Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ilyen esetben hibás a szülő?

Ilyen esetben hibás a szülő?

Figyelt kérdés

Hogy ha állandóan bántalmazza a gyerekét (verbálisan és testileg), annyira érvényesül az "az lesz, amit én mondok", hogy a gyerek megkérdezése nélkül dönt abban, hová mehet tovább tanulni, mert az épp olcsóbb, vagy mert a másik szak neki nem tetszik.

Ha a gyerek meg szenved az egyetemen, és nem bírja az adott iskolát, kiteszik otthonról, mert nem tanköteles már, nem kell eltartani.

(Azonnal kiteszik, amint kiderül, hogy bukott pár vizsgán, és idegileg tönkrement -depresszió- az alatt az egy év alatt, a rajta lévő nyomás miatt. Nem olyan depresszió, hogy "depi vagyok, öngyi leszek", hanem súlyingadozás, hallucinációk, remegés...)


Felelős ilyenkor a szülő a gyereke sorsáért, vagy a gyerek már felnőtt, boldoguljon?


19 éves lányról van szó


2015. dec. 2. 11:16
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
18%
én ezt nem értem , a mai gyerekek olyan gyengék...engem az apám több féleképpen kínzott és bár vannak problémáim,de nem ilyen szintűek plusz, nem voltam ettől még ilyen nyámnyila.Persze a szülők nagyon is hibásak,de egy 19 éves lánynak illene ezen túl lenni.
2015. dec. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
76%
első, az, hogy neked szar gyerekkorod volt, nem jelenti, hogy ez a természetes... ha valakit trauma ért, természetes, ha nehezen heverik ki. bírom az ilyet, amikor azt hiszik az emberek, hogy amikor elmúlsz 18, akkor megnyomódik egy kapcsoló, amitől minden lenullázódik, amit eddig átéltél, és megkezded az új életed...
2015. dec. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
35%

Igen, hibás a szülő, de a gyerek is.

Hogy lehet belebetegedni egy szakba, csak azért, mert nem az volt az álmod? Én ezt nem értem. Az mondjuk reális, hogyha ők fizetik, akkor olyanban támogatnak, amit ki tudnak fizetni, így az, hogy olcsóbb, reális érv.

De mehettél volna másra, ha neked ez nem tetszik, csak esetleg nem nappalin, hanem levelezőn és dolgozhatsz mellette. Ha ennyire rossz otthon, akkor én egyébként is ezt a megoldást választottam volna, hogy ne kelljen többet a szüleimmel lenni, és minél hamarabb megszabaduljak tőlük.

2015. dec. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Ha Szlovákiában tanulsz, mert nem engedtek Magyarországra, egy szlovák egyetemen, ahol azért buksz a vizsgákon, mert magyar vagy, és minden órán megaláznak a tanárok, abba már azért bele lehet
2015. dec. 2. 11:31
 5/21 anonim ***** válasza:
75%

Ha agyonvertek volna se iratkoztam volna be olyan szakra, ami nem érdekel, csak azért hogy anyagilag még támogassanak, hisz eleve borítékolható lett volna, hogy ami nem érdekel, nem is fog menni, úgy pedig eleve felesleges az egyetem.


Édesanyám egyedül nevelt, anyagilag támogatni nem tudott (igaz, szeretetet kaptam tőle), munka mellett végeztem az egyetemet.

2015. dec. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Nem azért, hogy támogassanak, hanem hogy másnap reggel már ne az utcán ébredj
2015. dec. 2. 11:33
 7/21 anonim ***** válasza:
76%

4: Nem hiszem, hogy minden magyart utál minden szlovák.

De ha ennyire rossz, eljöhettél volna Magyarországra, nem kell hozzá már a szüleid engedélye, hiszen jogilag már felnőtt vagy.

Na meg lehet lázadni is a szülők ellen, ha nagyon rád akarnak kényszeríteni valamit, amit te nem akarsz.

Egyébként ha a szüleid hibásak mindenért, akkor mi változik? Sajnos semmi. Akkor is ugyanott leszel, ahol vagy. Most ha mindenki leírja, hogy milyen szemetek a szüleid, attól mi lesz jobb? Semmi.

Szóval változtatni a sorsodon csak te tudsz, neked kell valamit kitalálnod, valamit tenned.

2015. dec. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
70%

természetesen az itteni nyomorult gyerekkorban felnövők majd úgy is azt mondják, hogy tűrnöd kell mert ők is tűrtek, és ez az élet rendje.

ha van lehetőséged, akkor távolodj el anyádtól amilyen messzire csak tudsz, látszik hogy már csak nyűg vagy neki.

egyébként ha egy 19 éves lányt ver az anyja, akkor én minden szemrebbenés nélkül olyat lekevernék anyámnak, hogy a fal adná a másikat.

messze nem egy gyerekről van szó, aki a csínytevései miatt kap egy két pofont, egy egyetemista lány azért más tészta.

ez már régen nem arról szól, hogy tisztelni kell az anyánkat, az én szememben az ilyen nem anya, hanem egy idegbeteg frusztrált senkiházi, aki a hatalmi vágyait a gyerekén tölti ki, aki ráadásul már nem is gyerek hanem felnőtt.

2015. dec. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
36%

Sok felvidéki ismerősöm járt szlovák egyetemre, én ilyenről még nem hallottam. Ha velem ezt tenné egy tanár, csípőből jelenteném fel az iskolát.


Nézz utána a jogaidnak!

2015. dec. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
65%

szerintem a szulonek joga van tájèkoztatni a gyerekèt,hogy ha egy távoli egyetemre megy tanulni, akkor nem fogja finanszírozni.

ugyanakkor a döntés joga a gyerekè,ha elmúlt 18. ènis olyan szakra mentem tovább tanulni, amit elleneztek a szüleim. de belátták,hogy az èn jövőmről van szó. ha engedtem volna, akkor ènis olyan szakra mehettem volna ami nem èrdekel. de nem vagyok hülye, a sajat eletemrol en dontok.

szóval szerintem kár a szuloket hibáztatni,te iratkoztál be erre a szakra.ha nem tetszik hagyd ott

2015. dec. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!