Megbocsássak anyámnak?

Figyelt kérdés
Régebben a szüleim rengeteget veszekedtek, egyre gyakrabban esett szó a válásról is. Majd anyám szenteste összepakolt és lelécelt egy másik pasival, teljesen egyedül hagyva apukámat négy gyerekkel. Ekkor 9 éves voltam. Azóta eltelt 8 év, egyátalán nem hallottam anyámról, még nem tegnap este bekoppogtatott az ajtón, hogy sajnálja ami történt és vissza szeretne jönni. Az ikertesóm azonnal a nyakába ugrott, én viszont úgy érzem, hogy nem tudok megbocsájtani neki... Vagy kéne neki adnom még egy esélyt?
2015. okt. 23. 22:23
1 2 3 4 5
 31/45 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek:)

Eszem ágában sincs neki megbocsájtani, sőt...

Csak már kezdtem elhinni, hogy vérgre nekem is lehet "átlag" családom. Félre értés ne essék tisztelem és becsülöm apukámat azért, hogy egymaga képes volt felnevelni négy gyereket, amiből egy nem is az övé. Csak valahogy titkon mindig is vágytam arra, hogy nekem is legyen egy anyukám akivel az úgymond "lányos" dolgokat megbeszélhetem. Most pedig amíg nem kezdett el megint hazudozni láttam egy kis esélyt arra, hogy talán újra egy család leszünk.De hát mostmár azt sem hiszem el amit kérdez...

2015. nov. 26. 19:31
 32/45 anonim ***** válasza:
51%

hát anyukád nagyon korán lett anya, nem is értem ezt az egészet, akkor apukád neveli a nővéredet, akihez semmi köze sincsen? nem semmi.

Örülj neki, hogy ilyen jó apukád van.

sajnos anyukád nem volt érett a feladatra, de az ő korában kevesen is lettek volna érettek az anyai feladatokra.

Szerintem nem kell gyűlölni, nem kell féregnek nevezni, csak egyszerűen hagyni kell.

2015. nov. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
77%

"sajnos anyukád nem volt érett a feladatra, de az ő korában kevesen is lettek volna érettek az anyai feladatokra.

Szerintem nem kell gyűlölni, nem kell féregnek nevezni, csak egyszerűen hagyni kell."


Nem azért neveztem féregnek, mert nem volt készen az anyai feladatokra, hanem azért, amiket művelt, hogy nem elég, hogy otthagyta a gyerekeit, cserbenhagyta őket, mert a kanja fontosabb volt, de még képes beállítani, hazudozni, majd zsarolni, lopásra késztetni a gyerekeit. Ha ez nem féregség, akkor nem tudom mi, de a féreg szó szerintem túl enyhe egy ilyen viselkedés leírására.

2015. nov. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
18%
gáz dolog, de ennél sokkal súlyosabb dolgokat követnek el szülők: pl. évekig verik a gyereküket. az, úgy gondolom, megbocsájthatatlan. de amit a kérdező anyja tett, az szerintem egyszerűen elfelejtendő és feldolgozandó.
2015. nov. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 A kérdező kommentje:
Utolsó: ha vissza olvastad volna írtam, hogy anyukám rendszeresen vert minket apu háta mögött...
2015. nov. 26. 22:09
 36/45 anonim ***** válasza:
71%
hát ezt nem láttam. akkor viszont gáz a helyzet.
2015. nov. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
100%
Számomra nincs bocsánat arra, hogy egy anya otthagyja a gyerekét, én nem tudnék megbocsájtani. Ha a híd alatt is, de egy anya - szerintem - sohasem hagyhatná el a gyerekét!
2015. nov. 27. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim válasza:
91%
Végig izgultam a kérdést, hogy végül "jó" vége legyen. De örülök, hogy sikerült az életetektől távol tartani anyukád. Értelek, hogy szerető családra vágysz...de így is az van, a megmaradt fele szerető család, nem? Illetve Neked is lehet szerető -saját- családod. Szerintem ez is valami...
2015. nov. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 A kérdező kommentje:
Utolsó: a "megmaradt felénél jobbat nem is kívánhatnék:)
2015. nov. 27. 11:56
 40/45 anonim válasza:

Nálunk az a helyzet, hogy apámat hagyta el nagyanyám. Amikor apám meg keresztapám 14 évesek voltak, otthagyta nagyapámat a két gyerekkel, egy szó nélkül. Összeállt valami pasival... Utána persze jött törleszkedni (ezek akkor történtek, amikor én még meg sem születtem, csak mesélték), és apám meg keresztapám kibékültek vele. Na, én nem tettem volna. Soha. Egy szülő, aki elhagyja a gyerekét, erre nincs mentség. És most meg, elég szarul él, soha egy jó szót vagy kedvességet nem kapott tőle senki, de elvárja, hogy segítsük meg eltartsuk. Apám kötelességből látogatja, meg pénzzel is támogatja, de nagyanyám borzasztó ember, folyamatosan veszekszik, mindenkivel cirkuszol, kiabál, és nagyon durva. És ennek ellenére látogatja apám, mert kötelességének érzi, de én a helyében tuti leszarnám magasról. Párszor elhoztuk ide hozzánk pár napra, nem volt olyan, hogy ne csapott volna balhét. Szóval egy abszolút élhetetlen és utálatos, gonosz, ráadásul nagyon irigy ember. A nagyanyám, de nem szeretem. Ő se adott soha egy csepp szeretetet.

Nyilván ez a mi sztorink, máshol más van, de ez alapján, én soha nem bocsátanék meg. Még akkor se, ha nagyanyám kedves lenne, mert a tettére egyszerűen nincs mentség.

2015. dec. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!