Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Sok családban a szülő-gyerek...

Sok családban a szülő-gyerek viszony miért vált át a munkába állás után főbérlő-albérlő viszonyra?

Figyelt kérdés

Nem arról beszélek, hogy bele kell adni a közösbe otthon, mert természetesen úgy igazságos.

Hanem arról, hogy ha a gyerek munkába áll, de még nem tud elköltözni, akkor a szülők egyszerűen úgy viszonyulnak hozzá, mint ha valami albérlő lenne, elszedik a fél fizetését, fizessen a szobáért, fizessen bele mindenbe, utána meg csodálkoznak a szülők, hogy a gyerek még 30 évesen is otthon lakik. Ismerősömnél ugyanez volt.

Végre talált munkát, erre a szülei totál kifordultak magukból, fizessen a szobáért + a rezsibe, ha tiszta ruhát akar, akkor fizessen azért is, így a kezdő 120 ezer nettójából maradt volna neki 40 ezer FT. Ő egyből elköltözött, mert mondta, hogy még az utcán sem rabolnák ki ennyire, mint otthon.

Én is laktam otthon egy ideig, amikor elkezdtem dolgozni, de anyum max 10-15 ezer forintnál többet nem volt hajlandó elfogadni, és meg is mondta, hogy azért, mert egyrészt én itthon vagyok, és nem valami albérletben, másrészt így sem lesz könnyű dolgom, rakjam félre.


Hogy képesek a szülők a gyerek fizetésének majdnem a felét elvenni? Hisz attól, mert munkába állt, nem lesznek a gyereknek hirtelen 4-szeres szükségletei, ami ennyi pénzt indokolna.

Én ezt sosem értettem.


Vagy ez normális? Én gondolom rosszul?

Ti hogy gondoljátok?



2016. jan. 3. 10:46
1 2 3 4 5 6
 41/56 anonim ***** válasza:
94%

Elkeserítő, micsoda válaszok vannak itt egyes emberektől.

De most komolyan, ti gyereknek tekintitek-e egyáltalán a gyereketeket, vagy csak valami megfejhető rabszolgának?

Az ilyen szülőt leköpni kéne, nemhogy még hálásnak lenni neki! Legyen hálás a gyerek azért, mert a szülei messzemenően éreztetik vele, hogy egy nagy kolonc a nyakukon DE akkor elszedik majdnem az egész fizetését, plusz jófejségből még a fejéhez is vágják, hogy miért nem költözik már el?? Komolyan??

Aki annyira emellett van, az mi a francot csinált volna, ha vele ugyanezt eljátsszák a szülei? Hol lennétek ma, ha tiveletek ugyanezt tették volna? Kb sehol. Még mindig otthon, nulla önálló élettel.


Egy NORMÁLIS értékrenddel rendelkező szülő tisztában van vele, hogy:

1. A gyerek nem fejőstehén és nem bevételi forrás

2. A gyerek nem szolga

3 A gyereknek nem lesznek 5-szörös szükségletei a munkába állása után sem

4. A gyerek is szeretne alapba önállósodni, és ebben a szülő tudja a legjobban vagy támogatni vagy akadályozni

5. A gyerek is abban a házban nőtt fel, élte le az addigi életének majdnem egészét


Aki olyan szinten pénzéhes, hogy képes még a saját gyerekét is beáldozni annak érdekében, hogy pénzhez jusson, az egy gusztustalan és önző féreg. Az ilyen megérdemelné, hogy majd a nyugdíját elszívja valaki, aztán épp hogy csak enni kap, plusz majd a fejéhez vágják, hogy micsoda teher őt gondozni állandóan. Megnézném az ilyen "szülőket", hogy meddig tapsikolnának az efféle mentalitás mellett. Aki meg beteges módon attól retteg, hogy a gyereke nem repül ki, az mi a francnak vállalt gyereket egyáltalán?? Sajnos a leghülyébb és legfelelőtlenebb, legundorítóbb ember is képes gyereket szülni/csinálni.

2016. jan. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/56 anonim ***** válasza:
89%
#41-es tökéletesen leírta, teljesen egyetértek.
2016. jan. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/56 anonim ***** válasza:
98%

Az önmagában még szerintem nem gond, ha belead valaki önmagától havi szinten a közösbe, úgy hogy ezt nem várja el senki, de azért az, hogy a szülő szabályosan meglopja a gyerekét, hogy leszedi a teljes fizetését, na az nagyon undorító. Az ilyen nem szülő, aki elvárja a gyerekétől hogy teljes fizetését neki adja.

Olyankor egy dolgot lehet tenni, ha van valami rokon, akivel jóban van akkor nála meghúzodni és akkor leállna ezzel.

Az ilyen szülő ne csodálkozzon, ha idős korában egyedül marad.

2016. jan. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/56 anonim ***** válasza:
12%

Mennyibe kerül már a felnevelésük... ?

Hát ha nem ment el rá 15 millió amíg ember lett belőle egy forint se, azt hiszem jó pár évig robotolnia kell majd itthon! Azonnal elszedem az összes pénzét, az ő érdeke, hogy minél előbb letörlessze azt a 15 milliót!

Szerencsére nemsoká munkába áll, remélem jó helyet talál, az ő érdeke is, előbb törleszt előbb szabadul, de felőlem mehet külföldre, de ha nem utal haza pénzt , többé be ne tegye a házunkba a lábát, és ne merjen az apjának hívni! Igazság szerint az anyja szerint van az több is, ő tartja számon éves szinten a kiadásokat. De mindig mondom neki, ennyire azért ne legyünk anyagiasak!


Az biztos, hogy már megvan hol fogunk nyaralni egy hónapot, ha a fiunk dolgozni kezd, nem lesz olcsó, de ez már nem a mi gondunk hanem az övé!


Wellness hétvégék sora vár ránk, el se hisszük az asszonnyal! Szerencsére, jó nevelésben részesült, így esze ágában nincs kibújnia a kötelessége alól!

2016. jan. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/56 anonim ***** válasza:
100%
44-est ne vegyétek komolyan, a napi trollt láthatjátok.
2016. jan. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/56 anonim ***** válasza:
57%
44-es, nem kötelező gyereket szülni. Nem azért van a gyerek, hogy felneveld aztán lerántsd őt lóvéval. Bár szerintem egy hatalmas troll vagy inkább.
2016. jan. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/56 anonim ***** válasza:
75%

44-es, ha annyi eszed volna, amennyit szeretnél, hogy lássunk, akkor államkötvénybe fektetnéd a 15 milliót, az még kamatozna is...

Szerencsére butább vagy, mint hinnéd.

2016. jan. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/56 anonim válasza:
83%
Az a hülye, aki nem veszi le, hogy a 44-es csak irónia, POÉN...
2016. jan. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/56 anonim ***** válasza:
100%

44-es csak ironizál, ti nagyon sötétek, jót nevettem rajta, és IGAZA van! Görbe tükör a javából, respect érte!


Sok válaszolón pedig az agyam lefagy, hogy lehetnek ilyen ostobák és szűklátókörűek.

Okés, hogy ha dolgozik a gyerek, adjon valamit a közösbe (mondjuk egyhavi akármilyen számlát, vagy vásároljon be, de az max. 10-15000 ft, sőt...) de ne a fizetése háromnegyedét, vagy egészét! Bzki, mi kerül 90 000-be rajta hirtelen?! Vagy,mert elkezdett melózni, 3x annyi vizet meg gázt fogyaszt...?! :D

Kész.

2016. jan. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/56 anonim ***** válasza:
53%
Örülök, hogy valaki értette, nem mindenkinek sikerül, és még ő nézi hülyének a másikat :) #44 voltam :)
2016. jan. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!