Megbocsássak anyámnak?

Figyelt kérdés
Régebben a szüleim rengeteget veszekedtek, egyre gyakrabban esett szó a válásról is. Majd anyám szenteste összepakolt és lelécelt egy másik pasival, teljesen egyedül hagyva apukámat négy gyerekkel. Ekkor 9 éves voltam. Azóta eltelt 8 év, egyátalán nem hallottam anyámról, még nem tegnap este bekoppogtatott az ajtón, hogy sajnálja ami történt és vissza szeretne jönni. Az ikertesóm azonnal a nyakába ugrott, én viszont úgy érzem, hogy nem tudok megbocsájtani neki... Vagy kéne neki adnom még egy esélyt?
2015. okt. 23. 22:23
1 2 3 4 5
 1/45 CallMe79 válasza:
27%

Szia,persze szörnyű amit tett,és nincs is rá mentség,mert egy anya nem tehet meg egy ilyet a gyermekeivel.

Biztos valami kétségbe esett húzás volt,ahogy mondtad.

Énis sokat veszekszem anyámmal,volt dúrvább időszak és

de rájöttem,hogy belőle csak egy van.Becsüld meg bármit is tett,mert több anyukád nem lesz.Próbáljátok ezt megbeszélni,ha lehet.De semmikép ne húzódj el tőle.

2015. okt. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
94%
Ha 8 évig nem keresett semmilyen formában... Nem tudom mennyire akarnám utána még az anyámnak nevezni.
2015. okt. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
81%

Nekem apám csinálta ezt, csak ő nem jött vissza bocsánatot kérni. Ellenben amikor én kerestem meg, hogy "barom voltál bzmeg, de felnőttek vagyunk, legyünk normális kapcsolatban", akkor kikérte magának, hogy miért nem tisztelem. :D Szóval lehetne rosszabb.

Én pl. azt hittem a marhájáról, hogy normális volt, csak anyám marta el. Aztán rájöttem, hogy valóban az, aminek anyu mondta: egy féreg. Szerintem neked is érdemes lenne megismerni, hogy tudd, hányadán álltok.

2015. okt. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim válasza:
30%
En a Te helyedben megbeszelnem vele a dolgot, es ha latod rajta, hogy TENYLEG megbanta, akkor megbocsajthatsz neki.(mar ha tudsz). De ne feledd: Anya csak egy van.
2015. okt. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 A kérdező kommentje:
Ahogy írtam többször beszéltek a válásról is, mert kiderült, hogy anyám azóta csalta apukám hogy a tesómmal megszülettünk... Apa viszont adott neki még egy esélyt, de hiába. Szóval teljesen tanácstalan vagyok. Talán holnap beszélek vele.
2015. okt. 23. 22:42
 6/45 DuplaKV ***** válasza:
42%
Én beszélnék vele, és megmondanám neki, hogy nem biztos, hogy meg tudom bocsátani azt, amit tett, és hogy idő kell, hogy újra meg tudjak bízni benne, már ha ez lehetséges lesz egyáltalán.
2015. okt. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
91%

Én nem tudnék megbocsátani neki.


Ha apuka adott neki még egy esélyt akkor gondolom ő könyörögte vissza magát.

Sokkal könnyebb lett volna beadnia a válókeresetet, átcuccolni a másik pasihoz és hetente látogatni a gyerekeket.


Van, hogy az emberek elválnak, az élet ilyen. De azt nem tudnám semelyik szülőmnek megbocsátani, hogy rólam is teljesen lemond.

2015. okt. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
94%

Tud elfogadható magyarázatot adni arra, hogy 8 évig mért nem keresett benneteket?

Ha elköltözött volna Dél-Afrikába, még onnan is lehetett volna telefonálni!

Az ilyen ember nem anya, én biztos nem bocsátanék meg neki!

2015. okt. 24. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
90%

Én nem találok rá sok mentő körülményt.

Ha egy karácsonyt azérzelmei miatt nem tölt veletek, mert akkor rohant el, akkor minimum a következő karácsonykor kellett volna "megbánnia", eszébe jutnia a gyerekeinek.


8 évre nincs magyarázat.

Én biztos úgy viselkednék vele, kissé hidegebben, távolságtartón, úgy, hogy ha itt vagy, úgy is jó, ha megint elmész, már nem engedem meg, hogy ugyanakkora fájdalmat okozzál.


Igzából arról van szó, hogy apukád hogy áll hozzá, a családba, lakásba visszaengedi-e.

Vagy csak látogatni akar járni? Megvan a régi pasija?

Vagy megöregedett, és szüksége van rátok?

2015. okt. 24. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 A kérdező kommentje:
Azt mondta, hogy rögtön megbánta amint elment, de nem mert vissza jönni. Láttam rajta, hogy nem őszinte ezért félre hívtam és kertelés nélkül megkérdeztem tőle, hogy mi az igazság. Azt mondta, hogy tényleg megbánta amit tett de nem rögtön (ahogy a tesóimnak mondta) bevallotta, hogy jól megvolt a pasival, de most már szeretett volna látni minket és egy bocsánat kéréssel mindent jóvá tenni... Teljesen össze vagyok zavarodva már nem tudom mit higyjek.
2015. okt. 24. 00:59
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!