Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy kérjem meg a szüleimet,...

Hogy kérjem meg a szüleimet, hogy ne legyek kollégista?

Figyelt kérdés
Most kezdtem a középiskolát. A suli két óra buszozára van, mármint egy óra oda és ugyanannyi vissza. Bejárok mindennap, reggel az öt óra negyvenkor induló busszal megyek, délután a tizenhat órai busszal jövök haza. Itthon eszek, tanulok, majd fürdés és irány az ágy. Anya és apa szerint ez nem egészséges és kollégiumba szeretnének íratni. De én valahogy nem igazán szeretnék menni, valahogy tartok tőle, nem tudom hogy miért, talán mert hallottam egy-két dolgot. Lehet hogy nem igaz, de valahogy úgy érzem, hogy jobb nekem, így.

2015. szept. 30. 22:04
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
64%

Én a szüleidnek adok igazat. Most még bírod, de egy idő után belefogsz unni. Reggel 5:40-kor már a buszon ülsz, gondolom minimum 5-kor kelsz ha nem korábban. Este meg haza esel, eszel és alszol. Hosszú távon ez unalmas és pocsék.

A kollégium nem olyan rossz mint ahogy sokan beállítják.

Próbáld ki, ha meg nem jön be akkor még mindig lehetsz bejárós.

2015. okt. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
32%

Kedves Kérdező!


A kérdésedből nem derül ki, hogy fiú vagy lány vagy-e. A kollégium nem olyan rossz. Annál sokkal rosszabb. Egy közeli ismerősöm a tiszakécskei kollégiumban volt nevelő. Azokkal a dolgokkal, amiket elmesélt, tele lenne a bűnügyi krónika. Csak egy példa: Több fős szobák voltak, lányok-fiúk külön. A fiúknál az egyik szobában 3-4 srác összefogott a leggyengébb ellen ès orális szexben részesítették a kissrácot. Soha nem lesz koleszos a gyermekem.

2015. okt. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
73%
Ezzel szerintem semmi baj nincs, bár én világéletemben minimum 1-1,5 órát utaztam mind az általános iskolámhoz, mind a gimnáziumomhoz (csak én 2-3 átszállással). Akik szerint két óra utazás soknak számít, azok nem éltek még Pesten valószínűleg, mert pl. én jelenleg nagyon közlekedésű helyen lakom, de mégis 50-55 perc csak oda a munkahelyem, és az előző se volt közelebb, sőt... egyik családtagomnak sincs közelebb. Ennyit utazni tök normális. Legalább nem puhulsz el, mint az olyan osztálytársaim annó, akik két utcával arrébb laktak a gimitől, de 18 évesen anyucit kellett keltegetniük, hogy vigye be a seggüket kocsival :D.
2015. okt. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
57%

Ugyan én már nem középiskolás vagyok, hanem egyetemista, de én is ingázom 2 éve. Minden csak attól függ, hogy ki mit szeretne, illetve nem szeretne. Én nagyon nem szerettem volna koliba menni (az egy más kérdés, hogy nem is lenne rá pénzünk), szeretek minden reggel a saját kis ágyamban elaludni, ébredni, a saját szobámba hazaérni. Ez nekem megért annyit, hogy bejárjak (2-2 óra az út oda és vissza). Nem bántam meg. Nem mondom, hogy sosem voltak nehézségek, pláne télen, mikor bedöglik az összes közlekedési eszköz, de megtanultam lefoglalni magam az úton, beosztani az időmet. Mire hazaérek, fele annyi tanulnivalóm van, mint egyébként lenne, és az utazás rákényszerít, hogy tanuljak, mert különben halálra unnám magam, itthon meg úgy is csak elcseszném tévézésre, gépezésre vagy valami másra azt az időt. Szerintem próbáld te is kihasználni a buszozási időt, hogy otthonra minél kevesebb tanulnivaló maradjon, és akkor több időd marad a pihenésre.

Ugyan nem írtad, hogy milyen suliba jársz, de tényleg nagy különbségek vannak a kolik között, nyilván egy elit gimnázium diákjai sokkal nagyobb valószínűséggel töltik csendben tanulva az estéket, mint egy szakiskoláé. Ha tényleg nem szeretnél koliba menni, próbáld megbeszélni anyukádékkal, hogy te inkább utaznál minden nap, minthogy kolis legyél. Azt biztos ők sem szeretnék, hogy rosszul érezd magad.

2015. okt. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 A kérdező kommentje:
Én választottam az iskolát, ez volt a legközelebb. Lány vagyok 14 éves. Kereskedelmi szakmunkás iskolába járok. A gyakorlati helyem is ott van.
2015. okt. 1. 11:41
 16/37 anonim ***** válasza:
62%
Jajj istenem utolsó... Képzeld én voltam 4 évig koleszos és túl éltem. Sőt képzeld rajtam kívül még sok ezer másik gyerek. És most kapaszkodj meg, rengetegen (köztük én is) végig kitűnőek voltak, aztán jó egyetemre mentek (olyat is tudok aki külföldre). Persze vannak bűntanya kolik is, ezt senki nem tagadja, de ezért mondtam, hogy utána kell járni, hogy melyik milyen. Én anno ezt nagyon egyszerűen megoldottam, fölhívtam a gimimet (ami egyébként az ország egyik legjobbja) és megkérdeztem, hogy az ott tanuló diákok melyik koliban szoktak lakni. Igaz néha lába kel a tusfürdőnek, a wc papír drágább kincs az aranynál, időnként fel kell turbózni a kaját egy kis hashajtóval, hogy a kleptomán k_rva ritkábban járjon rá, de az összes ilyen kis bosszantó szarság eltörpül a jó élmények mellett.
2015. okt. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
54%
Esetleg nem tudsz megkérni valakit, akitől te hallottál kolis dolgokról, hogy a szüleidnek is mesélje el őket?
2015. okt. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 A kérdező kommentje:
Az osztálytársaim fele kollégista, a kollégium ahol laknak 150 férőhelyes, fele-fele arányban. Azt mondják, hogy jó a kollégium.
2015. okt. 1. 13:17
 19/37 A kérdező kommentje:
Megyek órára, később még igyekszek válaszolni a kommentekre.
2015. okt. 1. 13:18
 20/37 anonim ***** válasza:
63%
Én is minden reggel 6 órakor induló busszal mentem iskolába 4 éven keresztül, hazafelé is sokszor várnom kellett a buszra, hely se volt mindig, a busz tömve, nem kellemes így 1 órát utazni, de nekem így is jobb volt, mintha kolis lettem volna.
2015. okt. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!