Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ilyen esetben hibás a szülő?

Ilyen esetben hibás a szülő?

Figyelt kérdés

Hogy ha állandóan bántalmazza a gyerekét (verbálisan és testileg), annyira érvényesül az "az lesz, amit én mondok", hogy a gyerek megkérdezése nélkül dönt abban, hová mehet tovább tanulni, mert az épp olcsóbb, vagy mert a másik szak neki nem tetszik.

Ha a gyerek meg szenved az egyetemen, és nem bírja az adott iskolát, kiteszik otthonról, mert nem tanköteles már, nem kell eltartani.

(Azonnal kiteszik, amint kiderül, hogy bukott pár vizsgán, és idegileg tönkrement -depresszió- az alatt az egy év alatt, a rajta lévő nyomás miatt. Nem olyan depresszió, hogy "depi vagyok, öngyi leszek", hanem súlyingadozás, hallucinációk, remegés...)


Felelős ilyenkor a szülő a gyereke sorsáért, vagy a gyerek már felnőtt, boldoguljon?


19 éves lányról van szó


2015. dec. 2. 11:16
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
Válaszolva az off-ra, nem az A vagy E betűkből szűrik le, hanem a lágy magánhangzók használatából ;) Besztercére jártam egyetemre,ahol nem élnek magyarok, elhiheted, hogy nem szökőévente beszéltem a nyelvet. Megkérdeztem egy ottani szlováktól, honnan veszik észre valakiről, aki tökéletesen beszél szlovákul, hogy magyar.
2015. dec. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!