Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szökés otthonról? Vélemény?...

Szökés otthonról? Vélemény? Merjem vagy ne?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Lehet hogy fura a kérdés meg az elgondolás is...

A szüleim egyszerűen nem hagynak élni. Semmit nem engednek meg. Sehova nem engednek el. Nen vehetek semmit. Nem ehetek édességet. Nem találkozhatok a barátaimmal.

Pedig semmi gond nincs velem. 14 éves vagyok, viszonylag normális :) , sosem csináltam olyan dolgot amire magyarázat lenne a felsoroltakból. Anyával sokat veszekszünk, mindig magamba folytom a gondolataim, de most már komolyan elegem van. Nem bírok velük élni...

(Anyám azon akad ki hogy nem eszek sokat? Istenem. Nem vagyok éhes. Sok a stressz a teher ami rám zúdul. Nem fogja fel.)

Nem szabad Tv-t néznem. Ne kérdezzètek miért.

De én már csak azt nem értem, hogy minek kellettem nekik ha csak a terhükre vagyok (ezt simán kijelenetették) és nem hagynak élni.

Szóval úgy döntöttem hogy elszököm. Egyszerűen elviselhetetlenek. Az a baj hogy most ezt nem értiteek mert amiket leírtam fentebb, azok csak az alap problémák. Nem ismeritek a háttérdolgokat. No mindegy is

Talán elmegyek a legjobb barátnőmhöz. Vagy nem tudom


Szóval a kérdésem:

Ti szöktetek már meg? Ha igen mi lett a következménye? Hova mentetek? Meddig?


2015. dec. 7. 21:00
1 2 3 4 5 6
 51/55 anonim ***** válasza:
100%
en szivesebben dolgoztam a fonodaban 3 muszakban 16 evesen minthogy otthon elviseljem hogy parancsolgasson nekem valaki. Es sokkal boldogabb voltam , nem kellett halasnak lenni senkinek. Ma sajnos nehezebb azt hiszem munkat talalni foleg nagyon fiatalon akkoriban ez nem volt problema.
2015. dec. 14. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/55 anonim válasza:
100%
Szerintem ha van rá lehetőséged,akkor menj el koleszba.
2016. ápr. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/55 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Gondoltam tartozok nektek annyival, hogy leírjam mi is történt :) jó sokáig vártam vele, sajnálom.

Végül nem szöktem el, és koleszba sem mentem. Megtanultam, hogyha kerülöm a beszélgetéseket és úgy teszek, mintha csak lakótársak lennénk, nem lesz annyira rossz. Ha kérnek valamit, megcsinálom, ennyi. Sokkal kevesebbet veszekszünk, de még mindig nem merem nekik elmondani a véleményem. Kialakult bennem egy jó kis szorongás, ráadásul gimiben nem igazán értik, miért viselkedem úgy, mint egy gyerek, vagy miért nem ismerem a várost, ahol lakom. Nyáron szereztem két új barátot, és ha tetszik a szüleimnek, ha nem, találkozom velük. Egyik unokatestvéremnek elmondtam, mi a helyzet itthon, őt is hasonlóan nevelték és gyűlölt otthon lenni. Mondjuk ő az albérletet és nyárimunkát választotta. Kaptam kulcsot a lakásukhoz, és bármikor felmehetek hozzájuk ha gáz van. Az más kérdés, hogy 200 kmrel messzebb laknak. Még csak 15 vagyok, szóval dolgozni sajnos még nem tudok pénzért, a közösségi 50 órám pedig mindjárt kész. Néha lelépek, elmegyek bicajozni, vagy suliból nem rögtön hazamegyek, jelenleg többet nem tudok tenni.


Hát, ez a helyzet :) így utólag pedig köszönöm mindenki válaszát, sokat segítettetek

2017. jún. 3. 13:32
 54/55 anonim ***** válasza:

Ez jól hangzik, remélem örömödet leled a döntésedben :)


Amúgy talán 16 éves kortól már jelentkezhetsz diákmunkára, nálunk például az önkormányzat szervez ilyen, zsebpénznek jó :)

2017. jún. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/55 anonim válasza:
:)
tegnap 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!