Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szökés otthonról? Vélemény?...

Szökés otthonról? Vélemény? Merjem vagy ne?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Lehet hogy fura a kérdés meg az elgondolás is...

A szüleim egyszerűen nem hagynak élni. Semmit nem engednek meg. Sehova nem engednek el. Nen vehetek semmit. Nem ehetek édességet. Nem találkozhatok a barátaimmal.

Pedig semmi gond nincs velem. 14 éves vagyok, viszonylag normális :) , sosem csináltam olyan dolgot amire magyarázat lenne a felsoroltakból. Anyával sokat veszekszünk, mindig magamba folytom a gondolataim, de most már komolyan elegem van. Nem bírok velük élni...

(Anyám azon akad ki hogy nem eszek sokat? Istenem. Nem vagyok éhes. Sok a stressz a teher ami rám zúdul. Nem fogja fel.)

Nem szabad Tv-t néznem. Ne kérdezzètek miért.

De én már csak azt nem értem, hogy minek kellettem nekik ha csak a terhükre vagyok (ezt simán kijelenetették) és nem hagynak élni.

Szóval úgy döntöttem hogy elszököm. Egyszerűen elviselhetetlenek. Az a baj hogy most ezt nem értiteek mert amiket leírtam fentebb, azok csak az alap problémák. Nem ismeritek a háttérdolgokat. No mindegy is

Talán elmegyek a legjobb barátnőmhöz. Vagy nem tudom


Szóval a kérdésem:

Ti szöktetek már meg? Ha igen mi lett a következménye? Hova mentetek? Meddig?


2015. dec. 7. 21:00
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
100%

18 éves korodig felesleges lenne elmenni, max. pár napon belül úgyis visszavinnének, és csak jobban elmérgesítenéd a helyzetet. Ha bántalmaznának, kérhetnél segítséget a gyermekvédelemtől, de ugye ez messze nem az az eset...

Tudom, 4 év nagy idő. Addig is:

- próbálj otthon "felszívódni", a szobádban tölteni az időt, mélyedj el valamilyen hobbiban stb. (tudom, nem jó érzés, de ez van)

- ha a szüleid kifizetik, kérd meg, hogy írassanak be valamilyen különórára (gondolom, akadna olyan, amit nem elleneznének)

- pár év múlva már biztosan többet járhatsz majd el, a délutánokat töltheted majd nyáron a szabadban, tanulhatsz könyvtárban, eljárhatsz sportolni stb.

2015. dec. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 anonim ***** válasza:
16%

"Ha mar megcsinaltak, akkor neveljek rendesen. "


Rendesen nevelik.

2015. dec. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 anonim ***** válasza:
85%
Azert szeretne elszokni otthonrol. Tenyleg rendesen nevelik.
2015. dec. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 anonim ***** válasza:
95%

Na ne mondd nekem, hogy ez normális, hogy nem ehet csokit, sehova nem mehet, semmit nem vehet, tv-t nem nézhet. Akkor már miért nem zárja be inkább gumiszobába ablak és minden nélkül ahol teljesen el van szigetelve és hagyja bezárva őt 18 éves koráig? Az ilyen szülő szánalmas, ez nem nevelés, inkább kínzás a gyerek felé. Hogyan fog szocializálódni ha még néha egy baráttal se mehet el kicsit sétálni?


Most jön a szokásos "tanuljááá bla bla bla, kötelezettség bla bla bla" ez mind szép és jó csak közben lehet a gyerek teljesen befelé fordul és depresszióssá válik amiért be van zárva mint egy majom az állatkertben.


Aki szerint ez a fajta "nevelés" normálisnak minősül az kérem ne vállaljon gyereket mert ugyanolyan keserves tinédzser élete lesz mint a kérdezőnek.

2015. dec. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 anonim ***** válasza:
24%

Azert akar elszokni mert a tipikus tinihiszti fazisban van. Minden rossz ami otthon van, neki nem engednek semmit (erted, semmit) elnyomjak, korlatozzak, blabla.


A valosag meg valoszinuleg az hogy messze nem ilyen eros a korlatozas, vannak korlatok nagyon helyesen, mert egy 14 eves kis liba nem csinalhat amit akar.


Az ilyen gyerekek ugy adnak elo mindent, mintha csak egybites modon lehetne a vilagrol beszelni.


Nem zabalhatja tele magat csokival rendes kaja helyett -> nem ehet csokit.


Nem nezhet meg minden hulyeseget a teveben korlatlanul -> nem nezhet tevet.


Nem mehet akkor es oda ahova akar, vannak szabalyok -> nem talalkozhat a barataival, nem engedik sehova.


Ha meghallgatnank a szuleit szinte biztosan mas kep alakulna ki, ok is maskeppen meselnek el hogy mi a pontos helyzet.

2015. dec. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 anonim ***** válasza:
29%
na megjott a tobbi kis ontudatos tini, aki azt hiszi hogy az neveli jol a gyereket aki mindig mindent megenged korlatlanul.
2015. dec. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 anonim ***** válasza:
71%
Mi pont a nevelést vesszük pedagogiabol es azert az ilyen kemenykezusegnek igen komoly kovetkezmenyi lesznek majd a gyerek jövőbeli életében.
2015. dec. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 anonim ***** válasza:
96%

Utolsóra ne hallgass!!! könyörgöm el ne szökj! Tudod mekkora mákja van az utolsónak, hogy nem rabolták el és nem vitték el ribinek? Kiszúrják, látszik rajtad. Nem oldanál meg vele semmit, ha elszöknél.

Tudom, hogy nehéz, nekem is nehéz gyerekkorom volt-engem még vertek is, én épp ezért nem mertem kinyitni a számat.

De te nem írod, hogy vernek, szóval beszélj csak bátran. Nehéz elkezdeni tudom, de hidd el, meg kell lennie, meg kell tanulnod kiállni magadért. Ha tényleg úgy van, hogy nem lehet panaszuk rád, mert normális vagy, akkor kiállhatsz magadért.

Szedd össze a gondolataidat, írd le, aztán lépj oda eléjük és mond meg nekik, hogy beszélned kell velük, üljetek le hármasban és beszéljétek meg. Mond, hogy úgy érzed, hogy nem kapsz levegőt, annyira beszabályoznak. Kérd meg, hogy lazítsanak a pórázon, mert ez így nagyon stresszes. Ha nem hajlandóak, akkor legalább vigyenek pszichológushoz, mert segítséget akarsz kérni egytől. A pszichológusnak elmondod, ő meg mondani fogja egyből a szüleidnek, hogy néhány dologban azért igazad van. Pl ez a nem nézhetsz tv-t, nem engednek el sehova, nem engednek lehetőséget barátkozásra nagyon...stb...ez tényleg nem normális. Így hogy tanuld meg, hogy kell kapcsolatokat kiépíteni---nálam is ezek voltak és nagyon nehéz volt felnőtt fejjel megtanulni, hogyan kell kiépíteni az emberi kapcsolatokat...szóval sajnos először ki kell nyitnod a szádat...mondjuk lehet, hogy az is hatásos, ha azt mondod, itt a papír, olvasd el...vagy egyszerűen otthagyod a szobájukba, nem szólsz semmit, elolvassák, és elgondolkodnak.

2015. dec. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 anonim ***** válasza:
67%

#16 Te biztos nagyon értesz ehhez. Tehát szerinted egy 14 éves kamasznak semmiről nem szólhat az élete. Mert belőled ezt lehet leolvasni. Szóval ha jól értelmezem akkor mit ne csináljon:


- nem nézhet TV-t

- nem ehet édességet

- nem mehet sehova

- nem barátkozhat

- nem vehet semmit magának


Akkor kérdem én, mi a büdös francot csinálhat? Ja, várj már tudom:


- kussoljon és bólogasson mint egy kiskutya

- tanul, tanul és tanul mert másról nem szólhat az élete


Számomra ez még mindig nem normális hiába hiszed, hogy az. Én se mondtam, hogy menjen bulizni, vedeljen vodkát literszámra, cigizzen és ehhez hasonlók, csupán kapjon egy kis szabadságot ami JÁR neki is ugyanúgy. Attól függetlenül azért örülnék ha a kérdező többször reflektálna mert úgy még hatékonyabban működne a megoldás keresése.

2015. dec. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 anonim ***** válasza:
62%
Ha elraboltak volna az se lett volna feltetlenul az én hibám.
2015. dec. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!