Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám nem engedi, hogy több...

Apám nem engedi, hogy több házibuli legyen nálunk pedig megígérte a haverom hogy kifizeti a kárt amit okozott. Mivel győzzem meg?

Figyelt kérdés
Az, hogy néhány pohár eltörik meg kiömlik a szőnyegre ez meg az az minden házibulin szokott lenni, nálunk is. Problem hogy a haverom akinek a születésnapját ünnepeltük nálam nagyon berúgott és kissé agresszív lett apám hifijén akart valamit nyomkodni de nem sikerült neki ezért elkezdte püfölni, aztán belerúgott és az egyik hang szórót földhözvágta. Nem arról ment a buli alatt a zene hanem az én cuccaimon így a buli nem látta kárát a dolognak csak le kellett nyugtatni a haveromat. Ő megígérte másnap józanul hogy ki fogja fizetni a kárt szóval részemről le zártam a történetet, megbocsájtottam neki, de apám megmondta hogy többé nem hívhatok át senkit se hozzánk, amikor egyedül vagyok itthon. most mi legyen? Mit mondjak neki h újra lehessen nálunk buli?
2015. szept. 15. 10:44
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
100%
Most így belegondolva, a nappaliban ott vannak az állványom a Bowers and Wilkinsek, darabja 150 000 és egy házibulin bezúzza a gyerekem egy részeg haverja, én sem lennék elragadtatva és az tuti, hogy ott utána buli nem lenne, pedig toleráns és nyugodt ember vagyok, de egy ekkora kárt mire kifizet és lehet, hogy pótolni sem tudom.
2015. szept. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
100%
Beleelted magad egy picit apad helyzetebe? Melozik, keres, megvesz belole valamit,erre valaki tonkreteszi. Te akkr is kiborulnal, ha nem sajat penzen vett dolognak lenne kara. Pl a telodat (amit szuleid vettek) a haveros reszegen idegesen lebaxna es osszetorne
2015. szept. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
100%

"szóval részemről le zártam a történetet, megbocsájtottam neki"


Ez szerintem kb. annyi gyakorlati jelentőséggel bír, hogy ha majd neked lesz egy, a saját munkáddal megkeresett pénzeden berendezett otthonod, akkor bármikor meghívhatod őt magadhoz.


Még tiszta szerencse, hogy nem arra nem jött rá részegen a haverod, hogy mondjuk a nagy képernyős LCD tévéteket hogy lehet bekapcsolni.

2015. szept. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek apáddal teljes mértékben.

És örülj, hogy ennyivel megúsztad.

2015. szept. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
100%
Kifizeti, és részedről ezzel el is van intézve? Hát oké. Ha legközelebb nem egy berendezési tárgyat tesz tönkre, hanem egy társatoknak vagy akár neked fog maradandó sérülést okozni, azt a kárt hogyan fizeti ki?
2015. szept. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
100%
Semmit, húzd meg Magad. Ha Apukád felelős szülő úgy sem engedi egy jó darabig. Mert gondolod azzal el is van intézve ha kifizeti? Apukádnak szeritned csak az anyagi kár számít? Miylen haverjaid vannak Neked? Milylen viselkedés ez? Nem sikerül benyomni egy gombot és üt? Nem is érzed gáznak ezt a viselkedést, főleg ezért nem engedi apukád az újabb bulit. Mindeki csinál hülyeségeket, fiatalon iszogat, berúg néha, de attól még nem kell állat módjára viselkedni más házában (meg sehol). A haveroddal együtt állj oda bocsánatot kérni és legközelebb vegyetek ki egy helyiséget ott bulizzatok. Ha annyira felnőttnek érzitek magatok, akkor a rávalót is megteremtitek. Ezzel mutatod meg, hogy valamit felfogtál és értett Vagy, mintha most még kérnéd, hogy legközelebb is legyen buli.
2015. szept. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
100%

kicsit nagy az arcod

majd ha te lakásodban a te pénzeden vett dolgokat töri a részeg haverod, akkor majd meglátod!

2015. szept. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
89%
Sehogy le van szarva a házibuli, a ház alvásra való. Bulizni diszkóban kell.
2015. szept. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
54%

Én nem engedném meg tuti :)

Akárhányszor voltam házibuliban, ott mindig történt valami. Törés, lopás, rendőrség kihívása, stb.

Nálam egyszer volt, persze akkor is kárt tettek valamiben és utána egy napig takarítottam.

A ház tényleg nem bulira való.

Mi is összejövünk valakinél, de aztán ha bulizhatnékunk van, akkor irány egy buli, disco. De nem otthon!

2015. szept. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
100%

A haverodnak volt a születésnapja, miért nálatok "ünnepeltétek"? Én már ezt sem értem, de ez mellékes is.

Különben hány éves vagy? Ha elmúltál már 18, apád helyében lehet, hogy téged is kiraknálak. Dolgozol már?

2015. szept. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!