Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy kérjem meg a szüleimet,...

Hogy kérjem meg a szüleimet, hogy ne legyek kollégista?

Figyelt kérdés
Most kezdtem a középiskolát. A suli két óra buszozára van, mármint egy óra oda és ugyanannyi vissza. Bejárok mindennap, reggel az öt óra negyvenkor induló busszal megyek, délután a tizenhat órai busszal jövök haza. Itthon eszek, tanulok, majd fürdés és irány az ágy. Anya és apa szerint ez nem egészséges és kollégiumba szeretnének íratni. De én valahogy nem igazán szeretnék menni, valahogy tartok tőle, nem tudom hogy miért, talán mert hallottam egy-két dolgot. Lehet hogy nem igaz, de valahogy úgy érzem, hogy jobb nekem, így.

2015. szept. 30. 22:04
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
85%
Egyszerűen mondd meg nekik, hogy jobban megviselne az otthoni megszokott környezet hiánya, mint az utazgatás. Nem tudsz későbbi busszal menni, vagy valaki nem tud elvinni kocsival?
2015. szept. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
6%

Ez nagyon korainak és későinek tűnik. Hánytól hányig van az iskola?...

Esetleg nem tudtok közelebb költözni az iskolához?

2015. szept. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
62%
Semmi rettenetes nincs a koliban, nem kell minden szart elhinni amit hallasz. Egyébkét meg koli és koli között is nagy különbség van. Keress rá a neten, hogy milyenek vannak. Ebbe az utazgatásba bele fogsz betegedni, rohadt fáradt leszel és lemaradsz mindenről az osztálytársaiddal, mert jajj neked rohanni kell a buszhoz, hogy 8ra ágyban legyél, hogy holnap megint fel tudj kelni hajnalban. Legyél csak kollégista. Csak az elején szar, aztán beleszoksz, szerzel egy csomó barátot, élményeket, önállósodsz, kreatív leszel.
2015. okt. 1. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
58%
Megmondod hogy nem mész koliba és kész, mert nem akarsz. De szerintem is sokkal jobban járnál ha kolis lennél, sok barátot lehet szerezni, ha kicsit nyitott leszel akkor sok jó élménnyel gazdagodsz, megszereted a kolit. És persze nem kell hajnalban kelni és több időd lesz délután is, nem kell utazgatni, kicsit önállóbb is leszel talán.
2015. okt. 1. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
67%
Télen nagyon szar lesz... A kollégium amúgy sem börtön, ha nem jön be, akkor buszozol tovább.
2015. okt. 1. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:
Hétfőn, kedden,szerdán reggel nyolctól vagyunk fél négyig. A következő busz csak reggel hét óra huszonötkor indul és azzal nem érnék be, nyolc harmincra van ott. Csütörtök péntek meg gyakorlat héttől kettőig, olyankor van hogy el tudom csípni a tizennégy tizenötös buszt, ha nem, akkor marad a tizenhat órai.
2015. okt. 1. 05:52
 7/37 anonim ***** válasza:
58%

Szüleidnek igaza van.

Nekem volt bejárós barátnőm, sehová nem tudott jönni velünk - még egy fagyira sem suli után -, mert mennie kellett a buszhoz.

Ettől függetlenül imádtuk, csak szr volt, hogy minden programból kimarad. :(

2015. okt. 1. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
21%
Ne menj kollégiumba mert akárhogy is nézzük nem egy jo hely. Én ott lettem tüdőbeteg a penésztől
2015. okt. 1. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
88%
Az a koli jó ahol betartatják a házirendet, ahol én voltam ott szartak mindenre, ezért minden nap éjjelig ment az üvöltözés, ivás, és a bömbölő zene. Azoknak jó ez akiket nem érdekli a tanulás csak az állandó ivás, aki el is akar érni valamit az életben annak csak szenvedés.
2015. okt. 1. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
53%

A szüleidnek igaza van.


Te akartál ebbe a suliba menni? A jelentkezéskor nem beszéltétek át, hogy hogy fogsz bejárni, ha ide vesznek fel?

2015. okt. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!