Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szeretnék fogamzásgátlót...

Szeretnék fogamzásgátlót szedni. Ezt hogy beszéljem meg anyával?

Figyelt kérdés

A gond az, hogy nem tud arról, hogy van valaki, akivel együtt vagyok úgymond...

Viszont ha már 1 napot is késik, teljesen idegesen leszek, veszek vagy 5 tesztet és még ha negatív mind, akkor is elmegyek ultrahangra, ha pár napon belül nem jön meg.

Szóval szeretném elkezdeni a fogamzásgátlót, mert a guminál elég ideges vagyok, ha késik.


Most leszek 18.


2015. dec. 6. 16:58
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
66%

- menjél sztk-ba, ott ingyen van a vizsgálat és a gyógyszer felírása

- van egy másik fél is, aki részt vesz a szexben, ő is be tud szállni a gyógyszer költségeibe


Egyébként nem tudom, átgondoltad-e már, hogy az óvszer még mindig "biztonságosabb", mint a tabletta, hiszen az első hónapokban nem is tudhatod, hogy hat-e, jó-e a szervezetednek, és sokkal nagyobb az emberi hibatényező. Ha kiszakad az óvszer, azt észreveszed, tudsz menni esemény utáni tablettáért, van lehetőség tenni valamit. De ha elfelejtesz bevenni egyetlen szemet, vagy kihányod/hasmenésed van, és emiatt nem szívódik fel, máris csökken a gyógyszer hatása. Ha lebetegszel, és antibiotikumot kell szedned, az megint csak csökkenti a hatást, és ha elfelejtitek, és emiatt nem védekeztek még pluszba óvszerrel is, simán terhes lehetsz. Fogamzásgátló tabletta mellett nem vehetsz be esemény utánit egyáltalán. Ezen kívül rengeteg mellékhatása lehet, a könnyedebbektől (pl. folyamatos vérzés hónapokon keresztül), a teljes hüvelyszárazságig, visszeresedésig, libidó megszűnéséig elég sok minden szóba jöhet.

Nem akarom az ördögöt a falra festeni, 3 éve szedek fogamzásgátlót, de oda mertem állni anyám elé a dologgal anno, saját magamnak fizetem, és van egy stabil, felvállalt párkapcsolatom, nem pedig titokban "együtt vagyok valakivel úgymond". Ez eléggé szexkapcsolat gyanús, amivel nincs semmi baj, de nem biztos, hogy egy ilyen kötetlen kapcsolatban fogamzásgátló tablettával kéne védekezni.

Ugyanúgy ki fogsz akadni, ha késik, hiszen az első néhány hónapban azt se fogod tudni, mikor fogsz vérezni, hiszen a tablettát még szokja a szervezeted.

Egyáltalán nem normális, hogy ennyire rástresszelsz, és hiába csinálsz meg 5 tesztet, utána még orvoshoz is elrohansz... Kezeltesd inkább ezt az abnormális szintű pánikot és aggodalmat a fogamzásgátló tabletta szedése helyett :)

2015. dec. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
84%

Fogod magad, elmész orvoshoz, és feliratod. Nem kell megbeszélned senkivel.


"12 ezer a vizsgálat, plusz még a gyógyszer, amit aznap szeretnék már megvenni. "


Nem kötelező magánrendelésre menni. Amikor ultrahangra járkálsz, azt is fizeti valaki gondolom...

A gyógyszer árának felét fizesse a barátod, így már csak maximum 4ezer Ft a te részed.

A gyógyszert hiába veszed meg aznap, nem lehet akármikor elkezdeni.

2015. dec. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
80%
#11 szépen leírta a lényeget.
2015. dec. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 A kérdező kommentje:
A gyógyszer hatásaival/veszélyeivel tisztában vagyok. De szeretném, mert ettől leszek nyugodt és legalább a mensim is beáll 5 év után...
2015. dec. 6. 17:55
 15/42 anonim ***** válasza:
86%
Honnan tudod? Még vizsgálaton sem voltál?
2015. dec. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 A kérdező kommentje:

Tudom és kész. Vannak orvos és gyógyszerész ismerőseink, barátaink és a legtöbb barátnőm is szed gyógyszert. Ettől megnyugodnék és biztonságosabbnak érezném a szexet is.


Eddig egyszer voltam nődokinál, akkor is anyával. Ha ultrahang "kell", máshová megyek.

2015. dec. 6. 18:09
 17/42 anonim ***** válasza:
97%
Érdekes, hogy el tudsz menni egyedül ultrahangra a nagy pánikodban, de képtelen vagy egyedül elmenni gyógyszert felíratni ??
2015. dec. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
100%

èn a körzeti nőgyógyászhoz járok,termèszetesen ingyenes a vizsgálat(èvente 1x van vizsgálat,a többi alkalommal csak recept felírás). a tabi 7-8ezer 3 hónapra,de ha 1 havit veszek az 3000 ft alatt van.

nem vagyok egy fukar ember,de sajnálnèk 12 ezret kiadni a vizsgálatra.de te tudod. nem feltètlenül lesz lelkiismeretesebb a magánorvos.


anyukáddal meg nyilván előbb azt kène közölni,hogy van valakid.

nekem sose volt jó viszonyom anyukámmal.de azt azèrt tudta,hogy van barátom,be is mutattam,de arról nem tudtam vele beszèlni,hogy voltam nőgyógyásznál.(szintèn 18 èvesen)

szóval szerintem feltètlenül nem kell elmondani neki a fogamzásgátlót,de a barátodat azèrt el kène ha komoly:)

2015. dec. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
82%
mért nem keresel diák melót vagy legyetek együtt kevesebet
2015. dec. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 A kérdező kommentje:

Ultrahangra egy jó ismerősünkhöz járok, ami azért kicsit más, mint egy nőgyógyászati vizsgálat...

Anya kinyírna szerintem, ha a tudta nélkül elmennék az SZTK-ba. Nincs túl jó véleménye a magyar egészségügyről, amit megértek, mert kiskoromban engem is félrekezeltek, műteni akartak, azt sem tudták, mivel kezeljenek, aztán elvittek egy másik kórházba, ahol kiderült, hogy csak laktózérzékeny vagyok és gyógyszerrel megoldható a probléma.


Utolsó, köszi, hogy írtál, de semmi hasznos nem volt a válaszodban.

2015. dec. 6. 18:45
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!