meg felesleges, mert akkor is egyest írtál.


Különben is mit vársz szüleidtől ezzel a viselkedéssel? Tanulni nem tanulsz, de a barátoddal összeköltöznél. Jó világ van. Ha elköltözöl miből fogod fizetni a rezsit? Miből fogsz kaját venni? Mész haza majd kuncsorogni szüleidhez? Vagy a barátod majd eltart?


Azon viszont jót nevettem, hogy "sietett hozzám, hogy minél előbb ideérjen". Most te komolyan ennyire naív vagy? XD (gondolom nem ballagás előtt 5 perccel szóltál neki, hogy ballagás lesz)

2015. máj. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 A kérdező kommentje:

Nem fél éve van meg a ház, hanem 1 hónapja körülbelül.

Csak fél éve terveztünk (Ha 1 évesek leszünk akkor majd összeköltözünk ha sikerül, és anya engedi) És a többi magánéleti dolgot nem részletezem mert megint az oktatás jönne amire jelenleg nem vagyok kíváncsi, csak arra voltam kíváncsi hogy mehetnék el innen hogy anyum ne tagadjon ki, mert már volt rá pár példa (Pl mikor a tányéron hagytam egy foltot azt mondta rohadna el a fajtám.)

2015. máj. 6. 17:05
 25/44 anonim ***** válasza:
93%

Próbáljátok meg, ha annyira szeretnétek. Azért mondom mert akkor kóstolsz bele az életbe. Gondolom még sosem laktál külön a szülői háztól.

Így fogod megérteni, hogy milyen munkáért mennyi fizetést fogsz kapni, abból hogyan lehet megélni, munka mellett tudsz-e tanulni.

(Őszintén szólva azt javasolnám, hogy amíg le nem érettségizel, addig maradj otthon, nem késel el semmivel, ha egy kicsit később költöztök össze. Érettségi nélkül valószínűleg nem jól fizető munkád lehet, amiből nehéz megélni. Munka mellett még nehezebb lesz tanulni, ha már így is nehéz volt a felkészülés, nem javasolnám. De akkor szembesülsz ezekkel, ha benne vagy.)

2015. máj. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 A kérdező kommentje:

Én senkit nem akartam hitegetni, sem magam, márpedig neked tényleg nem kell magyarázkodni mert úgysem hiszed el, szerintem én jobban tudom. És nem kuncsorognék anyámnál ugyanis a fejemhez vágta hogy nem tud eltartani sem...párszor ezt is megkaptam tőle, de köszönöm a válaszokat én nem ezt vártam.

További kommenteket nem kérek

2015. máj. 6. 17:08
 27/44 A kérdező kommentje:
És a szüleidtl dumához hozzátenném, apám nem él velünk. Hanem külföldön dolgozik és szinte ott él sosem jön haza.
2015. máj. 6. 17:09
 28/44 anonim ***** válasza:
73%

hagyjátok már, kár rá az időt fecsérelni

majd sza¤rpucolás közben átgondolja, érdemes volt-e 8 általánossal önérzeteskedni

2015. máj. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 A kérdező kommentje:
Köszönm a normális választ kedves 25-ös, ilyeneket vártam volna nem a felháborodott válaszokat amikor azt sem tudják nagyívbe milyen a valódi helyzet, csak egy részletet tudnak valaki életéből és már oltogatják:)
2015. máj. 6. 17:10
 30/44 A kérdező kommentje:
28-as, nem értem miért az a felfogásod, hogy én nem fogom letenni az érettségit :) én nem mondtam egy szóval sem otthagyom az iskolát
2015. máj. 6. 17:12
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!