Megbocsássak anyámnak?

Figyelt kérdés
Régebben a szüleim rengeteget veszekedtek, egyre gyakrabban esett szó a válásról is. Majd anyám szenteste összepakolt és lelécelt egy másik pasival, teljesen egyedül hagyva apukámat négy gyerekkel. Ekkor 9 éves voltam. Azóta eltelt 8 év, egyátalán nem hallottam anyámról, még nem tegnap este bekoppogtatott az ajtón, hogy sajnálja ami történt és vissza szeretne jönni. Az ikertesóm azonnal a nyakába ugrott, én viszont úgy érzem, hogy nem tudok megbocsájtani neki... Vagy kéne neki adnom még egy esélyt?
2015. okt. 23. 22:23
1 2 3 4 5
 11/45 A kérdező kommentje:

Apukám nagyon jó ember ezért szerintem vissza engedné a családba (de csak ha mind a négyen szeretnénk).

A lakásba nem engedi be, csütörtök este jött hogy készen áll mindent jóvá tenni.

Elmondása szerint a pasival fél éve szakítottak, bár ezek után ki tudja...

Anyám még nem túl öreg (34 éves) így nem hiszem, hogy ezért jött vissza.

2015. okt. 24. 01:07
 12/45 anonim ***** válasza:
97%
Vagy egedül maradt és valahol meg kell húznia magát... Bocs, sajnos én mindenkiből a legrosszbbat nézem ki, azért véletlenül elég feltűnő, hogy fél év után különmegy a pasassal és nálatok kopogtat, 8 évig meg le se voltatok szarva....
2015. okt. 24. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
95%

Hogy lehetne azt jóvá tenni, hogy nem volt kíváncsi rátok? Hogy nem ő ébresztett reggel, hogy nem mondhattátok el neki a gondjaitokat, nem ő ápolt, amikor betegek voltatok, nem ő örvendett, amikor eredményeket értetek el, stb.

Az anya-gyermek kapcsolat sokkal több rétűbb, mint a férfi és nő kapcsolat.


Amit elmulasztott veletek kapcsolatban, azt nem lehet pótolni, az jóvátehetetlen.


A Ti személyiségfejlődésetekben (mármint a gyerekeiében) ez már örök nyomot hagyott, a hiányt (!) nem lehet kitörölni, nem lehet pótolni egy bocsánatkéréssel.


Valami komoly defekt van az anyád személyiségében: érzéketlen volt a gyermekei iránt. Ugyanis egy átlag édesanya is ösztönösen a gyermekét választja a szerelme helyett.


Felfoghatatlan, hogy hogyan bírta ki, hogy nem lát benneteket, nem tud rólatok, nem vehet részt az életetekben, az életetek irányításában, segítésében, hogy nem lehetett mellettetek, amikor betegek voltatok, amikor születésnapotok volt.


Hogy ráadásul Karácsonykor volt képes lelépni egy hím kedvéért, otthagyva a gyerekeit, az mindent elmond róla.

2015. okt. 24. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 CallMe79 válasza:
29%

Visszatérve a dologra,akkor rosszul olvastam az elején.

De ha csalta,akkor egy utolsó kis.. szerintem már elnézést.Én elitélem aki megcsalja a másikat.

Miért ment hozzá,miért csinált gyereket ha elhagyja utána.Anyám vagy apám csinálná biztos kirugdosnám a házból:) Szóval....

2015. okt. 24. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 A kérdező kommentje:
13/14, 14/14 anyám világ életében fiú gyereket akart, erre kapot 4 lányt. Apu előtt sosem mutatta ki, hogy csalódott, de amikor apa elment dolgozni vagy nem volt otthon rengetegszer vert minket. Aztán elvitt a játékboltba, hogy apának egy szót se szóljunk... Szóval elég gerinctelennek tartom. Viszon a tesóm képes volt neki megbocsájtani, ezért lehet, higy nekem is meg kéne próbálnom.
2015. okt. 24. 08:29
 16/45 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kéne. Ez a nő már akkor sem volt anyának nevezhető, amikor még veletek volt.
2015. okt. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 A kérdező kommentje:
Ma anyám megint eljött és sírva könyörgött, hogy fogadjuk vissza. A nővérem hallani sem akar róla, én tartózkodom, az ikertesóm és a húgom pedig szeretnék ha vissza jönne. A húgommal sikerült összevesznem, mert naiv módon a hülye anyámat védi... Úgyhogy most kész káosz van otthon
2015. okt. 24. 11:17
 18/45 CallMe79 válasza:
92%

Hát ha vert titeket,akkor fölös..egy idő után megint

elkezdene uralkodni..

2015. okt. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 A kérdező kommentje:
Pont ettől félek... Alig voltam 5 éves, de fakanállal vert, mert összekoszoltam a ruhámat. Egyfojtában azt hajtogata, hogyha fiú lennék akkor nem érdekelné, hogy koszos a ruhám....
2015. okt. 24. 11:23
 20/45 anonim ***** válasza:
100%
A lakásba semmiképp se fogadjátok vissza. Éljen külön és látogasson titeket hetente. A két testvéred nála is alhatna, amikor szeretnének. Ha tényleg megbánta, jóvá akarja tenni és tartani szeretné a kapcsolatot, akkor bele fog menni. Ha hazudik és csak tető kell a feje fölé, akkor ismét évekig nem fogjátok látni.
2015. okt. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!