Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy kérjem meg a szüleimet,...

Hogy kérjem meg a szüleimet, hogy ne legyek kollégista?

Figyelt kérdés
Most kezdtem a középiskolát. A suli két óra buszozára van, mármint egy óra oda és ugyanannyi vissza. Bejárok mindennap, reggel az öt óra negyvenkor induló busszal megyek, délután a tizenhat órai busszal jövök haza. Itthon eszek, tanulok, majd fürdés és irány az ágy. Anya és apa szerint ez nem egészséges és kollégiumba szeretnének íratni. De én valahogy nem igazán szeretnék menni, valahogy tartok tőle, nem tudom hogy miért, talán mert hallottam egy-két dolgot. Lehet hogy nem igaz, de valahogy úgy érzem, hogy jobb nekem, így.

2015. szept. 30. 22:04
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
71%
Egy próbát lehet, hogy megérne a kollégium. Ha meg nem tetszene, marad a bejárás. De abba is gondolj bele, hogy milyen lesz, ha az ingázás minden jóból kimaradsz, mert sietned kell a buszhoz.
2015. okt. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
51%
En is azt mondom, hogy ki kene probalni. Mar ha van ra lehetoseg. Meg lehetne beszelni az iskolaval, hogy a felev vegeig bekoltozol, megnezed miyen. Elmondjatok, hogy nem szivesen jonnel ide mert tartasz tole, ismeretlen, stb, ezt szuleid elmondjak, es akkor megvan a lehetseg, hogy ha tenyleg nem jo, nem kell ottmaradnod. Azert irtam a felev veget mert egy honap szerintem nem lenne eleg, az elso idok mindig rosszabbak, bele kell szokni. Ha januarig ott laksz, addigra mar kialakul valami. Vagy ha nem engedik mar ebben a felevben, akkor mondjuk a kovetkezoben.
2015. okt. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
47%
Nálunk a koliban olyan is lakott, akinek 20 percet kellett volna buszozni hazáig. Csak ennyire szar a koli...
2015. okt. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
50%
Miért kellett mindenkit lepontozni, aki azt merte írni, hogy ő is bejár vagy sokat utazik? Azért, mert nekik más a véleményük? Ezt valaki magyarázza el nekem, légyszi.
2015. okt. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
22%
A te esetedben konkrétan azért, mert azt, hogy egy már 20 éves felnőtt embernek kényelmes a bejárás, ne hasonlítsuk már össze egy 14 éves gyerekkel.
2015. okt. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
50%
Nem is hasonlítottam össze, ezért írtam, hogy én már egyetemista vagyok (és én kétszer annyit utazok, mint a kérdező). Egyébként több osztálytársam is volt középsuliban, aki utazott ennyit naponta. De remélem, elégtételt kaptál, hogy így megbüntettél a lepontozással. :)
2015. okt. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 A kérdező kommentje:
Én biztos nem pontoztam le senkit. Mindenkinek zöld kéz volt, igaz most kezdődött a suli, de kicsit érzem az utazást. Azért is tartok a kollégiumtól, mert eléggé egy visszahúzódó természetű vagyok, nem nagyon merek visszaszólni senkinek és félek, hogy esetleg a nagyobbak belém köthetnek.
2015. okt. 1. 18:43
 28/37 anonim ***** válasza:
74%

én végig bejártam a gimi alatt, 4.50-kor indult a buszom, át is kellett szállnom, próbáltam a kolit, de két éjszaka elég is volt ott. erős gimi volt, azért oda jártam, a két órás (összesen 4) út egy idő után meg se kottyan.

Reggel fülhallgató be, és remekül lehet aludni :D délután meg mire hazaértem, megtanultam mindent, csak az írásbeli volt hátra

2015. okt. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
38%
4.50kor kelni egészségtelen. Egy próbát megér a kollégium.
2015. okt. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem azért próbáld ki a kolit, az elején én is utáltam, de most pedig albérletben lakom és hihetetlenül hiányzik az "életérzés". Ha három hónap múlva is gyűlölöd, akkor egészen egyszerűen bejelented, hogy megpróbáltad, és nem megy, ez ellen a szüleidnek se lehet kifogása, hiszen megpróbáltad. (azért írok három hónapot, mert elvileg annyi ideig tart beilleszkedni egy - már összeszokott - közösségbe, + nekem is kb. annyi idő volt megszeretni)
2015. okt. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!