Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim azt szeretnék, ha...

A szüleim azt szeretnék, ha otthon tölteném a karácsonyt, de a párom idén először velem szeretne lenni szent este. Mi lenne a helyes döntés?

Figyelt kérdés

Két éve tanulok Németországban egyetemen és itt ismertem meg a páromat, akivel 2014 februárjában jöttünk össze. Ő is magyar. Együtt is élünk tavasz óta. Tavaly még hazamentem szent estére, idén viszont a párom felvetette, hogy töltsük együtt a karácsonyt itt Németországban. A szüleimnek tegnap mondtam el, Anya pedig ezt nagyon zokon vette. Apukám azt mondta, hogy döntsek úgy ahogy a szívem szeretne, de gondoljam át azt is, hogy ők 21 évig neveltek és hogy esne nekik hárman karácsonyozni nélkülem (a húgom otthon lakik még, 15 éves).

Nem szeretném megbántani a szüleimet sem. Ráadásul Apukám itt dolgozik a városunktól 40 km-re, vele haza tudnék menni 18.-án.

Elnézéseteket kérem, ha hosszú lett, de sajnos tényleg nem tudom eldönteni mit tegyek.

Minden választ szívesen fogadok!

Köszönöm szépen :)


2015. dec. 4. 12:47
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
88%
Mi Ausztriában élünk a Párommal és hazamegyünk szentestére. Miért kéne dönteni? Menjetek haza ketten. Akkor együtt is lesztek és a családoddal is. :) Arany középút
2015. dec. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
92%
Nem vihetnéd magaddal a barátodat? Nem friss kapcsolat már, szerintem simán mehetne ő is, ha a szüleid szívesen látják.
2015. dec. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
71%
Nem mehet a párod is a szüleidhez karácsonyozni? Akkor nem lenne min gondolkodni. :)
2015. dec. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
75%

"én 37 éves vagyok,de minden Szentestét a szüleimmel töltök,pedig nekem is van családom,férjem és egy fiam."


Ez kizarolag abban az esetben elfogadhato, ha mindenki egyutt unnepel. Amugy meg gaz, de nagyon.

2015. dec. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
79%

Én már kirepültem a fészekből, így a szentestét a férjemmel kettesben ünnepeljük. 25-én, 26-án, vagy akármikor 25 és 31-e között meglátogatjuk az én szüleimet is, majd a férjem szüleit is.


Szerintem, ha valahogy hasonlóan cselekedtek, akkor végülis együtt is karácsonyoztok, de ti is tudtok kettesben lenni.

2015. dec. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 acelsziv ***** válasza:
72%

2: Szóval a férj az más igaz? Az csak az a személy akit te választottál életed társául jóban rosszban. Mellesleg hogy esik neki és a fiadnak, hogy anyuci a szeretet ünnepén szépen egyedül hagyja őket?

Nagyon gáz vagy.

Kérdező: Ez így előadva tényleg zsarolás. De nem vihetnéd a párodat is magaddal, hogy veletek ünnepeljen? Így együtt is vagytok és a család is lenyugszik.

Mellesleg egyáltalán nem jogtalan a párod kérése a kettesben töltött ünnepekre.

2015. dec. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:

Jó megoldásnak tűnik ez, hogy hazajöjjön velem a párom is. Ha hazaért, megkérdezem őt is. Remélem a szüleimnek sem lesz ellene kifogása, mivel mindkét szülőm szereti a páromat. :)

Köszönöm szépen a jó tanácsot, ha mindenki belemegy akkor ez így valóban arany középút lesz! :)

2015. dec. 4. 13:32
 18/34 anonim ***** válasza:
15%
ha a parod veled megy, az nem kozeput, mert ennyi erovel mehetnetek a parod szuleihez is.
2015. dec. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
77%

Ez szerintem is érzelmi zsarolás.

Nem azzal van a baj, hogy a kérdező szülei szeretnék, hogy hazamenjen, hanem ahogy az anyukája előadta ezt…’21 évig mi neveltünk, hát képzeld már el, hogyan éreznénk magunkat nélküled.’

Esetleg a szülők meg is kérdezhették volna a felnőtt gyereküket, hogy hogyan tervezi a karácsonyt, mit szeretne, stb.

2015. dec. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 acelsziv ***** válasza:
100%

18: Mi lenne, ha kötözködés helyett olvasnál?

Írta, hogy a párja szülei meghaltak.

2015. dec. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!