Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim azt szeretnék, ha...

A szüleim azt szeretnék, ha otthon tölteném a karácsonyt, de a párom idén először velem szeretne lenni szent este. Mi lenne a helyes döntés?

Figyelt kérdés

Két éve tanulok Németországban egyetemen és itt ismertem meg a páromat, akivel 2014 februárjában jöttünk össze. Ő is magyar. Együtt is élünk tavasz óta. Tavaly még hazamentem szent estére, idén viszont a párom felvetette, hogy töltsük együtt a karácsonyt itt Németországban. A szüleimnek tegnap mondtam el, Anya pedig ezt nagyon zokon vette. Apukám azt mondta, hogy döntsek úgy ahogy a szívem szeretne, de gondoljam át azt is, hogy ők 21 évig neveltek és hogy esne nekik hárman karácsonyozni nélkülem (a húgom otthon lakik még, 15 éves).

Nem szeretném megbántani a szüleimet sem. Ráadásul Apukám itt dolgozik a városunktól 40 km-re, vele haza tudnék menni 18.-án.

Elnézéseteket kérem, ha hosszú lett, de sajnos tényleg nem tudom eldönteni mit tegyek.

Minden választ szívesen fogadok!

Köszönöm szépen :)


2015. dec. 4. 12:47
1 2 3 4
 31/34 anonim válasza:
82%

Menj haza a családodhoz es ha a párod meg a szüleid jol kijönnek akkor beszéld meg veluk hogy töltsetek egyutt a karácsonyt 5 en :)

Ha ne jönnek ki akkor mar nehezebb ..

2015. dec. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
60%
Na hogy döntöttél? :)
2015. dec. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 A kérdező kommentje:

Szinte teljesen el is felejtkeztem erről a kérdésről. :D

Végül nálunk karácsonyoztunk mindketten, egyedül a testvérem duzzogott, amiért az ő barátja nem jöhetett át szenteste. Köszönöm mindenkinek a válaszokat, nagyon jó hangulatú karácsonyban volt részünk! :)

2016. jan. 15. 17:06
 34/34 andante válasza:
100%

Ez egy érzelmi zsarolás a szüleid részéről! Nem helyes!

Azt azért vedd figyelembe, hogy a szüleid a múltad, a párod a jövőd, ezek alapján döntsél!!!

Egyébként meg magyarázd el nekik, hogy a karácsony másnapja is ünnep és akkor otthon lesztek a pároddal!

2016. nov. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!