Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám nem engedi, hogy több...

Apám nem engedi, hogy több házibuli legyen nálunk pedig megígérte a haverom hogy kifizeti a kárt amit okozott. Mivel győzzem meg?

Figyelt kérdés
Az, hogy néhány pohár eltörik meg kiömlik a szőnyegre ez meg az az minden házibulin szokott lenni, nálunk is. Problem hogy a haverom akinek a születésnapját ünnepeltük nálam nagyon berúgott és kissé agresszív lett apám hifijén akart valamit nyomkodni de nem sikerült neki ezért elkezdte püfölni, aztán belerúgott és az egyik hang szórót földhözvágta. Nem arról ment a buli alatt a zene hanem az én cuccaimon így a buli nem látta kárát a dolognak csak le kellett nyugtatni a haveromat. Ő megígérte másnap józanul hogy ki fogja fizetni a kárt szóval részemről le zártam a történetet, megbocsájtottam neki, de apám megmondta hogy többé nem hívhatok át senkit se hozzánk, amikor egyedül vagyok itthon. most mi legyen? Mit mondjak neki h újra lehessen nálunk buli?
2015. szept. 15. 10:44
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
100%
Azért az nagyságrendi különbség, hogy valaki piásan kilocsol egy kis piát, vagy az, hogy részegen tör, zúz, ráadásul a hifi férfiembernél különösen becsben tartott műszaki cikk. Hülyéket én sem engednék be a lakásomba.
2015. szept. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
100%
És ha nem is értékes dologot zúz szét, de lehet az valakinek érzelmi értékkel bír. Unokatesóm is úgy járt még a 90 es években a házibuliján( még vad buli sem volt), hogy dedikált, falra kitett képet tettek tönkre. Nem vagyok a gyerek verés híve, de az apja helyében pár pofon nem ártana. Nem fogja fela kérdező a dolgok súlyát. Nagyon nem.
2015. szept. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező, bocs előre is, ha durván fogalmazok, de a kérdésedről süt, hogy neked a szép szó nem használ. Szóval az a helyzet, hogy Te is és a haverod is elkényeztetett kis csírák vagytok. Valószínűleg az van, hogy mindent a valagatok alá kaptok, és fogalmatok sincs mi az, hogy valamiért megdolgozni és munka árán megszerezni. Apukád gondolom megdolgozott a hifiért, és ennek a széttörése nem csak anyagi kárt jelent, hanem azt az érzést kelti benne, hogy a munkája megsemmisült. És ezt a kifizetés nem enyhíti.

A heverod meg külön egy nyomi gyíkarc. Párzó nőstények voltak talán házban, hogy ennyire dúlt benne a tesztoszteron, vagy alapból ekkora suttyú, hogy ha valami nem működik neki, akkor azt összetöri? Olyan intelligens, mint egy alsó kategóriás előember, és az külön gáz, hogy szerinted ebben nincs semmi kivetnivaló.

A másik az, hogy aki ilyen baráti társasággal házibulit AKAR tartani, az nem normális. Menjetek le a sikátorba, vedeljetek kalinkát, borogassátok fel a kukát, és mindenki meghet a dolgára, ha ennyire eszetlenek vagytok, de ne Apukád lakásában zúzzatok már.

Ne mondjál neki semmit, hogy legyen házibuli. Tanulj meg felelősséget vállalni, és ne akarjál otthon házibulit rendezni.

2015. szept. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
96%

Hát, az előttem szólók mindent leírtak.

Már csak arra lennék kíváncsi, kedves kérdező, hogy mindezek átgondolása után hogy látod a helyzetet? Mármint a sok kioktatás után.

2015. szept. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
95%
Nem vagyok már gyerek, de így is vannak olyan barátaim, akiket nem hívok meg magamhoz, ha alkohol is előkerül. Lehet szemétnek nevezni, de drága fehér ülőgarnitúra van és fehér szőnyeg. Ők pedig mindig kiöntenek vagy összetörnek valamit, ha egy kicsit is isznak, pedig nők.
2015. szept. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
93%

Nálam engedékenyebb szülő nem sok akad.

Leírom a fiam 20. szülinapi buliját. Februári gyerek, kitalálták, hogy a kertben buliznak. Jó nagy hó, egész éjjel égő tábortűz, nulla alvás, sok pia. Elég gáz kombó, de úgy voltam vele, megoldjuk. Megdumáltam a józanabb kategóriával, hogy gyakran tartanak népszámlálást, nehogy valaki bealudjon a hóban, és és is sokat kinn voltam velük (haveri a kapcsolat). Ja, és szóltam, hogy bárki álmos, rosszul érzi magát, az jöjjön befelé a házba.

Részleteket nem írok, lényeg, hogy a fiam szobája eléggé össze lett hányva, a lányok nagy része hamar bejött, és hajnali háromkor már az egész banda sorban aludt a padlóra pakolt matracokon, takarókon.

Másnap egész nap takarítottunk, élen velem, de a félkómás kölykök is csinálták rendesen.

Következő évben nem volt kérdéses, megismételtük a bulit, mert bár melós volt, úgy éreztem, vállalható, évente egyszer belefér.


De az, ami nálatok ment, az nálam is kicsapta volna a biztosítékot, és nemcsak azért, mert a haverod egy agresszív barom, hanem a te hozzáállásod miatt is.

2015. szept. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
86%
Na? Kifizette már az a degenerált a kárt amit okozott?
2015. szept. 16. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen ember be nem tenné a lábát a házamba... Buli nélkül se.

Ez nagyon durva, gondolom apád nem akarja, hogy a haver legközelebb agyonverjen valakit, mert épp olyan kedve van.

2015. szept. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
83%

"A haverodnak volt a születésnapja, miért nálatok "ünnepeltétek"?"

Az én haveri társaságom is mindig ugyanannál a srácnál gyűlik össze, az ő házuk alkalmas erre. :D Ő imád bulikat tartani, az anyja vagy nincs otthon, vagy bulizik velünk, nekik van kialakítva egy kis féltető hátul a kertben, nála van vízipipa, náluk van plusz alvóhely, ha valaki nem akarna hazamenni mert mondjuk ivott és autóval jött, ők vannak hozzászokva a nyüzsihez, lassan 10 éve minden nap van náluk társaság.

Mások vagy messze laknak, vagy tömblakásban, vagy a páromnak mondjuk a húga "útban lenne", stb.

Ha a társaság így egyezik meg, abban semmi rossz nincs.


Bár nálunk nincs is ilyen agresszív állat aki szétb.sz dolgokat csak mert ivott egy keveset :D

2015. szept. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!