Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Sok családban a szülő-gyerek...

Sok családban a szülő-gyerek viszony miért vált át a munkába állás után főbérlő-albérlő viszonyra?

Figyelt kérdés

Nem arról beszélek, hogy bele kell adni a közösbe otthon, mert természetesen úgy igazságos.

Hanem arról, hogy ha a gyerek munkába áll, de még nem tud elköltözni, akkor a szülők egyszerűen úgy viszonyulnak hozzá, mint ha valami albérlő lenne, elszedik a fél fizetését, fizessen a szobáért, fizessen bele mindenbe, utána meg csodálkoznak a szülők, hogy a gyerek még 30 évesen is otthon lakik. Ismerősömnél ugyanez volt.

Végre talált munkát, erre a szülei totál kifordultak magukból, fizessen a szobáért + a rezsibe, ha tiszta ruhát akar, akkor fizessen azért is, így a kezdő 120 ezer nettójából maradt volna neki 40 ezer FT. Ő egyből elköltözött, mert mondta, hogy még az utcán sem rabolnák ki ennyire, mint otthon.

Én is laktam otthon egy ideig, amikor elkezdtem dolgozni, de anyum max 10-15 ezer forintnál többet nem volt hajlandó elfogadni, és meg is mondta, hogy azért, mert egyrészt én itthon vagyok, és nem valami albérletben, másrészt így sem lesz könnyű dolgom, rakjam félre.


Hogy képesek a szülők a gyerek fizetésének majdnem a felét elvenni? Hisz attól, mert munkába állt, nem lesznek a gyereknek hirtelen 4-szeres szükségletei, ami ennyi pénzt indokolna.

Én ezt sosem értettem.


Vagy ez normális? Én gondolom rosszul?

Ti hogy gondoljátok?



2016. jan. 3. 10:46
1 2 3 4 5 6
 21/56 anonim válasza:
8%
Ha nem tetszik a gyereknek a rendszer, akkor egészen nyugodtan el lehet húzni albiba, ahol nem csak a fél fizuját vezsik el, hanem elmegy az egész, és a tiszta ruha, főtt kaja sem lesz elé téve...k.rvára el van korcsosulva ez a mai fiatalság..mért mi lenne a normális? Az anyjáék tartsanak el egy keresőképes felnőtt embert, aki meg gondolom elszórja a fizuját minden sz.rra? Felnőtt ember, dolgozik, igenis fedezze a saját költségeit, sőt ha oylanok a szülei akkor illene még hálásnak is lenni, és ott segíteni a szülőkön ahol tud...
2016. jan. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/56 anonim ***** válasza:
92%

Én 26 éves egyetemista vagyok, nem tudom mi vár rám a diploma után, de hálás vagyok érte, hogy lehetőséget biztosítottak rá, hogy eddig tanuljak, talán egy jobb élet reményében, pedig nem vagyunk gazdagok.


Édesanyám nem tanult tovább, ő 18 évesen munkába állt, általános iskola után letett egy 2 éves gépírás tanfolyamot. Édesanyám testvére is asztalos szakmát ment tanulni.


Amikor befejezték a sulit, egyetlen egy ft-t se kellett haza adniuk, pedig papa gyári munkás volt, az akkori minimálbérnél többet nem keresett.

Anyum nem verte el a pénzt, valamilyen megtakarítási könyvet nyitott magának, és amikor 3 év után édesapámmal összeházasodott ennek köszönhetően és némi hitelnek meg annak hogy apumnak is voltak már megtakarításai mert ő 27 volt amikor megismerte anyut, tudtak egy házat venni.

De ha édesanyámnak mindent pénzét haza kellett volna adni, ez sokkal nehezebben jött volna össze.


Minden tisztelete a nagyszüleimé, mindent megtettek azért, hogy minél előbb külön utakra térhessenek a gyerekeik. Minden gyereknek ilyen szülőket kívánok! :)

Ez a nyolcvanas években volt!


Megjegyezném, 11 éves voltam amikor elváltak 2000-ben. Nem forgatták ki, nem mondták miért nyúlok a hűtőbe, azt ettem ittam belőle amit megkívántam. Nem számoltatták el édesanyámat, nem hajszolták túlórázni, és még így is egy évben egyszer minimálbérből lehetőségünk volt Balatonon nyaralni néhány napot.


Minden tiszteletem a nagyszüleimé, ilyenek az igazi szülők! Köszönöm :)

2016. jan. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 anonim ***** válasza:
18%

"mert magamnak kell fizetni a jogsit, és a telefont. Meg már a bérleteket..."


A többit meg anyádnak.

2016. jan. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/56 Orfeus ***** válasza:
17%

Nem tudom ti hol éltek. A hozzászólok fele 25 körüli aki még otthon veri mert anyuka eltartja, vagy panaszkodik hogy 20-at le kell adni. Én 19 évesen szakmával és érettségivel kezdtem dolgozni egy gyárba kemény 80 ezerért, ebből adtam 40-et. 2 kistestvérem van, nem jár támogatás semmire, megkell venni a könyveket, minden elúszott ami a nagycsaládosoknak jár, és havi szinten az a 40 se fedezte talán amit adtam.


Edzésre jártam, dolgoztam, telefont és laptopot vettem magamnak, adidas cipő, bőr kabát, amit el lehet képzelni meg tudtam venni magamnak 1,5 év alatt, és oda jártam szórakozni ahova akartam. Eltelt 4 év, nemrég született kisfiam, albérletben lakunk, és bőven elvagyunk, jobban mint az átlag.


És miért? Azért mert megtanultam spórolni amíg otthon voltam. Mi lett az eredménye? Nem vagyok lusta dolgozni, főzni magamra, takarítani ha kell, és mindenem megvan amit kiszemelek magamnak.


A hiba ott van hogy el vagytok kényeztetve, ki van nyalva a se--etek aztán azt hiszitek tiétek a világ, aztán ha egyedül kell lakni mentek mosni meg enni anyához 30 évesen.


Nagy handicap ha úgy tudsz elindulni 25-30 évesen hogy végig félretettél évek alatt majd egy házra valót, elkölthetted mindenre a fizetésed ami nem kell, vehettél bmw-t magadnak, de majd akkor legyen panaszkodás ha 120 nettót keresel te és a barátnőd, havonta elmegy 80 az albira, legyen rezsivel együtt mert ugye hogy olcsó legyen. Marad 160, amiből enni kellene, naponta fejenknét 800-1000 ft, amit kíváncsi lennék hogy hoztok ki, de ki lehet, és minden nap főtt kajával.... Akkor ugye marad kb 100.000, kifizeted az előfizut, az internetet és telefont, biztosítás ha van házra, személyre, akármire, költesz háztartási dolgokra mert ugye az is kell, ha havonta okosan megoldod akkor elég egyszer, de az sem 2 forint ugye.


Gratulálok, barátnőddel laksz, nincs se kutyátok se macskátok, maradt kb 40.000 ft elkölteni a semmire, és ugye ebbe nincs benne gyógyszer, szórakozás, gyorskaja, semmi.


Aki nem érti mire megy el ennyi, az menjen lakjon egyedül, aztán rájön mire megy el a kemény 40k. Én annyit a versenysport mellett röhögve elkajáltam...


23/F

2016. jan. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/56 anonim ***** válasza:
89%

A #22-es voltam, kihagytam, hogy 2000-ben válás után nagyszüleimhez költöztünk. Akkor voltam 11 és besegítettek a nevelésembe. Lehettek volna olyanok, hogy anyunak túlórázni kellett volna, hajszolnia magát 12 órában, hogy ketten megélhessünk, de nem voltak anyagiasak, és tényleg ebből a kis pénzből is jutott nyaralásra, kaphattam számítógépet én se maradtam ki semmiből, és anyunak is jutott rám ideje, mert nem volt 12 órás műszakba kényszerítve.

Én is ilyen emberré akarok majd válni, és szerintem édesanyám is hasonló lehet mint a nagyszüleim.

2016. jan. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/56 anonim ***** válasza:
87%

Ezek azok a szülők, akik olyanok, mint a párom szülei.

Rájöttek, hogy párom jól keres, minden mesét kitaláltak, hogy a párom a keresetét teljes egészében rájuk költse és ő meg éhezzen. Ebből kitalálhattad, hogy már túlvan rég az elköltözéses problémán.

Egyszerűen rájöttek, hogy azt a pénzt, amit rám és saját magára költ, költhetné rájuk is.

Ha nem a saját szememmel látom, nem hiszem el.

2016. jan. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/56 anonim ***** válasza:
88%
Fúj, az Isten mentsen egy olyan embertől, mint a 21-es. Te azért szülsz, hogy szolgáid legyenek, igaz?
2016. jan. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/56 Mari53 válasza:
86%
Teljesen megdöbbentett a szülő-gyerek viszonyról olvasott válaszok többsége. Nem akarom elhinni, hogy ilyen létezik. Nekem is van két gyermekem, mind a kettő itthon lakott 18 éves kora után is.Iskolába jártak még vagy 5-6 évet, de amikor dolgozni kezdtek és kerestek, akkor sem jutott eszembe pénzt kérni a gyerekektől semmiért. Ugyan úgy itt laktak - a lányom a férjével is -(mostam, főztem rájuk örömmel), hisz ez az otthonuk 18 éves koruk után is és akárhány évesek is, a gyerekeim. Csak úgy tudtak önálló otthont teremteni, ha segítettük, ha sokkal nem is, de azzal, hogy itt laktak ingyen, áltam a kaját is, hogy a fizetésüket félretéve jussanak saját otthonhoz.
2016. jan. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/56 anonim ***** válasza:
93%
14-es agyvérzést ne kapj a végén. A fővárosban pl. 80-ért összesen a város szélén kapsz valami lyukat. 70-80+rezsiről indulnak a 30 nm-es garzonnak csúfolt lyukak, aztán még vegyél bérletet. Én az én anyámat tényleg, hogy nem nyomorgok kis pénzből és hirdetem a nagy önállóságom.
2016. jan. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/56 anonim ***** válasza:
83%
*24-es, nem 14-es.
2016. jan. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!