Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szökés otthonról? Vélemény?...

Szökés otthonról? Vélemény? Merjem vagy ne?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Lehet hogy fura a kérdés meg az elgondolás is...

A szüleim egyszerűen nem hagynak élni. Semmit nem engednek meg. Sehova nem engednek el. Nen vehetek semmit. Nem ehetek édességet. Nem találkozhatok a barátaimmal.

Pedig semmi gond nincs velem. 14 éves vagyok, viszonylag normális :) , sosem csináltam olyan dolgot amire magyarázat lenne a felsoroltakból. Anyával sokat veszekszünk, mindig magamba folytom a gondolataim, de most már komolyan elegem van. Nem bírok velük élni...

(Anyám azon akad ki hogy nem eszek sokat? Istenem. Nem vagyok éhes. Sok a stressz a teher ami rám zúdul. Nem fogja fel.)

Nem szabad Tv-t néznem. Ne kérdezzètek miért.

De én már csak azt nem értem, hogy minek kellettem nekik ha csak a terhükre vagyok (ezt simán kijelenetették) és nem hagynak élni.

Szóval úgy döntöttem hogy elszököm. Egyszerűen elviselhetetlenek. Az a baj hogy most ezt nem értiteek mert amiket leírtam fentebb, azok csak az alap problémák. Nem ismeritek a háttérdolgokat. No mindegy is

Talán elmegyek a legjobb barátnőmhöz. Vagy nem tudom


Szóval a kérdésem:

Ti szöktetek már meg? Ha igen mi lett a következménye? Hova mentetek? Meddig?


2015. dec. 7. 21:00
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
67%

Szerinted a legjobb barátnőd szülei nem küldenek vissza rögtön a szüleidhez?

Szerinted miből fogsz megélni?

Amikor megosztottad a gondolataidat a szüleiddel, mit szóltak hozzá?

Milyen sok stressz és teher hárul egy 14 éves kislányra?


Mesélj még!

2015. dec. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
90%
Nem oldana meg semmit, csak még jobban elmérgesítené a helyzetet. 14 évesen úgyis visszavisz a rendőrség, nem maradhatsz örökké a barátnődnél. Utána meg el tudod képzelni, mit kapnál otthon.
2015. dec. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
89%

Én a helyedben az összes sérelmemet leírnám nekik, biztos, hogy elgondolkodnának rajta. Sokszor nehéz egy tapasztalt szülőnek egy tinédzser fejével gondolkodni, de meg kell tennie, ha nem akarja elveszíteni a gyerekét.

A szökés egy nagy baromság, pikkpakk rádtalálnak és még szigorúbbak lesznek mint valaha. Beszélni kell velük, vagy ha nem megy vita nélkül, le kell írni mindent az utolsó apróságig is, vagy apukád, vagy anyukád csak át fogja érezni a problémádat, vagy talál rá jó megoldást. Olyan nincs, hogy mind a ketten fafejűek legyenek.

2015. dec. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
91%
Ez a "vagy nem tudom" elég bizonytalan stratégia. Az első éjszaka gondban lennél. 14 évesen ne szökjél bele a nagyvilágba, mert rossz vége lesz.
2015. dec. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
79%
írd le, hogy te nem a tulajdonuk vagy, akivel úgy rendelkezhetnek, mint egy tárggyal és parancsolgathatnak, te is a család része vagy, miért nem számít, hogy te mit akarsz?
2015. dec. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
68%

Szia!

A szüleid gondolkodasarol Rólad nem tudsz változtatni akármit is mondasz/teszel. Megertem, hogy el akarsz szokni, én is megtettem 16 evesen. En a zsebpenzembol külföldre, egesz pontosan Prágába vonatoztam (mivel mindig is el akartam oda menni...:D Meg hat a jegy se volt annyira draga). Szoval Prágába mentem, gondoltam lesz ami lesz... Diakszalloban aludtam, kaját vettem magamnak boltban, egesz jol el voltam, élveztem az önállóságot. Összesen 4 napig 'birtam'. Egyszeruen megsajnáltam a szüleimet, szerettek volna ha hazamennek, bűntudatot ereztem. De ennek az utazásnak meg kellett történnie. Egyebkent zsebpenzbol fizettem mindent.:)

Ha Te ezt akarod tenni, akkor tedd! Viszont ne baratnohoz. Mutasd meg, hogy önálló vagy es bátor! Eloszor nekem is egy barát jutott eszembe, de jobban vagytam az önállóságra, meg cikinek ereztem volna 'elszokni' egy ismerőshöz... Le lehet pontozni, de ez is egy kaland volt, lehet neked is az lesz.

2015. dec. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
27%
Maradj otthon a seggeden és tanulj.
2015. dec. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
96%

Nem tudsz ezzel mit tenni, vagy eltűröd vagy megbeszéled a szüleiddel. Teljesen felesleges ez a "megszökés" mert a rendőrség úgyis visszavisz. Ráadásul melyik szülő fogadna be egy vadidegen gyereket és etetné, itatná? Hiába a barátnőd, biztos nem fogják engedni, hogy te ott "lakj".


Sajnos azt kell mondjam, hogy barátkozz meg a gondolattal mert ha csak Te nem beszélsz velük erről akkor ez nem fog változni és akkor még egy jó pár évig fogják ezt csinálni.

2015. dec. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
24%
inkabb koszond meg a szuleidnek hogy torodnek veled. Lehet egy kicsit szigorubbak az atlagnal, de valoszinuleg a joszandek vezerli oket.
2015. dec. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
71%

Ezt annyira utálom.:D

Koszonje meg? O dönthetett arrol, hogy megszülessen? Akart-e o valaha megszületni? Elni? Nem. Nem tudhatjuk. Ha mar megcsinaltak, akkor neveljek rendesen.

Ezert nem vállalok gyereket.

2015. dec. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!