Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem akarja, hogy vezesse...

Miért nem akarja, hogy vezessek? Hogy szerezzem vissza tőle a kulcsokat? 17L

Figyelt kérdés

Május óta van jogosítványom, azóta elég sokat vezettem már. A barátom Szegeden egyetemista és innen, ahol mi lakunk, rettentően rossz oda a tömegközlekedés. Busszal 4 óra az út (jobb esetben, de ráz össze-vissza), vonattal pedig 3. Autóval pedig másfél-1 óra, így mindig azzal megyek. De anyának ez nem tetszik, mert mindig azzal jön, hogy balesetem lesz, elromlik az autó, miért megyek ilyen messzire, stbstb. Ő viszont a városból ki sem megy az autójával, ha esik, akkor már nem vezet, télen sem, este sem... Ő akkor vezet, ha jó az idő és süt a nap, de akkor sem megy ki a négysávosra, csak itt a belvárosban furikázik. Én meg úgy vagyok vele, hogy nem azért kaptam az autót, hogy a garázsban nézegessem, meg itt mutogassam másoknak. Hanem ha már megszereztem a jogsit, akkor igenis kihasználom, hogy van.

Ma összevesztünk délelőtt, mert mondtam, hogy 4-5 körül indulok Szegedre, szóval ma már nem biztos, hogy találkozunk. Elkezdett hisztizni, hogy hát akkor már kezd sötétedni... És elvette a távirányítót és a kulcsokat, nem hajlandó megmondani, hogy hol vannak. Olyan, mint egy óvodás.

Mit csináljak, hogy ezt befejezze?


2015. okt. 27. 13:50
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
81%

ha ennyire apukádé a kocsi, és támogat benne, akkor szólj neki, hogy anyukád elvette tőled a kulcsokat. ennyi

erről a biciklizős témàról meg akadj le nyugodtan. ha jól látom 1 ember javasolta.

ha mégse adják oda a kocsi kulcsot, akkor meg marad a tömeg közlekedés. nem az ördögtől való dolog az sem.

2015. okt. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 A kérdező kommentje:

Jaj, persze, a biciklis tanácson csak jót mosolyogtam, nem ment el az eszem. :D

Van más autó is, szóval ezen nem fog múlni, legrosszabb esetben tatám elvisz.

Apát ezzel nem szeretném zavarni, nincs is most itthon, telefonon meg csak összevesznének.


82%-os, semmi segítőszándék nincs benned, csak magadat égeted, nem értem, miért válaszolgatsz..

2015. okt. 27. 14:21
 13/42 anonim ***** válasza:
43%
szeretem kimondani az igazat, ennyi.
2015. okt. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
76%

Bár nekem lett volna jogsim ilyen fiatalon. :)


Kérdező, az a baj, hogy anyukád a saját képességeiből indul ki. (Ahogy a legtöbb ember.) Úgy érzi, ő nem tud sötétben, esőben, városhatáron kívül vezetni, ezért azt hiszi, te sem tudsz. Következésképp aggódik érted.


Ha az autó apádé, úgy tudod meggyőzni, hogy apádnak megmondod, hogy győzze meg őt erről, ha a kulcsok sürgősen kellenek. Hosszú távon, ha most sikerül elvenni tőle a kulcsokat, azzal tudod meggyőzni, ha beülteted magad mellé, és átruccantok a szomszéd városba vásárolni, hogy lássa, magabiztosan és óvatosan mész.

2015. okt. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
90%
Első, már 1993-ban is 17 év volt a korhatár jogsihoz...
2015. okt. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
56%
Én nem nevettem az elején sem, szomorú, hogy ilyen a mai fiatalság nagy része, értelmes válaszok meg elférnek itt is, azért írtam.
2015. okt. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 A kérdező kommentje:
Rendben, további szép napot. Szia!
2015. okt. 27. 14:56
 18/42 anonim ***** válasza:
61%
Kár, hogy a kérdezőt nem lehet pontozni. :)
2015. okt. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:

Kérd meg apukádat, hogy vigyen el.

Esetleg mehet az egész család. Te mész a barátodhoz, ők meg kirándulnak egyet.

Vagy miért nem mentél vissza együtt a barátoddal?

2015. okt. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
39%
Ja és az nem a te kocsit, szóval elviszed, akkor az lopásnak is számíthat.
2015. okt. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!