Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem akarja, hogy vezesse...

Miért nem akarja, hogy vezessek? Hogy szerezzem vissza tőle a kulcsokat? 17L

Figyelt kérdés

Május óta van jogosítványom, azóta elég sokat vezettem már. A barátom Szegeden egyetemista és innen, ahol mi lakunk, rettentően rossz oda a tömegközlekedés. Busszal 4 óra az út (jobb esetben, de ráz össze-vissza), vonattal pedig 3. Autóval pedig másfél-1 óra, így mindig azzal megyek. De anyának ez nem tetszik, mert mindig azzal jön, hogy balesetem lesz, elromlik az autó, miért megyek ilyen messzire, stbstb. Ő viszont a városból ki sem megy az autójával, ha esik, akkor már nem vezet, télen sem, este sem... Ő akkor vezet, ha jó az idő és süt a nap, de akkor sem megy ki a négysávosra, csak itt a belvárosban furikázik. Én meg úgy vagyok vele, hogy nem azért kaptam az autót, hogy a garázsban nézegessem, meg itt mutogassam másoknak. Hanem ha már megszereztem a jogsit, akkor igenis kihasználom, hogy van.

Ma összevesztünk délelőtt, mert mondtam, hogy 4-5 körül indulok Szegedre, szóval ma már nem biztos, hogy találkozunk. Elkezdett hisztizni, hogy hát akkor már kezd sötétedni... És elvette a távirányítót és a kulcsokat, nem hajlandó megmondani, hogy hol vannak. Olyan, mint egy óvodás.

Mit csináljak, hogy ezt befejezze?


2015. okt. 27. 13:50
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
41%
Anyud hülye.
2015. okt. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
18 felett a saját autódat akkor vezeted, amikor akarod.
2015. okt. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
Ha ilyen ostobán állnál a vezetéshez - 120 km hol egy óra?! -, én sem engedném, hogy volán mögé ülj! Semmi tapasztalatod nincs, de száguldani azt tudnál... előbb nőj fel!
2015. okt. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
Milyen kocsit használsz?
2015. okt. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
16%

1. 17 évesen nem volt barátom

2. Nem volt jogsim

3. Nem is lett volna mit elvinnem mert autónk sem volt


Anyukádnak teljesen igaza van hogy nem enged el. 0 gyakorlattal ne vezes ekkora távot. Inkább örülj hogy a városban tehetsz az autóval 2 kört délben.

Egyesek isszonyúan pofára fognak esni felnőttként.

2015. okt. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem a kérdezőnek van igaza.
2015. okt. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
35%

bocs az offért, de valaki másolja már be nekem a kresz ezen részét, hogy 17 évesen lehet jogosítványt szerezni.

elméletileg 2013.ban megváltozott a kresz és csak 18 éves kortól lehet szerezni (tanulni lehet 17-től).


tényleg érdekelne, nem kukacoskodás miatt kérdezem! :)

2015. okt. 28. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:

#37 Itt B kategóriás jogsiról van szó, annak nem változott a korhatára, nézz utána a neten.

Én is 17 évesen szereztem jogsit (3 hónappal a 18 betöltése előtt), 2014-ben, szóval..

2015. okt. 28. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:

én 2013-ban szereztem jogsit, 17 évesen. szóval tényleg így van, nem változott.

üdv 19L

2015. okt. 28. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:

Én is 17 évesen szereztem jogsit tavaly.

Szerintem próbáld meg normálisan megbeszélni a dolgot anyuddal, aztán ha nem megy vidd el a másik kocsit. Vezetni úgyis csak akkor fogsz megtanulni ha nem ül melletted senki.

2015. okt. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!