Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám nem engedi, hogy több...

Apám nem engedi, hogy több házibuli legyen nálunk pedig megígérte a haverom hogy kifizeti a kárt amit okozott. Mivel győzzem meg?

Figyelt kérdés
Az, hogy néhány pohár eltörik meg kiömlik a szőnyegre ez meg az az minden házibulin szokott lenni, nálunk is. Problem hogy a haverom akinek a születésnapját ünnepeltük nálam nagyon berúgott és kissé agresszív lett apám hifijén akart valamit nyomkodni de nem sikerült neki ezért elkezdte püfölni, aztán belerúgott és az egyik hang szórót földhözvágta. Nem arról ment a buli alatt a zene hanem az én cuccaimon így a buli nem látta kárát a dolognak csak le kellett nyugtatni a haveromat. Ő megígérte másnap józanul hogy ki fogja fizetni a kárt szóval részemről le zártam a történetet, megbocsájtottam neki, de apám megmondta hogy többé nem hívhatok át senkit se hozzánk, amikor egyedül vagyok itthon. most mi legyen? Mit mondjak neki h újra lehessen nálunk buli?
2015. szept. 15. 10:44
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
100%

Vannak olyan dolgok, amiket nem lehet pénzzel pótolni, mert emlék, mert nem lehet már olyan kapni, stb.

Te sem örülnél, ha a te cuccodat tették volna tönkre.

2015. szept. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim válasza:
86%

Megint le leszek pontozva érzem..

"Az, hogy néhány pohár eltörik meg kiömlik a szőnyegre ez meg az az minden házibulin szokott lenni, nálunk is. " - És még csodálkoznak, hogy utálom ezeket a bulikat. Miért is lenne törvényszerű, hogy eltörik néhány pohár? Na?


"Nem arról ment a buli alatt a zene hanem az én cuccaimon így a buli nem látta kárát" - Szétverte a hifit-t és neked komolyan ez a legfontosabb ebből, hogy nem látta a bulid kárát? :O Az agyam eldomom! Ha nálam valaki ezt csinálná, ugy penderíteném ki a lakásból, hogy öröm lenne nézni, de szerencsére sem én, sem a barátaim nem "bulizósok". Eleve nem is nagyon nyúlhatnának a cuccokhoz...És nem is rughatnának be... Tudja a mértéket, különben a küszöbömet nem lépi át, ezt garantálom.


Szerintem örülj, hogy nem az én gyerekem vagy...mert nálam ennyivel nem usznád meg.

Egyébként tényleg hiszel abban a kis p... haverod kifizeti a kárt? Miből is? Dolgozik? Egyébként azzal, hogy kifizeti nem lenne semmi megoldva.


És le lehet pontozni. De az ilyen írások után erősen elgondolkozom azon, hogy inkább elköttetem maga, csak nehogy legyen gyerekem, és véletlenül ilyenné váljon.

2015. szept. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
94%
Én engedékeny vagyok, de ha ennyire nem tudsz vigyázni a cuccaitokra, ezentúl ketrecben tartanálak az udvaron.
2015. szept. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, teljes mértékben megértem apukádat.

Én sem örülnék, ha primitív vadbarmok tönkretennék a dolgaimat. Nem arról van szó, hogy utána megtéríti, ez alapvető dolog. De ha az ember valakit a házába beenged, akkor elvárja, hogy értelmes ember módjára viselkedjen, és ne úgy, mint egy állat.

"részemről le zártam a történetet, megbocsájtottam neki"

Persze, hiszen nem a te dolgaidat tette tönkre. Őszintén: te mit szólnál hozzá, ha mondjuk apád valamelyik részeg haverja randalírozna a szobában? Utána szíves örömest látnád őt újra?


Egyébként meg lehet értelmesen is bulizni. Nálunk is volt többször házibuli, meg én is voltam másoknál, de mindössze egyszer tört össze pohár, akkor is a házigazda volt a "bűnös". Olyan, hogy a másik cuccait részegen tönkretettük volna, soha nem fordult elő. Vajon miért?

De látom, te sem látsz tovább az orrodnál.

2015. szept. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
100%
Apádnak igaza van. Többen is mondták, remek ötlet: képzeld el, amint az ő haverja teszi tönkre részegen a te cuccodat. Neked elég lenne, hogy kifizeti? Utána is nyugodtan beengednéd a szobádba berúgni?
2015. szept. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
88%
Apád helyében még pofán is vertem volna a hülyegyereket, én még az unokáidnak sem engedném, hogy házibulit tartsanak a saját házamban ezek után. Ha valaki idegbajos ne igyon.
2015. szept. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
100%

" kissé agresszív lett apám hifijén akart valamit

nyomkodni de nem sikerült neki ezért elkezdte

püfölni, aztán belerúgott és az egyik hang szórót

földhözvágta."

szerintem jobban vàlogasd meg a baráti körödet. a részegség nem ment fel semmi alòl. akiből ilyen viselkedést vált ki az alkohol, az ne igyon. de valamiért úgy gondolom, hogy a haverod jòzanul sem normális.

apukàdnak igaza van. engem az se érdekelne, hogyha egy 200 forintos képkeretet tesz tönkre. a szándékozos rongálás a lényeg. azonnal kifizetettném a gyerekkel. te pedig nem tarthatnal tobb bulit, amíg ezek a barátaid. (utána is meggondolnàm)

ja és ahelyett, hogy hőbörögsz, inkább legyél hálás, hogy eddig tarthattàl bulit. másnak azt se engedik meg. (okkal)

2015. szept. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
100%
Bocs kérdező. De nemcsoda hogy apád nem bízik benne... Ki tudja hogy az a degenerált mit csinál legközelebb. Majd a saját lakásodban. Fogadd el amit apád mond. Nehogy a végén fedél nélkül maradjatok egy retardált haver miatt aki agresszív ha iszik...
2015. szept. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
41%
#22 Én csak azért pontoztalak mert nagyon akartad :D Ez most valami divat amúgy? " pontozz le őőh őőh" :D De veled értek egyet.
2015. szept. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
100%

Nem is tudom, hol kezdjem. A gondolkodásod több szinten is gyerekes, önző és beképzelt.

1. Te nem jössz ahhoz sehogysem, hogy apád helyett dönts.

2. Apádé a ház, minden joga megvan arra, hogy megtiltsa a bulitartást akkor is, ha nincsenek ilyen problémák.

3. Gáz, ha azt gondolod, hogy a poháreltörések normálisak egy összejövetelen, meg ha azzal le van zárva, hogy haverod azt mondja, kifizeti. Nem, itt egyáltalán azzal van a probléma, hogy a részeg haverodat nem rúgtad ki azonnal apád lakásából, nemhogy tönkretegye a hifit.

4. Egy szó nem esett arról tőled, hogy legalább azt megígérted volna apádnak, hogy ezentúl nem lesz alkohol, senki nem fog így viselkedni, a barátod sem kért azért bocsánatot, hogy részegen randalírozott nálatok.

5. Ha nagyon akarsz bulizni, máshol is lehet. Vagy a haverjaid ingyenélő kis szardarabok, akik más házában mindent tönkretesznek, nekik bulit tartani meg luxus?

2015. szept. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!