Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szökés otthonról? Vélemény?...

Szökés otthonról? Vélemény? Merjem vagy ne?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Lehet hogy fura a kérdés meg az elgondolás is...

A szüleim egyszerűen nem hagynak élni. Semmit nem engednek meg. Sehova nem engednek el. Nen vehetek semmit. Nem ehetek édességet. Nem találkozhatok a barátaimmal.

Pedig semmi gond nincs velem. 14 éves vagyok, viszonylag normális :) , sosem csináltam olyan dolgot amire magyarázat lenne a felsoroltakból. Anyával sokat veszekszünk, mindig magamba folytom a gondolataim, de most már komolyan elegem van. Nem bírok velük élni...

(Anyám azon akad ki hogy nem eszek sokat? Istenem. Nem vagyok éhes. Sok a stressz a teher ami rám zúdul. Nem fogja fel.)

Nem szabad Tv-t néznem. Ne kérdezzètek miért.

De én már csak azt nem értem, hogy minek kellettem nekik ha csak a terhükre vagyok (ezt simán kijelenetették) és nem hagynak élni.

Szóval úgy döntöttem hogy elszököm. Egyszerűen elviselhetetlenek. Az a baj hogy most ezt nem értiteek mert amiket leírtam fentebb, azok csak az alap problémák. Nem ismeritek a háttérdolgokat. No mindegy is

Talán elmegyek a legjobb barátnőmhöz. Vagy nem tudom


Szóval a kérdésem:

Ti szöktetek már meg? Ha igen mi lett a következménye? Hova mentetek? Meddig?


2015. dec. 7. 21:00
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim ***** válasza:
45%
Ne fáradj azzal, hogy túl sok holmit pakolsz, hip-hop haza visznek.
2015. dec. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 anonim ***** válasza:
20%

Azt mondja 14 évesen stresszes az élete, köszike jot nevettem :D plazapics, a valo eletben meg fogsz halni ha mar most igy fogod fel a dolgokat. :) Mi lesz veled egyetemen netan ha majd dolgoznod kell. Akkor lesz majd stresszes az életed szóval hagyd abba a sírást es legyél normális.

20/F

2015. dec. 8. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 anonim ***** válasza:
44%
Valamilyen szinten azért lelkileg megnyugtat, hogy a sok okoskodó fasisztát jól lepontozták, a normális és megértőbb válaszadókat pedig fel...
2015. dec. 8. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 anonim ***** válasza:
85%

Ne szökj meg.

Próbáld megbeszélni velük, ha semmire nem jutsz akkor meg nemtudom. Túl lehet élni, voltam én szarabb helyzetben, 18 éves korodtól meg viszont látásra :)

Barátnőd az vészhelyzetnek 1 napra oké, de utána otthon csak rosszabb lenne a helyzet. Ha a megbeszélés nem segít, akkor ezzel is csak nagyobb púp lennél, és jobb meg nem lenne.


Szöktem-e már meg? Még nem, de volt már olyan hogy felültem a motorra délután, aztán estig le se szálltam. Vagy hogy ilyen külvárosi területen, hegyoldalra kiültem relaxálni, most meg az egyetem miatt van albérlet és a szükségesnél nem tartózkodok otthon többet.

A barátaiddal való kapcsolatokat ne hanyagold. Ha az a bajuk hogy messze mész, akkor olyan helyet mondj ahol nem látnak, és akkor titokban megoldható. (Én pl mindig úgy csináltam hogy először mentem aztán szóltam. Ezt eljátszottam a város másik végével, aztán miskolc, majd pest). Ha nem leszel eleget emberek közt, akkor azt nagyon meg fogod szenvedni később. Nem kell 0-24-ben, de napi 1-2 óra az azért jó.

Esetleg keríts valakit akit ez érdekel, és beszéljetek róla, elmondod mi van veled, ilyesmi, meghallgatod őt is, ez rengeteget segít.

Keress valami pótcselekvést, amivel kizárod őket a fejedből. Lehet az valami kreatív hobbi, pl rajzolás, sport, vagy valami.


Ha megpróbáltad megbeszélni velük, akkor kíváncsi vagyok a reakciójukra. Nem az hogy szerinted, hanem hogy ténylegesen mit mondanak rá.


Tinihiszti: Ha jól nevelnék, akkor ezt is meg lehetne oldani, nem kéne gyakorikérdéseken tanácsot kérni este 11 órakor hogy mégis hova szökjön.

Keménykezűség: Szomszédban volt erre példa, 2 házzal arrébb is lehetett hallani az ordítozásokat, meg a gyerek egyfolytában büntetésben volt. Pozitív hatása nem lett, de 4 évvel hamarabb kezdett inni, 12 évesen cigizett, apja is csak addig volt tisztelve amíg hallótávolságon belül volt.

Következő gyerekkel már normálisan bántak, hát ha nem is egy angyal, de nagyon probléma sincs vele.


Ha valami van, várom a fejleményeket. :)

2015. dec. 8. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 anonim ***** válasza:
79%
Hiába szöksz el, úgyis előkerülsz. Max beadnak egy nevelőotthonba.
2015. dec. 8. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 anonim ***** válasza:
68%
Ne szökj meg. Mi sem szöktünk meg. A szüleid barmok.
2015. dec. 8. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 anonim ***** válasza:
32%

# 19


dragam, lathatoan te is olyan tini vagy, akinek meg az ertelmezo olvasas sem megy.


Tudod a normalis szulo korlatozza a gyereket. Miert? Mert ez a normalis, ez a kivanatos. Egy 14 eves kislany meg nem csinalhat azt amit akar. Ha a sok kis hisztis tini valaszolo fejreall itt, akkor sem.


Ez persze nem azt jelenti hogy EGYALTALAN NEM nezhet tevet, ehet csokit, talalkozhat a barataival, hanem azt hogy ezt szabalyok es korlatok kozott teheti.


Ahogy irtam, a tinihiszti biztos jele amikor ugy adja elo magat egy gyerek hogy neki SEMMIT sem szabad. Na ezt vonom en ketsegbe.


Es igen: nem mehet peldaul az ejszakaba szorakozni. Nem mehet kocsmaba. Nem nezhet meg barmit es barmikor a teveben. Es meg lehet sorolni.

2015. dec. 8. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 anonim ***** válasza:
76%

#27, pedig simán vannak ilyen családok. Egyszerűen betegek, és ha valaki ilyenbe születik, az megszívta. Ez nem tinihiszti, hanem segítségkérés.

Csak éppen nem lehet neki segíteni.

2015. dec. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 anonim ***** válasza:
100%
Biztos vannak ilyenek is, de nagysagrenddel tobb hisztis tini van aki felfujja a helyzetet.
2015. dec. 8. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 anonim ***** válasza:
64%
Nem baj. A tinikor erre való. Ez valami vérvallásos idiótaneveldének tűnik... kérdező, menj máshová gimnáziumba. Más város, ott kollégium vagy albérlet... de a kollégiumtól se várj sokat. Egy otthonhoz képest elég lepra lesz.
2015. dec. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!