Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám nem engedi, hogy több...

Apám nem engedi, hogy több házibuli legyen nálunk pedig megígérte a haverom hogy kifizeti a kárt amit okozott. Mivel győzzem meg?

Figyelt kérdés
Az, hogy néhány pohár eltörik meg kiömlik a szőnyegre ez meg az az minden házibulin szokott lenni, nálunk is. Problem hogy a haverom akinek a születésnapját ünnepeltük nálam nagyon berúgott és kissé agresszív lett apám hifijén akart valamit nyomkodni de nem sikerült neki ezért elkezdte püfölni, aztán belerúgott és az egyik hang szórót földhözvágta. Nem arról ment a buli alatt a zene hanem az én cuccaimon így a buli nem látta kárát a dolognak csak le kellett nyugtatni a haveromat. Ő megígérte másnap józanul hogy ki fogja fizetni a kárt szóval részemről le zártam a történetet, megbocsájtottam neki, de apám megmondta hogy többé nem hívhatok át senkit se hozzánk, amikor egyedül vagyok itthon. most mi legyen? Mit mondjak neki h újra lehessen nálunk buli?
2015. szept. 15. 10:44
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
100%

"Ő megígérte másnap józanul hogy ki fogja fizetni"


Azota fizetett mar? Mondani barki tudja, de had ne varjon mar ra apad eveket :)

2015. szept. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
100%

Ígérni bármit lehet, az még semmit nem jelent manapság.

Apád pedig érthető. Te örülnél, ha valami idegen bemenne a szobádba és szétbarmolná a cuccaidat? Lényegtelen, hogy utána kifizeti-e, az már akkor sem lesz ugyanaz. És annak se örülnék, ha a gyerekem ilyen elmebeteg, agresszív kis majmokkal lógna. Kezeltesse magát.

Amúgy is könnyű más f#szával verni a csalánt.

Szerintem legközelebb úgy tartsatok bulit, hogy ti fizetitek a helyet. Persze saját pénzből. Meglátjuk mennyire lesz kedvetek arcoskodni akkor. De legalább nem kell utána a szülőknek magyarázkodni, ha történik valami.

2015. szept. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 Argloss ***** válasza:
100%

Részegen egy barátod félholtra ver és átvágja a torkodat, mert nem tudja kezelni az indulatait. Másnap józanul bocsánatot kér és megígéri, hogy feltámaszt.

Engem ilyenben akkor tudnál meggyőzni, ha téged is meglepett volna a barátod viselkedése. Ez az azonnali megbocsátás ilyen esettel kapcsolatban aggodalomra adna okot számomra.

2015. szept. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem majd azután térjetek vissza erre a kérdésre, ha


1) a haverod megkeresi a gerincét, apád elé áll, és bocsánatot kér tőle a történtekért,


2) kifizette az okozott kárt, vagy hozott egy ugyanolyan hangszórót ahelyett, amit tönkretett.

2015. szept. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
97%

Egyetértek #2-vel.

Mit fizet ki?

Ugyanolyan hifit, hangfalat nem biztos, hogy kap. És apukád meg ennek a hangjához szokott hozzá nyilván.


Te kit engednél be ezek után??


Törődj bele, hagyd békén apádat. Ha kifizeti haver, én ezt az agresszív gyerkőcöt is hagynám.

2015. szept. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
100%
Én sem engedném a hb-t egy darabig ezek után.
2015. szept. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
100%
Nem engednek a hazamba ilyen embereket!
2015. szept. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
100%

Azért egy ilyen akció után ez érthető dolog apádtól.

Még ha csak a szőnyegre hányt volna vagy akár véletlenül a hifire, de ez? Nyilván nem akar agresszív részegeket a lakásába.

Lehet kifizeti, de aztán következő alkalommal újra nagyon berúg és mondjuk a tévét veri le. Vagy egy másik embert. - Gondolja apád.

2015. szept. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
100%

"Az, hogy néhány pohár eltörik meg kiömlik a szőnyegre ez meg az az minden házibulin szokott lenni, nálunk is."


Érdekes, nálunk többször is volt már házibuli, mégse törtünk össze és rontottunk el soha semmit. Mondjuk nálunk egy buli nem az alkoholról szól, mi tudunk ésszel szórakozni.


Ha apukád vendégeket hívna, akik a te szobádban törnék össze a kedvenc cuccaidat részegen, szerintem te se akarnád utána többet látni őket.

2015. szept. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
100%

kifizette már?

ilyen embereket meg én sem engednék a házamba.

2015. szept. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!