Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nekem kell fesztiválra...

Miért nekem kell fesztiválra vinni azért, mert lebukott a fűvel? Csak szerintem igazságtalan ez?

Figyelt kérdés

Anya új férjének a fia 15 éves. 1 hete lebukott a füvezéssel kapcsolatban és úgy is volt, hogy nem mehet a barátaival a Szigetre. Nem érdekelt, mert én is pont 2 hete vesztem vele össze.

Erre tegnap mondja anya, hogy velem lesz a srác az egész fesztivál alatt, mert bennem megbíznak és tudják, hogy vigyázok majd rá. Azt hittem, hogy ez egy vicc. A srác az a két lábon járó nagyképűség és bunkóság keveréke, ezen felül bárhová megy, csak bajt csinál és tuti balhé lesz.

Anyáék azt hiszik, hogy ez jó megoldás, mert a gyerek is jól érzi magát, én pedig tudok úgy szórakozni, hogy közben figyelek rá. De ez nem így van. A Balaton Soundon is eltűnt mellőlem, másnap reggel jött haza, vagyis a nyaralóba.

Úgy én nem tudok nyugodtan bulizni, hogy közben bébiszitterkednem kell és arra figyelni, nehogy beszóljon valakinek, vagy összeszedje valaki barátnőjét és nehogy megverjék. De anyáék nem így ismerik... Előttük előadja az udvarias kisfiút, aki mennyire megbánta, hogy egyszer kipróbálta a füvezést... Aha, egyszer...


Mit csináljak?

Ott úgyis összeszedi az idióta haverjait, képtelenség minden éjszaka figyelni rá.

17L



2015. aug. 10. 09:40
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Ezeket szokták 20 évesen a börtönbe vagy a hullaházban keresni!

Gratula a vérszerinti szülőknek!


Én otthagynám a bejáratnál, azt csinál amit akar de engem ne kevejen semmibe.

Nem az én felellőségem vigyázni rá, nem vagyok a szülője sőt még 18 év alatti vagyok.


A rendőrség legelöszőr az apját és anyját (nem a te anyukád ) fogják megkeresni.

Elég jól megy nektek ha már 15 évesen bérlete van.

Ha nem kap 18 éves sportautót majd eladja a házat a fejetek felől?


Elkényesztetett hülyegyerek

2015. aug. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
0%

72-80000 a bérlet a Szigetre..

15 évesen ilyet kapott?

Más ennyiért napi 8 órát dolgozik

2015. aug. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Értelmes szüleid lehetnek, nem is értem. Ezt mégis hogy gondolták?

Nem vagy te se az anyja, se a gyámja, pláne nem 17 évesen, és nem lehet egy 15 éves gyerek után futkosni egész nap. Ez még nem hogy neked, de egy szülőnek sem menne igazán.

Ülj le anyuddal négyszemközt, és ezt mind meséld el neki. Nehogy már téged büntessenek vele, főleg, hogy te semmi rosszat nem csináltál. Ha nem szólsz anyudnak, akkor nem lesz változás. Miért baj az, ha elmondja a párjának? A hapsi szemmel láthatóan nem foglalkozik vele, nem törődik a helyzettel, akkor mi jogon akadna ki, hogy te nem akarod a nyakadba venni a "kisfiát"?


Ha végképp hajthatatlanok, akkor megmondanám, hogy oké, veled megy, de nem fogsz rá vigyázni, mert nem a te dolgod őt terelgetni meg nevelni. Ez a szülő feladata LENNE.

2015. aug. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Kiskorú vigyáz kiskorúra, ha bármi baj történik akármelyikőtökkel, az a szülőkön csattan majd, jogosan. Én elmondanám az eddigi dolgait, aztán felhívnám a figyelmüket erre a sokak által elfelejtett kötelességre. Majd a fater is másként látja a dolgokat, ha a fia viselt dolgai miatt esetleg a törvény előtt kell felelnie. Addig könnyű lepasszolni másnak, nyilván azért ilyen a fia is.
2015. aug. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Nyilvánvaló, hogy anyukáddal és a mostohaapáddal nem lehet értelmesen beszélni.

Mondd neki(k) a következőket nagy vonalakban: „Egyszer mondom csak el, nem fogom pesztrálni! Mert nem az én felelősségem. Te vállaltad be őt az apjával együtt, vigyázz rá te. Különben sem tartom igazságosnak, hogy az ő hibájáért engem büntettek!”

Az „egyszer mondom csak el”-t hangsúlyozd ki! Ha ezek után mégis rád bíznák, akkor ne foglalkozz a gyerekkel. Menjen amerre lát. És te is érezd jól magad! Ha ezek után anyukádék felelősségre vonnának, mondd el neki, hogy te megmondtad, hogy nem fogsz vigyázni a srácra. És ennyi. Felesleges ennél több időt és idegeskedést rászánni!

Ha döntöttél, hogy melyik megoldást választod, és meg is csinálod, akkor majd írd le, hogy mi lett az eredménye.

2015. aug. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Végül mi történt veled, kérdező?
2015. aug. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Na mit csinalt?
2015. aug. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!