Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megütött az anyám ezért. Apa...

Megütött az anyám ezért. Apa nagyon kiakadt. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Pénteken elmentem osztálykirándulásra, tegnap este jöttem haza. Kérdezte, hogy milyen volt, én pedig elmeséltem, hogy kavartam azzal a fiúval, akibe 8.-ba nagyon belezúgtam, de nem voltunk együtt.

Ezen az egészen így teljesen most télen sikerült túljutnom, már nem borultam ki miatta és áprilisban lett egy barátom is... Erre most megtörtént ez és elmeséltem anyának, hogy hátha segít abban, hogy mit csináljak.

De tök értelmetlenül kiborult, elkezdett kiabálni, meg trágárkodni, hogy mekkora csalódás vagyok neki (???). Utána kértem, hogy ne üvöltözzön már, amúgy is szétmegy a fejem, ha nem tud normális lenni, inkább maradjon csendben és hagyjon békén. Erre felpofozott kétszer, közölte, hogy remélem ettől észhez tértem és nem állok szóba azzal a fiúval.

Sosem ütött meg, pedig csináltam pár durva dolgot. Ma beszéltem apával, elmeséltem neki ezt az egészet és mondta, hogy ezután szerinte anya alkalmatlan a nevelésemre és az lenne a legjobb, ha végleg hozzá költöznék (most úgy van, hogy hol itt vagyok, hol ott, ahol kedvem van).

Viszont itt most lett kész a szobám és a gardróbom, teljesen felújítottuk miattam az emeletet. Apánál meg tök "steril" minden, mint egy múzeum kb. Sosincs otthon, vagy dolgozik, vagy szórakozik, vagy nőkkel van, általában késő reggel, vagy kora délelőtt kel fel. Szeretek nála lenni, de azért néha jól esik arra hazajönni, hogy van itthon kaja, vagy nem kell idegen nőkkel összefutnom...


De nagyon kibukott anyára és szerintem ha este felhívja, nagyon összevesznek.

17L


2015. jún. 2. 12:37
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
37%
sőt itt az történt, hogy rögtön felkínálta magát a srácnak próbálkoznia sem kellett, vagyis lehet ebből nem lesz kapcsolat, mert a srác részéről csak egy jó numera volt és ezt kérdező át kell gondolnod. Ha rögtön odadobod magad, nem tudhatod ő is szeret e, lehet szimplán csak dögös voltál neki :P
2015. jún. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
20%
Én csak akkor ütöm meg anyámat, ha beszól valami durvát, vagy nem hallgat rám, hogy szokjon le a piáról. De akkor is csak egy pofon.
2015. jún. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
51%
Sok ilyen fiú van mi? És vajon mitől lesznek ilyenek? Én határozottan emlékszem, hogy akkor tört bennem össze a sírig tartó szerelem, megbecsülés, hűség alabástromszobra és lettem egy gátlástalan lelketlen fajankó, mikor az aktuális szerelmem átvert, megcsalt becsapott és még csak el sem mondta, hanem csak úgy kipattant a szög a zsákból. Pont egy ilyen lány volt, mint a kérdező...
2015. jún. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
55%

hát 24-es ha te ennyitől lelketlen lettél akkor az szomorú, engem vertek és mégsem tudom bántani ettől még a szeretteimet, legyen az embernek tartása

off: ettől még megértem

2015. jún. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
83%

Mi az 20-as , hogy 17 evesen ne vegye komolyan magat es a kapcsolatait? Egy embert a tettei tesznek azza aki, az meg a masik, hogy egy majdnem felnottrol van szo,igazan lehetne felelossegteljesebb.

Hogy mit csinalj , kerdezo? Vegre tedd rendbe az eleted, dontsd el, hogy kitol mit akarsz. Anyud helyebe en is merhetetlenul csalodnek, valoszinu a pofont is mar tehetetlensegeben adta, mert hiaba pofazott mar neked errol szazszor. Erdemes lenne kicsit visszahuzodnod a vilagtol es elgondolkoznod.

Apadat meg vedd negativ peldanak.

2015. jún. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
54%
Szokásos kamu. Nem is értem minek válaszoltok neki folyamatosan! Csak hergelni akarja a jónépet.
2015. jún. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
70%

Kedves kérdező, amit leírtál, abból ezt látom:

. anyád minden tőle telhetőt megtesz, hogy jól érezd magad otthon

- csináltál pár durva dolgot, de anyád melletted volt, sose ütött meg

- van egy srác, aki miatt hónapokig ki voltál borulva, nagy nehezen szedted össze magad (és gondolom, anyád végig melletted állt, végigasszisztálta a történetet, hogy segítsen)

- apád egy k.rv.pecér, te pedig félreléptél a pasival, aki előzőleg kikészített


Nem értem, miért csodálkozol, hogy kaptál két maflást - ami egyébként nevelési szempontból nem helyes, de néha tán anyádnak is megengedhető, hogy kiboruljon. Gondold végig még egyszer, hogy mi történt, vedd hozzá, hogy egy jó szülőnek a legborzasztóbb a tehetetlenség érzése, amikor szenvedni látja a gyerekét, és nem tud rajta segíteni. ennél már csak az rosszabb, amikor nagy nehezen kijön a kölök a gödörből (amiért a szülő is mindent megtesz, amit tud), majd önként és dalolva fejest visszaugrik úgy, hogy felfedezheti benne az apja elcseszett viselkedésmintáját is.


A döntés a tiéd, anyád messze jobb szülő (ennyi infó alapján), mint apád, de lehet, hogy jót teszel vele, ha megszabadítod magadtól.

2015. jún. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
12%

elég anyagias vagy, hogyha csak emiatt maradsz anyukádnál.

szeritnem is gáz amit műveltél, de mivel áprilisban lett barátod, gondolom jártatok egy hónapig..ez akár jelenthet 4 találkozót is.szóval én se emiatt nem csesznélek annyira le.

ha anyukád nem vevő az ilyen történetekre, akkor ne mondd el. szerintem nem szívesen hallgatja hogy már hanyadik fiú nyulkál a bugyidban..tartsd meg magadnak akkor

2015. jún. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
59%
Fuj de egy olcsó kis retkes senkiházi vagy xD
2015. jún. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
83%

Már megbocsáss, de mit vártál, dicséretet, amiért beszámoltál erről a "büszkeségről" anyádnak? 17 évesen ismerheted eléggé, hogy meddig és mit oszthatsz meg vele, mikor szakad el a cérna. Ez volt az a pont. Jól tetted, hogy megosztottad vele, mert nem árt, ha valaki még idejében észhez térít. Persze, lehet ezt kultúráltabb formában is, mint pofonnal és trágársággal.


Ugyanakkor a vele szembeni fennhéjázó stílusodból ítélve, meg abból, hogy "márpedig csináltál már pár durva dolgot", nem csodálkozom, hogy anyukádnak igen kevés türelme van hozzád. Te fordultál hozzá tanácsért, s messzire mentél a visszavágással. Ennyi idősen tudnod kéne, hogy a szavaknak és a tetteknek súlya van, s kapni fogsz még az élettől pár pofont, ha így állsz hozzá.


Apád véleményének pedig szerintem nincs sok létjogosultsága jelen szituációban. Ha valaki, ő tovább tudná rontani a nevelésedet.

2015. jún. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!