Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szökés otthonról? Vélemény?...

Szökés otthonról? Vélemény? Merjem vagy ne?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Lehet hogy fura a kérdés meg az elgondolás is...

A szüleim egyszerűen nem hagynak élni. Semmit nem engednek meg. Sehova nem engednek el. Nen vehetek semmit. Nem ehetek édességet. Nem találkozhatok a barátaimmal.

Pedig semmi gond nincs velem. 14 éves vagyok, viszonylag normális :) , sosem csináltam olyan dolgot amire magyarázat lenne a felsoroltakból. Anyával sokat veszekszünk, mindig magamba folytom a gondolataim, de most már komolyan elegem van. Nem bírok velük élni...

(Anyám azon akad ki hogy nem eszek sokat? Istenem. Nem vagyok éhes. Sok a stressz a teher ami rám zúdul. Nem fogja fel.)

Nem szabad Tv-t néznem. Ne kérdezzètek miért.

De én már csak azt nem értem, hogy minek kellettem nekik ha csak a terhükre vagyok (ezt simán kijelenetették) és nem hagynak élni.

Szóval úgy döntöttem hogy elszököm. Egyszerűen elviselhetetlenek. Az a baj hogy most ezt nem értiteek mert amiket leírtam fentebb, azok csak az alap problémák. Nem ismeritek a háttérdolgokat. No mindegy is

Talán elmegyek a legjobb barátnőmhöz. Vagy nem tudom


Szóval a kérdésem:

Ti szöktetek már meg? Ha igen mi lett a következménye? Hova mentetek? Meddig?


2015. dec. 7. 21:00
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:
68%

"Azt mondja 14 évesen stresszes az élete, köszike jot nevettem :D plazapics, a valo eletben meg fogsz halni ha mar most igy fogod fel a dolgokat. :) Mi lesz veled egyetemen netan ha majd dolgoznod kell. Akkor lesz majd stresszes az életed szóval hagyd abba a sírást es legyél normális.

20/F"


Ezen jót nevettem, én tanultam egyetemen (mérnöki) és a stressztől férfi létemre a barátnőm előtt elbőgtem magam, majd elmentem dolgozni egy gyárba operátorként hogy kisegítsem a szüleimet, és kb. 10x jobb és egyszerűbb lett az életem anyagilag, szociálisan, minden téren mint addig volt, a középiskolát és általánost együttvéve. Gyereknek lenni nehezebb mint felnőttnek.


24f

2015. dec. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 anonim ***** válasza:

Megszökni felesleges, mert hazavitetnek a rendőrökkel, és még inkább bezárnak, korlátoznak.

Azért kíváncsi lennék azokra a "háttérdolgokra".

A tévével egyébként semmit nem vesztesz. Filmet meg tudsz nézni a neten is.

2015. dec. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 A kérdező kommentje:

Úristen mindeninek köszönöm a válaszát!!

Megpróbálom összeszedni a dolgokat...

Szóval:

Amikor azt mondtam hogy se tv se édesség se barátok se semmi, egyáltalán nem fújtam fel a dolgot. Hétvégén leültem este a nappaliba, hogy nézzek egy filmet vagy valamit, anyukám másfél óráig kiabált velem, hogy hogy képzelem. Amit mikulásra kaptam cukrot azt elvette, bezárta a szekrénybe. Amikor pedig bárhová kéreckedek el (pl osztállyal és osztályfőnökkel elmennénk sétálni Karácsonykor a városba) rögtön jön a hogy képzeled ezt féle verzió.

Azért írok ilyenkor, mert már este fele nem járnak be ellenőrizni hogy tanulok e vagy sem.


Még általánosba járok, gondolkoztam a koleszon.

Senki családtag nincsen akihez mehetnék. Nagyszüleim meghaltak, nagynéném kb 200 km re él, keresztanyukámék meg azonnal telefonálnának. Idősebb barátom ismerősöm nincs is. Unokatestvéremék Budapesten élnek. Én Miskolcon. Mellesleg azt se tudom pontosan hol laknak :)


Egyáltalán nem a "plázap¡csa" kategória vagyok. Nem ittam alkoholt nem cigizek és nem is szeretnék, nem gyógyszereztem be magam, azt se tudom melyik mire jó. Plázába ha unokatesómék elvisznek, csak akkor megyek évente kb 3-4x.


A szüleim igen többen rájöttetek az a kategória hogy "Tanulj tanulj tanulj gyakorolj reggeltől estig mert az a világon a legfontosabb"


Sokat segítek a háztartásban is. Viszont már úgy érzem itthon magamat mint egy takarítónő akit ide oda ugráltatnak.



Így belegondolva a következményekbe, valószínüleg megvernének, de így is püföl rendesen anyukám.


Nem szoktam hisztizni, de már mondtam általában magamba folytom a düht.

A pszihológus jó ötlet, szerintem rávágnák hogy minek az nekem nincs semmi bajom.

Hobbim is van, rajzolok, festek, dekorálok, írtam már egy könyvet is...de ezekből szintúgy az jön le nekik hogy már megint nem tanulok.

Néha sőt napi szinten úgy jövök haza, hogy bárcsak pár órát békénhagynának.


Próbáltam már beszélgetni velük de veszekedés lett a vége. Levelet nem akarok írni, az olyan..nem is tudom. fura lenne.


Igazából úgy vagyok vele hogy meddig fajulnak a dolgok. Csak akkor mennék el innen.

2015. dec. 8. 21:07
 44/55 anonim ***** válasza:
Elolvashatnám a könyved? :)
2015. dec. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ismerősöm 14 évesen 8. osztály elején néhány barátnőjével elszökött Budapestre (vidéken lakott). A 18 év fölötti haverjával laktak és minden olyan dolgot kipróbáltak, amit a szüleik tiltottak nekik. 2 hónap csak buli. Mindenhol keresték őket, míg körülbelül 8 hét múlva megtalálták őket. A következményeket nem tudom, mik voltak, nyilvánvalóan nem vállveregetést kaptak otthon, de 2 hónap volt kiskorú éveinek legszebb 2 hónapja, nem parancsolgattak neki, nem kezelték tárgyként, szabad volt. Azt mondta, hogy ha vissza lehetne fordítani a történéseket, sem tenné meg, mert szerinte jól tett. Főleg, hogy ezután sokkal több mindent megengedtek neki, mert láthatták, hogy a ketrecben tartással mit értek el. Ennyi a válaszom a kérdéseidre.
2015. dec. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 anonim ***** válasza:
100%
irtad hogy altalanosba jarsz. a legjobb otlet hogy kollegiumba menj, ezt harcold ki onnantol megvaltozik minden megnyilik a vilag elotted es normalis kereteken belul tudsz baratkozni szorakozni. Remelem sikerulni fog ez neked nagyon drukkolok erted. (33 as voltam)
2015. dec. 9. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 anonim válasza:
49%

Hát nem is tudom kedves emberke akit még sohasem láttam de én megértelek téged szval jah szökj meg a fenébe oszt jóvan az úgy. Hádenem? DE

Am a "kedves" szüleid sem lehetnek komplettek ha ilyeneket csinálnak képzelem még milyen "szép" dolgokat vágnak a fejedhez. Csak én azt nem tom felfogni, hogy ezt miért a gyakorira írod ki. Már bocs de te sem vagy százas ha érted mire célzok. De hallod nekem is van egy barátnőm akivel kajakra ilyenek történtek meg én mondtam neki, hogy az ő szülei sem normálok szval fogadd el a tanácsom mivel nekem mindig igazam van, hogy szökj el jóvanazúgy max. meghalsz vagy megerőszakolnak de annál a tökéletes barátnődnél aki annyira jó, biztos minden rendben lesz mert ő olyan jó lehet hozzád. Bárcsak én is olyan menő, és király lennék mint ő. Biztos egy laza arc aki legalább megért téged, jó mondom, ugye hogy ugye neki és nekem is biiiztoooos, hogy igaza van. De ha ahhoz a csodálatos, minta lényhez nem akarsz menni akkor sztem számodra a legmegfelelőbb hely az Antarktisz lenne ott pont jó lenne neked ott titanic2-re nem fognak megtalálni. Bááár esélyes, hogy megfagysz és lehet, hogy keresnének, vagy nem lehet, hogy eleve sem kellesz senkinek de az az isteni giga mega szupernova barátnőd aki egy vezető egyéniség hát hozzá menj tudom, hogy befogad de ha nem jön be akkor az Antarktiszra. De a főnök az a szuper csaj hát rá már nincs szó milyen zsírkirály lezs ha befogad akkor neked tenne szívességet bár már gondolom rengetegszer segített neked tutira sok mindent adott neked még akkor is ha szartak rád a szüleid de jó lenne egyszer vele találkozni. Na ennyit mondok de sztem mi azaz én és ő rokon lelkek lehetünk mert ő is tutira ezt mondaná. Hát röviden ennyi oszt tsőh.

2015. dec. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 anonim ***** válasza:
25%
Dehogy nehezebb, nem kell számlát fizetni, lakást, kaját, mindent anyuci-apuci tesz alád, neked csak tanulni kell.
2015. dec. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 anonim ***** válasza:
És kösz a leponztért, visszaadtam mindenkinek.
2015. dec. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 anonim ***** válasza:
94%

"Dehogy nehezebb, nem kell számlát fizetni, lakást, kaját, mindent anyuci-apuci tesz alád, neked csak tanulni kell."


Mert olyan kurv.a nehéz pénzt A pontból B-be tenni 1x a hónapban, fuh, majd elfáradtam benne ebben a hónapban is.

2015. dec. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!