Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyetem mellett nem tudok...

Egyetem mellett nem tudok dolgozni, de nem értik meg?

Figyelt kérdés

idén kezdem az egyetemet.az órákat olyan faszán lehetett felvenni,hogy 16:00-21:00-20:00-19:00-17:00ig vagyok a héten.és reggeltől vannak óráim. napközben vannak lyukak(1-2 óra egyhuzamban)

a diákszövetkezetek heti 3-4 nap ráérést várnak el, általában 8 órás műszakban...erre esélyem sincsen!!!!!

egyedül hétvégén tudnék dolgozni.de van 3,5 éve barátom és inkább vele lennék,hiszen hétközben nem tudunk majd találkozni,maximum órák után 1-2 órára.

azonban az egész családból én vagyok az első aki egyetemre ment. és mindenki elvárja,hogy ne várjam hogy eltartsanak,húzzak el dolgozni.

nyáron dolgoztam is,40 órát hetente. így bőven maradt a pénzből hogy tudjam fedezni a kiadásaimat a félévre(könyvek,másolás,könyvtári díj stb) és amúgy is jól állunk anyagilag,egyedüli gyerek vagyok, a szüleim is bőven kapnak minimálbér felett,saját lakásban vagyunk,nincs hitel stb.én nem kérek tőlük semmit,zsebpénz vagy ilyesmi..akkor nem értem miért kell ennyire erőltetni,hogy évközben is dolgozzak?hétköznap esélytelen az órarend miatt. hétvégén meg tanulnék ha kell és a barátommal lennék. ez olyan eszement kérés? nekem fontosabb a kapcsolatom mint a szaros 3-4 ezer forint amit kapnék..

van tartalékom ha kéne és államin is vagyok.

akkor meg miért nem értik meg? remélem következő félévben több szabadidőm lesz és tudok vállalni valamit....

még annyit,hogy az órarend nagy része előadás,szóval nem kötelező ott lenni. de nekem fontosabb hogy időben végezzek és esetleg kapjak tanulmányi ösztöndíjat is..szóval lógni nem szeretnék.vélemény?



2015. szept. 9. 05:57
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
95%

"a szüleimnek nem kell fizetni azon kívül,hogy fedelet adnak a fejem fölé meg otthon eszek. "


Hat akkor?


Amugy meg a nagynenednek mi koze az egeszhez?

2015. szept. 9. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:
nagyon szeret beleszólni az életünkbe
2015. szept. 9. 08:04
 13/34 anonim ***** válasza:
100%
milyen szakon vagy? Mert egy tanulósabb szak mellett tényleg nehéz diákmunkázni. Egyébként meg ha annyira erőltetik, adj fel bébiszitter hirdetést, ha jelentkezik valaki az jó, mert nem megerőltető, ha meg nem, akkor mondhatod hogy te megpróbáltad.
2015. szept. 9. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
93%

Szia! Amúgy melyik egyetem? A párod dolgozik vagy ő is tanul?


Nálunk nem voltak katalógusosak az előadások, de szerintem aki nem táltosképző középiskolából jött, az nagyon jól tette, ha bejárt. Másrészt tanulnod is kell valamikor, erre az óraközi szüneteket kiválóan lehet használni, emiatt ne sajnálkozz, de a munkára így nem marad idő. Ez van, vagy munka, vagy minőségi tanulás.

2015. szept. 9. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:

gyógyszerészet.

nem a legkönnyebb ,úgyhogy napközben az a pár óra lyuk is tanulásra fog rámenni szerintem.

2015. szept. 9. 08:12
 16/34 anonim ***** válasza:
100%
Most koncentrálj a nagyon újszerű tanításra. Itt a legfontosabb már az, az előadásokon, gyakorlatokon figyelj és jegyzetelj - mert abból kell a vizsgákra készülni - sok tárgyból még könyv/nyomtatott jegyzet sincs. A te saját jegyzeted a legfontosabb (más jegyzetéből tanulni meg nem lehet). Emellett meg ne éjszakai munkát, hanem 1-2 korrepetálást keress,1-2 órás gyerekre vigyázást. Üdvözlet a nagynéninek!
2015. szept. 9. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:
14# pont erre gondoltam én is:D
2015. szept. 9. 08:14
 18/34 A kérdező kommentje:

köszi 16#

igen ez a korrepetálás nem rossz ötlet. de lehet hitelesebben kérnének fel pl kémiára ha már harmad vagy negyedéves gyógyszerészhallgató lennék.de megpróbálkozom,láttam kirakva hirdetéseket egy próbát megér. még németből tudnék korrepetálni,abból felsőfokúm van. + a kémia jól ment középsuliban,az emeltem is,talán tudnék felkészíteni valakit rá

2015. szept. 9. 08:17
 19/34 anonim ***** válasza:
100%
a középiskolás kémiát kell korrepetálni, hiteles az, 3. éves korodban az már nem ugyanaz, 3. évben már rá se ismersz, hogy ez a középiskolás kémia volt:D
2015. szept. 9. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%

"nagyon szeret beleszólni az életünkbe"


Es? Xard mar le. Felnott ember vagy, a szuleiddel kell ezt lerendezned, ha a szuleidnek igy jo akkkor ennyi. Ha legkozelebb elkezd neked magyarazni akkor megmondod neki hogy semmi koze az egeszhez.

2015. szept. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!