Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim azt szeretnék, ha...

A szüleim azt szeretnék, ha otthon tölteném a karácsonyt, de a párom idén először velem szeretne lenni szent este. Mi lenne a helyes döntés?

Figyelt kérdés

Két éve tanulok Németországban egyetemen és itt ismertem meg a páromat, akivel 2014 februárjában jöttünk össze. Ő is magyar. Együtt is élünk tavasz óta. Tavaly még hazamentem szent estére, idén viszont a párom felvetette, hogy töltsük együtt a karácsonyt itt Németországban. A szüleimnek tegnap mondtam el, Anya pedig ezt nagyon zokon vette. Apukám azt mondta, hogy döntsek úgy ahogy a szívem szeretne, de gondoljam át azt is, hogy ők 21 évig neveltek és hogy esne nekik hárman karácsonyozni nélkülem (a húgom otthon lakik még, 15 éves).

Nem szeretném megbántani a szüleimet sem. Ráadásul Apukám itt dolgozik a városunktól 40 km-re, vele haza tudnék menni 18.-án.

Elnézéseteket kérem, ha hosszú lett, de sajnos tényleg nem tudom eldönteni mit tegyek.

Minden választ szívesen fogadok!

Köszönöm szépen :)


2015. dec. 4. 12:47
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
67%

èn biztos nem hagynám egyedül a barátomat egèsz karácsonyra,úgy hogy neki már nem èlnek a szülei.

èn is vele együtt mennèk haza karácsonyra.

igazából a szüleid kèrèse önzősèg,felteszem amikor együtt èlt már anyukád apukáddal,akkor nem ment haza a szüleihez karácsonykor egyedül. el kell fogadniuk,hogy ôk a családod,de mellettük van egy másik fontos szemèly az èletedben

2015. dec. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
39%

de gondoljam át azt is, hogy ők 21 évig neveltek és hogy esne nekik - nem mennék haza, mégpedig ezért a mondatért! Jó lenne a fejükbe vésned, hogy NEM maguknak, az ő kényelmük kiszolgálása érdekében vállaltak, hanem, hogy TE boldog légy, bármi is történjék.


Játszmáznak, ne engedj a zsarolásnak, mert így bmit elérhetnek!

2015. dec. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
0%

„a párom felvetette, hogy töltsük együtt a karácsonyt itt Németországban. A szüleimnek tegnap mondtam el, Anya pedig ezt nagyon zokon vette. Apukám azt mondta, hogy döntsek úgy ahogy a szívem szeretne, de gondoljam át azt is, hogy ők 21 évig neveltek és hogy esne nekik hárman karácsonyozni nélkülem”


Ti tényleg mind megőrültetek? Ebben mi az érzelmi zsarolás? Mit kellet volna mondani? Egy szó nélkül tudomásul venni, hogy a lányuk nem akarja látni őket karácsonykor? Mi lett volna szerintetek az elfogadható mondat?

Egy empátiával bíró embernek egyébként ezt a kérdést fel sem kell tenni, mert felteszi saját magának, hogy basszus, vajon hogy esne a szüleimnek nélkülem karácsonyozni? Lehet, hogy az én nevelésem lett nagyon durván elcs.szve, de szerintem alap, hogy a karácsonyt az ember a családjával tölti. Ha meg annyira nem tudom nélkülözni a pasim társaságát, akkor hazaviszem karácsonyra. Mondjuk nálunk ez is alap.

Nagyon sajnállak titeket, de a szüleiteket sem kevésbé…

2015. dec. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
100%

14-es válaszolóT

Szerinted én egyedül megyek a szüleimhez Szenteste a férjem és az óvodás kisfiam meg kettesben van?Természetesen ők is velünk vannak.Attól még,hogy a legszűkebb családunk három fő,nem kell csak hármasban lenni Szenteste.Én a szüleimmel és a Testvéremmel is szeretnék lenni ilyenkor.Szerintem ez a természetes.Gyerek koromban is az Apukám szüleinél töltöttük a Szentestét,nem csak mi négyen a szüleim,Tesóm és én.Nekem ez a természetes.

2015. dec. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
100%

16-os!

Neked is leírom,hogy természetesen a férjem és a Kisfiam is velünk van.Nem tudom honnan szedtétek,hogy ők külön vannak.De én nem csak anya vagyok,hanem gyerek is.Ahogy én a gyerekemmel szeretnék lenni Szenteste,úgy a szüleim is velem, a gyerekükkel.

2015. dec. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
28%

Életem legemlékezetesebb élménye, hogy a karácsonyt kb végigszeretkeztük a párommal. Minden évben eszembe jut. Nagyon meghitt és romantikus volt.

DE persze, ez lehet fakultatív :D

Anyám szokásos beiglije kevésbé.

Mondj nemet a szüleidnek.

Hajrá.

Buli lesz.

2015. dec. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
78%

A 23-as válaszolónak, aki ezt kérdezte: "Ti tényleg mind megőrültetek? Ebben mi az érzelmi zsarolás? "


Ebben az az érzelmi zsarolás, hogy a kérdező édesanyja lelkiismeret-furdalást akart kelteni a lányában azzal, hogy felvázolta, nekik milyen rossz érzés lesz, ha a lányuk nem megy haza.

2015. dec. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
0%

Én pedig a kérdéseim után mindjárt le is vezettem, hogy miért nem az. "A mi ebben az érzelmi zsarolás" költői kérdés volt, ellentétben a "mi lett volna a helyes mondat"-tal, mely utóbbira eddig még nem sikerült válaszolnia senkinek. No comment.

23-as voltam.

2015. dec. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%

Pedig én már írtam alternatívát 'helyes' mondatra:


Pl. Kislányom! Hogyan gondoltátok eltölteni a karácsonyi ünnepeket? Van már valami tervetek?


Szerintem ez sokkal szimpatikusabb lett volna, mint a "21 évig mi neveltünk és hogy éreznénk magunkat nélküled".


Szerintem van különbség!

2015. dec. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
100%

Igen, kb. akkora a különbség, mint a csillámpóni meg a Sex Pistols között. Még a kategória sem ugyanaz. Az egyik egy kérdés, a másik egy vélemény, tehát rohadtul nem egymás alternatívái.

A ti olvasatotokban egy szülőnek joga van érdeklődni a gyereke karácsonyi tervei felől (de csak nagyon udvariasan!), de ahhoz nincs joga, hogy kifejezze abbéli nemtetszését, hogy a gyerek nem akarja velük tölteni, mert az érzelmi zsarolás. Azért arra kíváncsi lennék, hogy ti szó nélkül tudomásul veszitek-e, amikor a szüleitek ugyanilyen szinten gyalogolnak a lelketekbe...

2015. dec. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!