Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Sok családban a szülő-gyerek...

Sok családban a szülő-gyerek viszony miért vált át a munkába állás után főbérlő-albérlő viszonyra?

Figyelt kérdés

Nem arról beszélek, hogy bele kell adni a közösbe otthon, mert természetesen úgy igazságos.

Hanem arról, hogy ha a gyerek munkába áll, de még nem tud elköltözni, akkor a szülők egyszerűen úgy viszonyulnak hozzá, mint ha valami albérlő lenne, elszedik a fél fizetését, fizessen a szobáért, fizessen bele mindenbe, utána meg csodálkoznak a szülők, hogy a gyerek még 30 évesen is otthon lakik. Ismerősömnél ugyanez volt.

Végre talált munkát, erre a szülei totál kifordultak magukból, fizessen a szobáért + a rezsibe, ha tiszta ruhát akar, akkor fizessen azért is, így a kezdő 120 ezer nettójából maradt volna neki 40 ezer FT. Ő egyből elköltözött, mert mondta, hogy még az utcán sem rabolnák ki ennyire, mint otthon.

Én is laktam otthon egy ideig, amikor elkezdtem dolgozni, de anyum max 10-15 ezer forintnál többet nem volt hajlandó elfogadni, és meg is mondta, hogy azért, mert egyrészt én itthon vagyok, és nem valami albérletben, másrészt így sem lesz könnyű dolgom, rakjam félre.


Hogy képesek a szülők a gyerek fizetésének majdnem a felét elvenni? Hisz attól, mert munkába állt, nem lesznek a gyereknek hirtelen 4-szeres szükségletei, ami ennyi pénzt indokolna.

Én ezt sosem értettem.


Vagy ez normális? Én gondolom rosszul?

Ti hogy gondoljátok?



2016. jan. 3. 10:46
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:
73%
Ez a szántóvető nevű szerencsétlen miért osztja minden kérdés alatt az ostobaságait?
2016. jan. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 szántóvető ***** válasza:
0%

22-es:"Ez a nyolcvanas években volt"-azok más idők voltak.akkoriban ha felnőtt a gyerek,kapott egy házat,pedig egyszerű munkásemberek voltak a szülei(legalábbis vidéken ez volt a jellemző.)dehát akkor máshogy álltak hozzá az emberek az élethez.nem volt ippon-mánia,nem rohantak serpenyőhitelért a bankba minden hónapban,jobban tudtak takarékoskodni.

31-es te is rámizgultál? mi van mi fáj?legalább a kérdéshez próbálj érdemben hozzászólni amit előzőleg mások sikeresen megtettek.

2016. jan. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 anonim válasza:
94%
Én is úgyanigy voltam, 2 dolgon vitatkoztam magamba mint magyarázat. 1: annyira mohó és kapzsi a szülő hogy igy akarja kiegésziteni a bevételt (ami eddig is elég volt) hogy magára többet költsön, mert nekem nem lesz se több hogy adok pénzt se kevesebb. 2: annyira nem szeret hogy a pénz fontosabb mint te! persze nem azt értem ez alatt hogy ne adj semmit ha megtudod tenni de tőlem is 55.000 ft-ot kért el ami eddig nulla volt.... de az 55 re is úgy jutottunk el hogy előszört 20 volt aztán minden hónapban vita hogy nem elég.... van sok olyan ismerősöm ahol azt mondták a fiának hogy tedd el, neked nagyobb szükséged van rá mert nekünk már van házunk neked nincs. Én is ezt fogom mondani a fiamnak és nem azt hogy adjad idefele a pénzedet amiért te dolgoztál meg.
2016. jan. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 anonim ***** válasza:
86%

szántóvető, te még nem töltötted be a 12-t, ugye?


Szerintem ezek a szülők nem valami intelligens emberek lehetnek, ha az egyszerű matek sem megy nekik: nem veszem el tőle, ergo több marad neki, következésképpen hamarabb tud saját lakást venni.

2016. jan. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 anonim ***** válasza:
94%

Ha ennyire formálissá és anyagiassá válik a szülő részéről a helyzet a gyereke munkába állása után, akkor 2 dolgot tudok elképzelni:

1. Ahogy lehet, menekül tőlük az utód és vissza se néz.

2. Ott marad a nyakukon, hiszen ha már úgy is elszedik a pénzét, legalább szolgálják ki.


Szerintem inkább önállóságra kellene nevelni a gyerkőcöt, hogy maga tartson igényt a különélésre. Ilyen helyzetben csak akkor fogadnék el pénzt, ha a gyerekem mindenáron ragaszkodna hozzá, de félretenném neki.

2016. jan. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 anonim válasza:
95%
Istenem, mennyi buta ember van. Szerintem nagyon gáz, hogyha a szülő plusz díjat számol fel a gyereknek, csak azért mert az elkezdett dolgozni. Az egy más dolog, hogyha a szüleimnek TÉNYLEG szüksége lenne a pénzre, akkor zokszó nélkül odaadnám mindet. Én 19 éves vagyok, a testvérem 24, mindketten egyetemre járunk, valamennyivel mi is beleszállunk az albérletbe, de közben főként gyűjtünk a saját jövőnkre. Ha otthonról nem kapnánk pénzt akkor nem lennénk képesek diplomát szerezni, de aki gyermeket vállal az felkészül arra, hogy addig támogatja a gyermekét, ameddig az a saját lábára nem áll( saját ház, munka). Aki meg azzal akarja megtanítani a gyerekét a takarékosságra(?), hogy rezsit fizettet vele, az nagyon rossz úton jár a gyereknevelés terén, és ezzel csak azt éri el, hogy a fiatal nem tudja elkezdeni a saját életét.
2016. jan. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 szántóvető ***** válasza:
15%
36-os a másik végletről is mesélj,tehát amikor a gyereknek eszébe nem jutna költözni.te szülőként elfogadnád ezt a helyzetet?hány éves korig tartanád el?
2016. jan. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 anonim válasza:
78%
Nem tudok ilyenről beszélni, mert az én környezetemben minden fiatal arra törekszik hogy elköltözzön a maga módján.( Aki szakmát tanult az melóval, aki egyetemre jár az pedig tanul hogy ne 40 évesen kelljen elkezdenie rendesen dolgozni)
2016. jan. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 anonim ***** válasza:
48%

A 64%-os szántóvető egy szimpla provokátor, aki csak a feszültséget akarja növelni.

Szánalmas kis 12 éves seggarc.

2016. jan. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 szántóvető ***** válasza:
8%

én senkihez nem szóltam,kivéve azokhoz a nagypofájúakhoz akik engem megszólítottak.(plusz 1-2 emberhez kérdést intéztem.)ez a fórumnak az (is)az értelme hogy eszmét cserél az ember,megismeri mások véleményét.

ha te még ezt sem tudod felfogni seggarc-írogató emberke akkor nem neked való ez a fórum,mint ahogy a közösségi élet többi formája se.

bár nagy az esély hogy falrahányt borsó amit írok,túl nagy a sötétség a fejedben ahhoz hogy egyáltalán elgondolkozz ezen.

2016. jan. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!