Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyetem mellett nem tudok...

Egyetem mellett nem tudok dolgozni, de nem értik meg?

Figyelt kérdés

idén kezdem az egyetemet.az órákat olyan faszán lehetett felvenni,hogy 16:00-21:00-20:00-19:00-17:00ig vagyok a héten.és reggeltől vannak óráim. napközben vannak lyukak(1-2 óra egyhuzamban)

a diákszövetkezetek heti 3-4 nap ráérést várnak el, általában 8 órás műszakban...erre esélyem sincsen!!!!!

egyedül hétvégén tudnék dolgozni.de van 3,5 éve barátom és inkább vele lennék,hiszen hétközben nem tudunk majd találkozni,maximum órák után 1-2 órára.

azonban az egész családból én vagyok az első aki egyetemre ment. és mindenki elvárja,hogy ne várjam hogy eltartsanak,húzzak el dolgozni.

nyáron dolgoztam is,40 órát hetente. így bőven maradt a pénzből hogy tudjam fedezni a kiadásaimat a félévre(könyvek,másolás,könyvtári díj stb) és amúgy is jól állunk anyagilag,egyedüli gyerek vagyok, a szüleim is bőven kapnak minimálbér felett,saját lakásban vagyunk,nincs hitel stb.én nem kérek tőlük semmit,zsebpénz vagy ilyesmi..akkor nem értem miért kell ennyire erőltetni,hogy évközben is dolgozzak?hétköznap esélytelen az órarend miatt. hétvégén meg tanulnék ha kell és a barátommal lennék. ez olyan eszement kérés? nekem fontosabb a kapcsolatom mint a szaros 3-4 ezer forint amit kapnék..

van tartalékom ha kéne és államin is vagyok.

akkor meg miért nem értik meg? remélem következő félévben több szabadidőm lesz és tudok vállalni valamit....

még annyit,hogy az órarend nagy része előadás,szóval nem kötelező ott lenni. de nekem fontosabb hogy időben végezzek és esetleg kapjak tanulmányi ösztöndíjat is..szóval lógni nem szeretnék.vélemény?



2015. szept. 9. 05:57
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
100%

A 29-essel maximálisan egyetértek. Szerintem jól döntöttél, hogy kiállsz magadért. Mellékesen érdekelne, hogy a nagynénid (azon kívül, hogy szinte nyolc általánossal dolgozik 16 éves kora óta), mit tud felmutatni az életben? Mit ért el eddig?

És miért nem a saját családjával foglalkozik? A te szüleid beleszólnak az ő életébe? Egyébként olyan példaértékű életet él?

Feltételezésim szerint nem. Tehát ha tovább akadékoskodik, nyugodtan felteheted neki ugyanezeket a kérdéseket. Remélem egy kicsit visszavesz. Sok sikert a megbeszéléshez is és a tanuláshoz is.

2015. szept. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem a munka nem a szüleid miatt kéne, nekik mutiba, hanem mert neked is növeli az önbecsülésed. Nekem az orvosis haverjaim azt csinálták - gondolhatod, hasonló felállás, és éjjel még a non-stop nyitvatartó SOTE könyvtárba jártak - azt csinálták, hogy kémia, fizika, bioszból korrepetáltak/készítettek fel érettségire, felvételire. Mégha a pároddal is vagy hétvégén, ami teljesen érthető, 1-2 ilyet bevállalsz, hidd el, tök joggal lehetsz büszke magadra hogy egy ilyen nehéz egyetem mellett még ez is ment. Másfelől a jó anyagi körülmények sem kell h felmentést adjanak a munka alól, mert a munka nemcsak a pénz miatt van, az egy befekteteés is, pl egy motivációs levélen jól mutat ez még egyszer.
2015. szept. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 A kérdező kommentje:

köszi!igazatok van!szívesebben is csinálnám,mint hogy fizikait munkát végezzek,mint a nyarakon(bár egyik évben strandon figyeltem a csúszdáknál,az nem volt éppen megterhelő)

na meg itt én osztanám be az időmet. 1000ft/60percre szerintem reális ár. megpróbálkozok a kémiával és a némettel.

2015. szept. 9. 13:52
 34/34 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem gyógyszerészhallgatóként nyugodtan magasabbra is teheted a mércét, nehogy azt higgyék nincs elég önbizalmad, nem vagy elég jó stb. OKé, a módszertani része, hogy hogy kell tanítani az nehezebb, de az én korábbi magántanáraim azt mesélték h netről ehhez is össze lehet szedni mindent h hány éves embernek hogy magyarázd el.

nézd csak meg ezt [link]


nyelv és term tudományoknál is úgy van h 45-60 perc legalább 2500-3000 Ft. Ha 1000-ét adod és vki hozna egy havert hogy kettejüknek tartsd akkor 500-500 Ft nagyon kevés, 3000-et viszont meg tudnak jól osztani és te is jól jársz.

2015. szept. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!