Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem akarja, hogy vezesse...

Miért nem akarja, hogy vezessek? Hogy szerezzem vissza tőle a kulcsokat? 17L

Figyelt kérdés

Május óta van jogosítványom, azóta elég sokat vezettem már. A barátom Szegeden egyetemista és innen, ahol mi lakunk, rettentően rossz oda a tömegközlekedés. Busszal 4 óra az út (jobb esetben, de ráz össze-vissza), vonattal pedig 3. Autóval pedig másfél-1 óra, így mindig azzal megyek. De anyának ez nem tetszik, mert mindig azzal jön, hogy balesetem lesz, elromlik az autó, miért megyek ilyen messzire, stbstb. Ő viszont a városból ki sem megy az autójával, ha esik, akkor már nem vezet, télen sem, este sem... Ő akkor vezet, ha jó az idő és süt a nap, de akkor sem megy ki a négysávosra, csak itt a belvárosban furikázik. Én meg úgy vagyok vele, hogy nem azért kaptam az autót, hogy a garázsban nézegessem, meg itt mutogassam másoknak. Hanem ha már megszereztem a jogsit, akkor igenis kihasználom, hogy van.

Ma összevesztünk délelőtt, mert mondtam, hogy 4-5 körül indulok Szegedre, szóval ma már nem biztos, hogy találkozunk. Elkezdett hisztizni, hogy hát akkor már kezd sötétedni... És elvette a távirányítót és a kulcsokat, nem hajlandó megmondani, hogy hol vannak. Olyan, mint egy óvodás.

Mit csináljak, hogy ezt befejezze?


2015. okt. 27. 13:50
1 2 3 4 5
 21/42 A kérdező kommentje:

ma 14:59

Igen, pár piros kezecske biztosan a padlóra küldene.


ma 15:01

Apukám nincs itthon.

Milyen egész család? Anyával élek együtt, de nem találkozunk valami sokat, nincs ideje rám, nem is nagyon megyünk sehová együtt.

Azért nem mentem vissza a barátommal, mert tegnap és ma még dolgom volt. De ez szerintem magánügy.


Miért lenne az lopás, ha felhívnám apát, vagy mamát, hogy kölcsönkérhetem-e valamelyik kocsit? :D

2015. okt. 27. 15:04
 22/42 anonim ***** válasza:
68%

15-ös vagyok, és csak EGYSZER írtam neked.


Az nem fordult meg a fejedben, hogy esetleg több 82%-os is van itt a GyK-n?


Mindenesetre kösz, hogy azonosítasz azokkal, akik csak beszólogatni járnak ide, mikor én segíteni akartam neked... Marhára megérte, hogy beírtam valamit...

2015. okt. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 A kérdező kommentje:

??? :)

Mi a baj, Utolsó?

Nem rád gondoltam a 82%-os alatt, nem értem, miért vagy ennyire feszült.

2015. okt. 27. 15:10
 24/42 anonim ***** válasza:
70%

23: Gondolom, azért nem hívod fel őket, mert ők sem engednék meg :)

És remélem, ez így is marad. Nem szeretnék arra járni, amerre te közlekedsz. A túlzott magabiztosságból szoktak lenni csúnya balesetek. Mondjuk anyukád sem komplett, ő meg a másik véglet, a mindentől félős.

2015. okt. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 A kérdező kommentje:

Nem, azért nem hívom fel őket, mert mama és apa is összevesznének anyával, aki utána velem üvöltözne. :)

Igen, biztos nem engednék meg, hogy 2 órát vezessem az autót, mikor azt engedték, hogy nyáron vezessek a Balatonig... Ja, tuti. :D

Ne akarj már mindent jobban tudni, légyszi.

2015. okt. 27. 15:16
 26/42 anonim ***** válasza:
28%

Erről a kérdésről ez a tipikus szülő-gyerek párbeszéd jut eszembe:


- Miért nem?

- Mert én azt mondtam!


Tudod kérdező, a legtöbb 17 éves gyerek ilyenkor duzzog, ideges, próbálja keresni a logikát a tiltásban, de persze nem találja. Aztán csak lenyugszik, mert tisztában van a helyzetével, hogy a szülei nélkül semmire sem jutna még jelenleg. Később pedig lehet, hogy te sem akarod majd elengedni ilyen hosszú útra egyedül a 17 éves lányodat. Nem azért, mert nem tud vezetni, hanem mert még gyerek, és az anyukák már csak olyanok, hogy nem szeretik, ha a gyerekük sokáig van távol egyedül, főleg ha sötétedés után, ráadásul autóban. Persze egyszer el kell jutni odáig, hogy nem kísérjük minden léptét a felnőtt gyereknek és nem aggódunk érte minden percben, de ez még bőven ráér. Még nem is vagy nagykorú.

2015. okt. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
9%

Jó sok tapasztalatod lehet vezetésben...

Remélem, az első fára felcsavarodsz majd.

2015. okt. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 A kérdező kommentje:

Utolsó, biztosan szép nagy gyerekszobád lehetett, hogy ilyeneket kívánsz másoknak!

Tudod, a rossz kívánságok visszaszállnak.. Lehet, hogy nem rád, hanem valamelyik szerettedre.

Mégis mennyire lehet elkeseredett az, aki ilyet kíván másnak, akit nem is ismer?!


Már szereztem autót, szóval a kérdés lényegtelen.

2015. okt. 27. 16:04
 29/42 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk hasonló volt, pedig én 22 évesen szereztem jogsit. A család egyik kocsiját használtam, persze állandó vita volt azon, hogy egy kezdő mennyit vezethet. Én Pestről Szegedre ingáztam, és bizony szó nélkül vittem az autót, pedig volt próbálkozás kulcs és forgalmi eldugással is. Sajnos meggyőzni nem sikerült, csak akkor, mikor évekkel később be mert mellém ülni, mert már nem kezdő voltam. Szerintem nálatok is ez lehet a kulcs. Kérd meg anyukádat, menjen veled erre-arra, lássa, hogy nem állat módjára mész, és megnyugszik.
2015. okt. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
4%
Gondolom egyik sem a te neveden van az autó. Se átírás,se üzemben tartó. Így ha a rendőr megállít és nem tudod írásban bizonyítani,h tied az autó vagy vezetheted az lopásnak minősül. Én azt tanácsolom írjatok fél vagy évente egy kölcsön adási szerződést. Talán úgy anyud is engedni fog,ha látja,hogy apud meg bízik benned.
2015. okt. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!