Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy kérjem meg a szüleimet,...

Hogy kérjem meg a szüleimet, hogy ne legyek kollégista?

Figyelt kérdés
Most kezdtem a középiskolát. A suli két óra buszozára van, mármint egy óra oda és ugyanannyi vissza. Bejárok mindennap, reggel az öt óra negyvenkor induló busszal megyek, délután a tizenhat órai busszal jövök haza. Itthon eszek, tanulok, majd fürdés és irány az ágy. Anya és apa szerint ez nem egészséges és kollégiumba szeretnének íratni. De én valahogy nem igazán szeretnék menni, valahogy tartok tőle, nem tudom hogy miért, talán mert hallottam egy-két dolgot. Lehet hogy nem igaz, de valahogy úgy érzem, hogy jobb nekem, így.

2015. szept. 30. 22:04
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
53%
Én az első naptól jól érezte magam amikor jó kollégiumba kerültem.
2015. okt. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 A kérdező kommentje:
Anyáék döntöttek, még a jövőhéten bejárós leszek, utána be kell költöznöm a kollégiumba. Az ofi szólt nekik, hogy kezd lankadni a figyelmem, biztos fáradt vagyok.
2015. okt. 3. 18:38
 33/37 anonim ***** válasza:
45%

25 évnyi kormányzásunk eredménye. Na de ez nem politikai topik.


Hát ők tudják, ők látják, én azért első körben megpróbálnám némi programátszervezéssel csillapítani a dolgokat. Pl. ahogy látom, reggel majd másfél órával a tanítás kezdete előtt érsz be. De mondjuk vágjuk le csak egy órára. Ennyi idő alatt szerintem az adott napra adott leckéket meg lehetne írni.

Ami így idő felszabadul, azt az előző nap kihasználhatnád több pihenésre pl.


A te korodban nagyjából 8-9 órányi alvásra van szükség. Ha negyed hatra hazaérsz, akkor hatig meg tudsz vacsorázni bőven, kényelmesen, szüleiddel kicsit beszélgetve. Mondjuk egy óra tanulás, akkor hét óra, ha 5:40-es busszal kell menned, akkor gondolom egy órával előtte kell felkelned, mondjuk 4:40, tehát tanulás után még van időd lefekvéshez készülődni és tán még egy fél órád, egyéb elfoglaltságokra is.

2015. okt. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
83%
engem úgy írattak be a koleszbe a szüleim hogy 20(!) perccel aludhattam többet mintha bejárós lennék. természetesen a társaság pocsék volt mert egy másik intézmény hátrányos helyzetű diákjaival voltunk egy épületben. a vacsora, takarodó meg úgy volt kitalálva hogy egyszerűen nem volt időm megtanulni az anyagot.....
2015. okt. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
65%

Az én utazásom a gimnáziumba anno picit több volt mint egy óra (meg ennyi vissza persze) pedig ugyanabban a városban volt a lakóhelyemtől ős most az egyetem is ilyen távolságra van, talán picit több még. Egyáltalán nem hosszú idő, köszönöm, nekem semmi bajom nem lett tőle, közös programokról sem maradtam/ok le. Kollégiumba semmiképp nem mentem volna, nekem szükségem van csendre és nyugalomra a tanuláshoz az pedig nem megy úgy, ha mások is ott vannak a szobámban. Persze kipróbálhatod,de ha visszahúzódóbb vagy akkor nem fogod szeretni.

Érdekesség: két barátnőm is sokáig albérletben lakott, de anyagi okokból koliba kellett költözniük.A következő félévük leromlott, pedig nagyon jó tanulók voltak. Nem tudtak rendesen aludni, tanulni. Utána átmentek a másik végletbe, hiányoztak az órákról sokat buliztak... Még mindig utálják a kolit. Két különböző koliról és évről van szó.



Ne hagyd magad, mondd el az érveidet, érzéseidet a szüleidnek!

2015. okt. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
41%

Az a baj, hogy sokan, akik írják, hogy ők is egy órányira buszoztak, az egy órás utazásánál figyelmen kívül hagyták azt, hogy ő már másfél órával előbb megérkezik az iskolába, meg délután két órával előbb végez, mint ahogy a busz jár, kivéve, ha délután elég gyorsan lohol és eléri az előtte lévő buszt. Még az egy óra oda és egy óra vissza tényleg hagyján lehetne, ha jókor járnának a buszok.


Én is jártam be egy fél évet egyetemre, amúgy kilométerben nem volt messze, pályán negyven perc alatt teljesítjük, a busz se lett volna hosszú, viszont át kellett szálni és hiába 20 + 50 perc volt a buszozás, de én faluból indultam, a faluból óránként jártak buszok, de mikor már pl. tanszünet volt nekem meg javában ment a vizsgaidőszak, akkor 2 óránként jártak a buszok, így sokszor az előbbi busszal kellett elmenjek, hogy elérjem a csatlakozást. Így a 70 perc buszozásból lett + 15 perc míg kigyalogoltam a megállóba, + 40 perc míg vártam a csatlakozásra... És senki se értette, hogy miért olyan fárasztó bussza bejárni. Tényleg nem a buszozás volt hosszú, hanem a plusz idő, amiatt, hogy nem volt elég járat vagy nem jókor.

2015. okt. 11. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
Na milyen?
2015. dec. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!