Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim mindenhova jönni...

A szüleim mindenhova jönni akarnak, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egy 16 éves fiú vagyok.


Tudni kell rólam hogy eléggé otthonülős vagyok.


Mikor ki szeretnék mozdulni valahova pl: egyedul megnezni egy mozit vagy elmenni strandra lányokkal ismerkedni akkor velem akarnak jönni vagy együtt megyünk el (ugyan az) ha "Én megyek akkor miért ne jöhetne az egész család?" alapon.


Ez mát addig fajult hogy már sehova sem megyek hanem csak egész nap otthon fekszem.


Így inkább már fel sem hozom nekik hogy el szeretnék menni EGYEDÜL strandra mert az lenne a válasz: Majd elmegyünk, családi jeggyel jobban kijövünk stb.


Oké értem hogy ők is szeretnének még élményeket szerezni és szeretnének velen lenni ezert meg is esik rajtuk a szívem és akkor utána mondom hogy:Jó menjünk...


Itt van példának a Morningshow kitelepülés.


Nagyon szerettem volna egyedül elmenni mert imádom őket

2. Meg szerettem volna lányokkal ismerkedni.


Erre mi lett a vége? Jött anyám is és a hugomat kivette 1 napra az iskolából hogy jöjjön ő is... Nagyon jó..


Ha ilyen ingyenes koncertre szeretnék mennk egyedül akkor ők is jönnek mert ők is szeretnének zenét hallgatni.


Így hogy az életbe lesz barátnőm? :( Alig mozdulok ki, de ha szeretnék akkor jonnek velem. Most is itt vagyunk a Balatonon és nem merek lemenni egyedül a partra lányokkal beszélgetni mert tuti hogy egyből az lenne: Várj mi is megyünk vagy az hogy ne menj már... Majd később megyünk.


Megbeszélni nem merem mert az lenne a kifogás hogy: baj hogy veled akarunk lenni vagy hogy mi is akarunk strandolni? Így persze hogy megesik rajtuk a szívem, de így egyedül fogok maradni ha nem tudok ismerkedni mert ott vannak ők is. :(


Mitévő legyek?


16/f


2015. júl. 20. 00:49
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Ezért is az szeretnének velem lenni hogy velem lehessenek*


Bocsánat ez értelmetlen volt.

2015. júl. 20. 01:47
 12/21 anonim ***** válasza:
De ők ezeket egyedül is csinálják? Mármint szeretnek zenét hallgatni. Nélküled is elmennek koncertre?
2015. júl. 20. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
13%
Szerintem örülj neki hogy törődnek veled. Más örülne hogy ha foglalkoznának vele, de a legtöbbjüket le se sz*rják, te meg itt nyafogsz, és most sajnáljunk meg hogy sok túl sok szeretetet kapsz? Az lenne jó ha látnál egy másik családot, ahol vagy épp munka miatt nincs idő, vagy csavargó anya és esetleg részeges apa miatt nem kap elég figyelmet a gyerek, és talán a ballagására elmennek, akkor észbe kapnál hogy milyen szerencsés vagy normális szülőkkel. Addig orülj amig nyaggatnak, mert ha már nem csinálják maguktól akkor már késő. Ne 40 évesen kelljen siránkozni hogy jó lett volna több időt tölteni velük. De ha annyira kanos vagy akkor meg szólj be nekik, rázd le és menny le a parta megdöngetni pár csajt. Talán a kapcsolatotok is romlani fog, de ha ez kell neked akkor nincs mese be kell szólni.
2015. júl. 20. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Nemigazán.

Talán ez is lehet a baj.

Nekik megvan a kis komfortzónájuk és velem szeretnének kimozdulni.

Kezdek rájönni hogy miért szeretnének ennyit velem lenni.


Egyedül csak anyám az aki szokott járkálni a barátnőivel csavarogni.


Köszönöm a válaszokat.


Kezdek más dolgokra is rábukkani.


Lehet hogy a szüleimnek kell a társaság hogy ne rajtam keresztül keressék az élményeket.

Valahova el kellene menniük kettesben.

Lehet hogy nem ez az oka,de tényleg valahol itt kell keresgélni.


Ez volt a legjobban segítő kérdés amit feltettem :))


Szeretnék bocsánatot kerni a sok nyavajgásért!

2015. júl. 20. 02:43
 15/21 A kérdező kommentje:

13-as

Teljesen igazad van.


Talán eddig nem láttam át ezt az egész helyzetet hogy én jó helyzetben vagyok.

Nem az a baj hogy szeretnek....azt teljes mértékben elfogadom, de akármennyire is jó egyszer el kell kezdenem megtanulni a nagy élethez a dolgokat ami azzal jár hogy nem szabad mindent megcsinálniuk helyettem és velem jönniük mert ez csak önállótlansághoz fog vezetni és így nem tudok elhelyezkedni és nagykoromban is nehezen fogok találni valakit ha most nem gyakorolhatom az ismerkedést.


.

2015. júl. 20. 02:55
 16/21 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem attól, hogy ott a család, még lehet ismerkedni. Max. megmondod az elején a csajnak, hogy nálatok ilyen nagy az összetartás és családcentrikus vagy. Ezt a legtöbb nő díjazza. :) Amúgy meg mondd azt a családnak, hogy a wc-re mész, aztán lógj meg ha másképp nem megy. De ha megmondanád, hogy egyedül akarsz menni, mert ismerkedni akarsz lányokkal, ezt tényleg nem értenék meg?
2015. júl. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
48%

16 evesen en tudod mit csinaltam. Megmondtam otthon hogy elmegyek, majd jovok.


Ennyi, nem mondtam el hogy hova, kivel, miert. Az volt az elvaras a szulok reszerol hogy ne tul keson erjek haza. Iskolaidoben 7-8 korul mar otthon voltam, hetvegen meg szunetben meg 9-10 ora fele.


Megis miert kell elmondanod otthon az osszes programod, terved az utolso apro reszletig?

2015. júl. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Ha nekünk ezt így megfogalmaztad, kb. ugyanezt mondd el nekik is. Ülj le velük és mondd el a problémádat, lehet nem is sejtik, és megszokták ezt, nem vették észre, hogy felnőttél. Beszéld meg velük, hogy lehetnek ugyanúgy közös programok, de szükséged van arra időnként, hogy egyedül bontogasd a szárnyaid.
2015. júl. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
90%
De nem értem, az miért nem opció, hogy "anya elmentem, a Balázzsal találkozom"? Persz, hogy a nyakadba varrják magukat, mikor engedélyt kérsz, hogy egyedül ide meg oda menj, és külön értsíted róla a húgodat. Esküszöm nem értem... Odamész, azt mondod,mhogy te este Lórival meg Zolival moziba mész. Ha itt is mondják, hogy jönnek, akkor ismét elmondod, hogy te Lórival és Zolival mész. De semmiképpen sem egyedül. Más nem, akkor hazudsz, kész.
2015. júl. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Nő vagyok, és nem díjaznám, ha valaki anyuval meg apuval jönne flörtölni.
2015. júl. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!