Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szökés otthonról? Vélemény?...

Szökés otthonról? Vélemény? Merjem vagy ne?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Lehet hogy fura a kérdés meg az elgondolás is...

A szüleim egyszerűen nem hagynak élni. Semmit nem engednek meg. Sehova nem engednek el. Nen vehetek semmit. Nem ehetek édességet. Nem találkozhatok a barátaimmal.

Pedig semmi gond nincs velem. 14 éves vagyok, viszonylag normális :) , sosem csináltam olyan dolgot amire magyarázat lenne a felsoroltakból. Anyával sokat veszekszünk, mindig magamba folytom a gondolataim, de most már komolyan elegem van. Nem bírok velük élni...

(Anyám azon akad ki hogy nem eszek sokat? Istenem. Nem vagyok éhes. Sok a stressz a teher ami rám zúdul. Nem fogja fel.)

Nem szabad Tv-t néznem. Ne kérdezzètek miért.

De én már csak azt nem értem, hogy minek kellettem nekik ha csak a terhükre vagyok (ezt simán kijelenetették) és nem hagynak élni.

Szóval úgy döntöttem hogy elszököm. Egyszerűen elviselhetetlenek. Az a baj hogy most ezt nem értiteek mert amiket leírtam fentebb, azok csak az alap problémák. Nem ismeritek a háttérdolgokat. No mindegy is

Talán elmegyek a legjobb barátnőmhöz. Vagy nem tudom


Szóval a kérdésem:

Ti szöktetek már meg? Ha igen mi lett a következménye? Hova mentetek? Meddig?


2015. dec. 7. 21:00
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim válasza:
100%

Kedves Kérdező! Őszinte részvétem a fafejű szüleid miatt.

Kérlek, ne szökj meg, tényleg nem sok jó következménye lehet. De annak se, ha eltiltanak a barátaidtól.

Beszélni velük nem sok értelme lenne, a szemükben kis hülye vagy akármit csinálsz (az leszel 30 évesen is :S) Beszélni legfeljebb egy normális felnőttel lenne érdemes, aki hatással lehet rájuk. Van ilyen a környezetedben?

Lógjál csak a barátaiddal, csináld azt ami örömet okoz, ne érdekeljen, mit szólnak, leszidnak-e, stb. Tölts minél több időt azokkal, akik melletted állnak. Okosan tervezd meg, ha majd kikerülsz a suliból, hogy fogsz "megszökni", nem a barátnőd szüleihez, hanem a saját önálló életedbe.

2015. dec. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim ***** válasza:
27%
Menj és fagyj meg az utcán.
2015. dec. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 anonim ***** válasza:
88%

En teljesen megertelek, sajnos sok felnott elfelejti hogy milyen erzesei problemai voltak tinikent. En mar nagymama koru vagyok de pontosan fel tudom merni mirol beszelsz.

En elkoltoztem hazulrol (nehanszor meg is szoktem) 15 eves koromban es elmentem dolgozni . de akkor meg egy ilyen fiatal is kapott munkat. Eloszor munkasszallon laktam kesobb alberletben, es tobbet sose mentem vissza. Igaz az en helyzetem meroben mas volt mint a tied en cask 1 evig eltem az anyammal es a ferjevel elotte a nagymamammal eltem. Nagyon konnzervativ nevelest kaptam valoszinuleg azert lettem lazado. A mai viszonyok kozt nem tudom tanacsolni hogy szokj el (megertem a szandekot teljesen) mert sajnos vissza fognak vinni. Ha sorozatosan szoksz meg akkor elobb utobb gondolom intezetbe kerulsz az se valami jo dolog. Egyenlore muszaj azt hiszem maradnod hacsak nincs valaki kozeli rokonod aki befogad es az anyadek beleegyeznek hogy ott elj. Nem otthon elek igy fogalmam sincs milyenek a mostani torvenyek, hany eves kortol van jogod egyedul lakni, dolgozni menni stb. viszont ha tanulnod kell (iskolakoteles vagy) akkor amig ez ervenyes rad nem hiszem hogy elmehetsz hazulrol. Sajnallak, de egyenlore muszaj turned. Amit lehet probalj magadnak titokban megszerezni vagy megteremteni. Ha kell akkor hazudj valamit hogy idonkent el tudj menni valahova ahova akarsz. ILyen szuloknek nem bun hazudni, hiszen ha cask teher vagy nekik akkor nem sok tiszteletet vagy szeretetet erdemelnek. Sajnalom hogy nem tudok jobb tanacsot adni. Regen konnyebb volt az ilyesmi 16 evesen ferjhez is tudott menni sok lany aki el akart kerulni hazulrol, de ma mar azt hiszem ez se megoldhato. Esetleg ha van valaki szakember az iskoladban probalj tanacsot kerni tole.

2015. dec. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 anonim ***** válasza:
95%

Megszökni butaság lenne, de kamaszkorban egy kis lázadás kell az önállóság kivívásához. Akkor van jó erkölcsi alapod ahhoz, hogy kicsit szabadidődben feszegesd a szülők által meghúzott határokat, ha mellette jól tanulsz, saját szobádat, cuccaidat rendben tartod, és még besegítesz a házi munkába is.


Amikor nagyon próbálnak korlátozni, akkor kicsit vonulj el, ne nagyon keresd pár óráig a kommunikációt a szüleiddel-

2015. dec. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 anonim ***** válasza:
58%
33/34 es vagyok ujra. Az ilyen idiota korlatozas oda vezet hogy majd ketsegbeeseseben vagy osszejon valami szemet pasival osszehoznak egy gyereket cask hogy elmenekulhessen, vagy ongyilkos less depresszios. Mind a ketto remek kilatas a sok szukagyu felnottnek. Pont azert mert annyira nagy tiltas volt nalunk meg tabu a sex en mar 15 eves korom elott aktiv sexualis eletet eltem, es ez cask 1 dolog volt a "lazadasaim" kozul. Otthagytam a kozepiskolat elmentem gyarba melozni aztan 18 evesen ferjhez mentem es utolag ertesitettem errol oket. Ti vagy nem tudjatok vagy nem akarjatok tudni hogy a tulzott korlatozas mifele reakciokat tud kivaltani egy gyerekbol. Csak eppen regen fele annyi veszely nem leselkedett rank mint a mai tinikrol. Mellesleg ha van olyan megbizhato baratja/baratnoje aki felnottkoru ahhoz siman elszokhet de akkor ott kell hagyja a sulit ami nem tul jo dolog. Ez a "fogja be a szajat es tanuljon" cask olaj a tuzre, ha valaki nem tudna esetleg. En mondjuk tuti elszoknek sorozatosan akarhanyszor vinnenek vissza amig nem ternek jobb belatasra a szulok, de ez en vagyok.
2015. dec. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 anonim ***** válasza:

tizenévesen nekem is voltak ilyen gondolataim. De a csak józan ésszel belegondolsz. még kiskorú vagy, tehát a rendőrség is kereshet. gondolj bele, ha egy ilyen elszökés után megtalálnak és hazavisznek, (mert haza fognak) mégis utána szerinted milyen lenne a hangulat otthon? mert az biztos hogy milliószor rosszabb mint most, és mégannyira se fognak neked megengedni semmit. és még szörnyűbb érzés lesz otthon lenni. Biztos hogy erre vágysz?

egyébként azt ne várd hogy bármilyen barátod szülei befogadjanak. amint megtudják hogy elszöktél küldenek haza.

2015. dec. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:
53%

14 éves vagyok, viszonylag normális :)


hát a kérdés alapján pont nem...

2015. dec. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 anonim ***** válasza:
58%
Ugyan, ha este kilenckor még simán netezhet, annyira nem szigorúak :)
2015. dec. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 anonim ***** válasza:
46%

09:54!

Tanuljon? Tartson rendet maga körül? Segítsen a házimunkában? Micsoda fasiszta gyerkkorlátozó elvárások már ezek, ne haragudj. Ezek nyomorítanak meg minden tinédzsert. Mindjárt hívom is a TASZ-t.

2015. dec. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:
94%

Mivel ez még nem hangzott el: nincs valami idősebb, tiszteletre méltóbb felnőtt lehetőleg a családodban, akiben megbízhatsz és a szüleid is adnak a véleményére? Nagymama, nagynéni ilyesmi. Na, vele kellene beszélni.

Egy részt, ő jobban rálát arra, mi folyik a családodban, mint a névtelen, arctalan hozzászólók az interneten így meg tudja beszélni veled, hogy mit miért csinálnak a szüleid, még akkor is, ha neked logikátlanak, hülyeségnek vagy direkt szívatásnak tűnik. Másrészt, ha ő is úgy látja jónak, beszélhet a szüleiddel az érdekedben.


Van egy rokonom, pont a te korosztályod, ő úgy akar elpályázni otthonról, hogy egy nagyvárosba megy továbbtanulni és koleszos lesz. Attól függetlenül, hogy egy morgós kamasz, nincs nagyobb baj vele (józan gondolkodású, kötelességtudó, felelősségteljes), úgyhogy hagyni is fogják neki.

Ez nálatok nem kivitelezhető?


"mindig magamba folytom a gondolataim"

Az sose jó. Keress magadnak valami lehetőséget az önkifejezésre: rajzolj, énekelj, írj naplót, írj regényt, fotózz, táncolj!

(A rokongyerek ír és táncol, a harminsok éves unokatesóm a mai napig rajzol, ha maga alatt van, én fényképezek.)


"Nem szabad Tv-t néznem." Na és? Van interneted. Sokkal értékesebb, mint a zajláda: elérhető rajta szinte minden, ami a TV-ben megy (csak jó helyen kell keresni), tudsz rajta hasonló gondolkodású emberekkel ismerkedni, hasznos és kevésbé hasznos elfoglaltságokat keresni magadnak (játékok, tanulás, önfejlesztés, sok-sok ötlet kreatív hobbikhoz) stb.


Én sosem szöktem el, viszont amikor annyi idős voltam, mint te, rengeteget olvastam, ami szintén a menekülés egy formája. Elég hatásos is, mivel az olvasás fejleszti a képzelőerőt és szókincset, javítja a helyesírást, szóval a legtöbb szülőnek semmi kifogása ellene :D

2015. dec. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!