Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Sok családban a szülő-gyerek...

Sok családban a szülő-gyerek viszony miért vált át a munkába állás után főbérlő-albérlő viszonyra?

Figyelt kérdés

Nem arról beszélek, hogy bele kell adni a közösbe otthon, mert természetesen úgy igazságos.

Hanem arról, hogy ha a gyerek munkába áll, de még nem tud elköltözni, akkor a szülők egyszerűen úgy viszonyulnak hozzá, mint ha valami albérlő lenne, elszedik a fél fizetését, fizessen a szobáért, fizessen bele mindenbe, utána meg csodálkoznak a szülők, hogy a gyerek még 30 évesen is otthon lakik. Ismerősömnél ugyanez volt.

Végre talált munkát, erre a szülei totál kifordultak magukból, fizessen a szobáért + a rezsibe, ha tiszta ruhát akar, akkor fizessen azért is, így a kezdő 120 ezer nettójából maradt volna neki 40 ezer FT. Ő egyből elköltözött, mert mondta, hogy még az utcán sem rabolnák ki ennyire, mint otthon.

Én is laktam otthon egy ideig, amikor elkezdtem dolgozni, de anyum max 10-15 ezer forintnál többet nem volt hajlandó elfogadni, és meg is mondta, hogy azért, mert egyrészt én itthon vagyok, és nem valami albérletben, másrészt így sem lesz könnyű dolgom, rakjam félre.


Hogy képesek a szülők a gyerek fizetésének majdnem a felét elvenni? Hisz attól, mert munkába állt, nem lesznek a gyereknek hirtelen 4-szeres szükségletei, ami ennyi pénzt indokolna.

Én ezt sosem értettem.


Vagy ez normális? Én gondolom rosszul?

Ti hogy gondoljátok?



2016. jan. 3. 10:46
1 2 3 4 5 6
 51/56 anonim ***** válasza:
100%
Sok család így él ám, és ahogy a gyereknek fizetése lesz, nem a költségek nőnek, hanem a szülők igényei! Tavaly volt egy hasonló kérdés, ott azt írta az anyuka, hogy igen, arányosan nő a leadandó összeg a fizetés összegével, mert mostmár ő felnevelte, és több mindent engedhet meg magának, ha több pénzt kér a gyerektől. Undorító. Aztán meg jön a duma, hogy miért nem költözik el, az van amit anyuka mond, a saját házában ő az úr.... Aztán meg a gyerek hálátlan dög ha egyszer elköltözik és vissza se néz..
2016. jan. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/56 anonim ***** válasza:
100%

Sok rossz szülő van sajnos.És nagy a csóróság.

Nálunk átmenetileg ad a dolgozó lányom a közösbe, mivel most meg nekem nincs munkám (nemrég még két helyen dolgoztam).Nagyon rossz ez, mert alapvetően nem kérnék tőle.Így is ő mondta hogy akkor dobjuk össze ketten a pénzt és legyen közös kassza.Így amúgy sokkal jobban kijövünk és marad hó végén pénz, amit ő eltesz magának gyűjteni.Bár én jobban örülnék, ha nem kellene hogy bele adjon, mert még többet tudna magának spórolni.Szörnyű hogy ilyen lehetetlen helyzetbe hozzák a családokat, ha több munka, több lehetőség lenne és jobb jövedelmek, nem így lenne.

2016. jan. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/56 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyébként van lakásom, ha lenne rendes jövedelmem, minek kérjek?amit meg a gyermekem keres, abból gyarapodjon ő.Így tudnánk még jobban haladni.De itt nehéz :(
2016. jan. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/56 anonim ***** válasza:

Én ismerek olyat,aki mikor a gyereke 18 éves lett kirakta otthonról az érettségi előtt,hogy felnőttél,na a akkor most már tartsd el magad. Majd pár évvel később az öcsit ugyanígy rakták ki szintén a 18.szülinapja után pár nappal.

A poén pedig az,hogy a csajt a srác szülei tartották el,kitaníttatták,amikor végzett sikeresen elhelyezkedett,erre a kedves apa havi x összeget követelet a lányától,hogy évekig rajtuk élősködött mostmár fizesse meg.

A pofám leszakad......

Az öcsi 8évvel később lett 18, és akor a csaj már magához tudta venni az albérletbe.

A kedves szülők munkanélküliek lett,most hívnák vissza őket haza, hogy ha ott fizetik a számlákat lakhatnak ott.

Mondanom sem kell,hogy a két gyerek feléjük se néz, már telefonszámot is változtattak.


Hát én erre nem lennék képes.

Nekem anno a szüleim nagyon nagyon nem akarták elfogadni mikor dolgozni kezdtem és pénzt akartam hazahozni.

Na nagy nehezen elvették. 1évvel később kltöztem el, amit adtam nekik,mindet félretették,és az új házba költözéskor megkaptam.

2016. jan. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/56 szántóvető ***** válasza:
47%
7-es én fizessek neked albérletet?miközben putriban nőttem fel és hozzád képest csóró vagyok?oszt ezt mégis hogy?az meg sem fordul a szánnivaló fejedben hogy nem mindenki olyan életképtelen mint te úgyhogy hiába sajnáltatod magad,a történeted a te életedet minősíti nem az enyémet.persze gondolhatsz hajléktalannak vagy csövesnek,ha ez a tény segít rajtad és elégedetten hajtod álomra a fejed akkor semmi gond.
2016. febr. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/56 Orfeus ***** válasza:
33%

Ennyi buta embert, te jó Isten...


Megy itt a sok okoskodás a kizsákmányolásról stb. Haveréknál éppen ez volt a téma vmelyik nap, hogy Fecikének még kéne vmit tanulni, gyárba nem mehet dolgozni mert az alja munka, még végezzen el ezt meg azt, akkor már kap olyan munkát amivel többet keres TALÁN mint 100k és akk pár év múlva vehet egy golfot magának, és akkor utána majd egyszer elmehet albiba.


Fecike most lesz 26 éves, 4-es érettségivel, heti 1-2 alkalmi munkából ("személyi edző") futja neki Tippmix-re, és már kb 3 éve tervezi h vmit kéne tanulni, de hát nem biztos benne hogy azt kéne, hanem lehet h mást, aztán meg megint más. Ez ugye egy család akinek van háza, tehetős, még 2 ház kiadva albérletbe.


És a cink az hogy nem az egyetlen ismerősöm aki hasonló helyzetben van és a korosztályombeli. Igazatok van, ez a helyes hozzáállás, támogatjuk mindenbe, kinyaljuk a seggét, aztán ha havernak kell elmagyarázni a gyereknek hogy mi az az adóbevallás, skype-on magyarázod neki hogy hogyan kell netbankból utalni, hogy írj önéletrajzot, mi az a 3 műszak, hogy tudsz kivenni egy albérletet, azért ez szerintem elég szánalmas.


Aki kinyalja a seggét a gyereknek ilyen élettelen embereket nevel. És nem, nem kockáról van szó, MB1-ben kézizett évekig.


Hálát adok az égnek hogy ilyen "g@ci" szüleim vannak hogy a pénzemmel segíthettem őket, és a mai napig (annak ellenére h folyton ment a veszekdés muterral) szoros kapcsolatot ápolunk, ugyan úgy a testvéreimmel is.


Az hogy egyetemen tanulsz az ember az más tészta, de nekem senki ne mondja hogy természetes 26-27 évesen még az élet nagy dolgain filózni amíg anya készíti az ebédet. Ez szánalmas, az ilyen emberek nem valók életre.


Aki azt mondja nincs igazam az hazudik, és vagy éppen egy szülő aki kinyalja a seggét a "gyereknek" 30 évesen, vagy éppen egy 30 éves aki még mindig azon gondolkozik hova menjen tanulni ha már úgy is letette 10 éve az érettségit...

2016. febr. 16. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!