Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nekem kell fesztiválra...

Miért nekem kell fesztiválra vinni azért, mert lebukott a fűvel? Csak szerintem igazságtalan ez?

Figyelt kérdés

Anya új férjének a fia 15 éves. 1 hete lebukott a füvezéssel kapcsolatban és úgy is volt, hogy nem mehet a barátaival a Szigetre. Nem érdekelt, mert én is pont 2 hete vesztem vele össze.

Erre tegnap mondja anya, hogy velem lesz a srác az egész fesztivál alatt, mert bennem megbíznak és tudják, hogy vigyázok majd rá. Azt hittem, hogy ez egy vicc. A srác az a két lábon járó nagyképűség és bunkóság keveréke, ezen felül bárhová megy, csak bajt csinál és tuti balhé lesz.

Anyáék azt hiszik, hogy ez jó megoldás, mert a gyerek is jól érzi magát, én pedig tudok úgy szórakozni, hogy közben figyelek rá. De ez nem így van. A Balaton Soundon is eltűnt mellőlem, másnap reggel jött haza, vagyis a nyaralóba.

Úgy én nem tudok nyugodtan bulizni, hogy közben bébiszitterkednem kell és arra figyelni, nehogy beszóljon valakinek, vagy összeszedje valaki barátnőjét és nehogy megverjék. De anyáék nem így ismerik... Előttük előadja az udvarias kisfiút, aki mennyire megbánta, hogy egyszer kipróbálta a füvezést... Aha, egyszer...


Mit csináljak?

Ott úgyis összeszedi az idióta haverjait, képtelenség minden éjszaka figyelni rá.

17L



2015. aug. 10. 09:40
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
41%
figyu el kell mondani az apjának, mert ha most nem lesz jó útra terelve akkor nem csak az övé,de a te jövőd is el lesz cseszve(tapasztalat), te vagy a nagyobb cselekedj is úgy
2015. aug. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
49%

De ez a lényeg, hogy nem a te felelősséged.

Te is gyerek vagy még.

És hogyan képzelték el? Magadhoz kötözöd, hogy ne tudjon elmenni?

Ne kérjenek olyat, ami nem megvalósítható.

Ha vigyázni kell rá, akkor vigyázzanak rá a szülei.

2015. aug. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

Hiába tudna meg az apja mindent, nem érdekelné.

A fiú pedig profin hazudik, lehet, hogy azt is mondaná, hogy én találtam ki mindent azért, hogy ne jöjjön velem.

2015. aug. 10. 10:14
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
mondd el anyukádnak,hogy nem tudsz rá felügyelni,ha nem hagyja.hogy a Balaton Soundon is eltűnt mellőled egy egész napra,szó nélkül. nem vagy az anyja,nem hallgat rád,ha ott akar hagyni otthagy. mondd,hogy elmész vele,de nem tudod garantálni,hogy nem keveredik rossz dologba.
2015. aug. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mondd meg, hogy úgy érzed nem tudnál rá vigyázni mert pl amíg elmész pisilni ő eltűnik és nem tudsz érte felelősséget vállalni.
2015. aug. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
attól még mondd el, nem hiszik el nem hiszik el ,de te nem vállalod a felelősséget érte és kész. Nem ezért spóroltad a pénzed(mert gondolom úgy mész el) hogy vigyázz egy kölyökre, plusz milyen bünti az ahol egyik percben még nem mehet másikban már igen
2015. aug. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg, hogy miért téged büntetnek azért, mert srác hülye volt. Mert ez így neked nem lenne szórakozás, az tuti.
2015. aug. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

Szia, mondd meg, hogy egyszerűen nem vállalod a felelősséget. Nem mered bevállalni, balhés. Mit teszel, ha valami olyasmin kapod, ami "tilos"? Rászólsz, és fejlesütve, mellét verve abbahagyja? Na persze. Akkor miben állna a felügyeleted?

Én biztos nem pakolnék ekkora terhet rád anyukádék helyében. Még egy kevésbé balhés gyerekre se egyszerű vigyázni. Ja, és nekem is vannak gyerekeim, bár jó testvérek, szeretik egymást, kamaszkorban már megy a "nekemtenedumálj", ha az egyik rászól a másikra.

Neked ez egyértelműen nem a kikapcsolódásról fog szólni. Bármi lesz a következménye, elhiszik, vagy sem, állj a szüleid elé, és beszélj velük. Szerintem.

2015. aug. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
mondd el hogy banyek csak 17 éves vagy, vagyis a szüleid a srác felügyeletét egy szintén kiskorúra bízzák. Marha jó szülők mondhatom -.-" Ha annyira féltik kísérjék el ők maguk
2015. aug. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Mit aggódsz rajta, nem a rokonod. Vannak neki szülei is. Ha pedig lebukik vagy valami olyat csinál majd a rendőrség a szüleit veszi elő nem pedig téged aki még kiskorú vagy.
2015. aug. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!