Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti elvárjátok a gyereketektől...

Ti elvárjátok a gyereketektől hogy legalább annyira tanult legyen mint ti?

Figyelt kérdés
Mondjuk ha egyikőtök elvégezte a BME-t akkor a gyereknek is el kell mert megvannak az adottságai.
2016. febr. 1. 18:21
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:
80%

Ne mar! Itt a Gyakorin tenyleg csak az az ember, akinek diplomaja van??? Ahhoz kepest renegeteg az idiota :) Ebbol latszik, h a diplomak szama nem egyenesen aranyos az IQ/EQ szinttel :D

Na szoval, nem varom el a gyerekemtol, h diplomas legyen, hanem azt varom el, h amiben tehetseges es szereti is csinalni, abban torekedjen a maximumra. Csak a sajat erdeke...

2016. febr. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 anonim ***** válasza:
84%
Attól mert valaki a BME-re járt még nem lesz tanult. Ha szakmunkás akar lenni, akkor nem tartanám vissza, de mellette ösztönözném más képzésekre/önfejlesztésre.
2016. febr. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 A kérdező kommentje:
Hát azért egy BME/ELTE diplomás ember jóval a többi ember fölött van már nem azért.
2016. febr. 1. 19:22
 14/54 anonim ***** válasza:
65%

jah, kérdező, kezdjük ott, hogy már le is szűkítetted a kört, már csak a BME meg az ELTE, gondolom valamelyikre jártál a 2 közül, de most adtad ki a szegénységi bizonyítványodat is

én is jártam egyetemre, el is végeztem a 3+2 évet, aztán csak lesegetek,hogy mennyivel jobban jártam volna,ha azt csinálom,amit szerettem volna,pl. fodrász szívesen lettem volna, a kezdő fizum nevetséges, pedig jó és keresett szakon végeztem, csak mondjuk fodrászként ist kerestem volna ennyit meg többet is,és szimpla 5 évvel korábban kezdhettem volna el dolgozni...

2016. febr. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 anonim ***** válasza:
20%

"én is jártam egyetemre, el is végeztem a 3+2 évet, aztán csak lesegetek,"



Értjük. Szóval diplomát nem szereztél. Így nyilván keserű a szőlő.

2016. febr. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 anonim ***** válasza:
78%

azért nem mindegy, hogy valaki kihozza magából a maximumot, legyen szakmunkás vagy diplomás, vagy teng-leng valahol és majd lesz valami

ha kőműves vagy asztalos akarna lenni, akkor csinálja jól, és tegyen meg érte mindent, ha pedig valamilyen elemző, akkor igenis szerezze meg hozzá a megfelelő végzettséget

2016. febr. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 anonim ***** válasza:
87%

Nálunk nem volt ilyen. Alapjáraton munkáscsalád vagyunk. Én is először OKJ-re mentem, de most belevágtam egy szakirányú főiskolai képzésbe. Anya meg ki is csinálna ha abbahagynám. Ez csak képletesen értem, de tudja, hogy ez volt minden vágyam és támogat benne, még ha nem is érti, hogy 1-1 tárgy mennyi nehézséget okoz és gyengébb pillanataimban abbahagynám.


Ha nekem gyerekem lesz én csak annyit várnék el tőle, hogy ne egy semmit érő büfészakos szakra járjon, hanem tényleg használható és keresett legyen amit tanul és persze szeresse is. Legyen az diploma vagy OKJ.


Amúgy az iskolai teljesítményünkbe se szólt bele(ő se volt kitűnő tanuló, meg mindenkinek vannak gyengeségei). Nem volt olyan, hogy ha 3-asnál rosszabb jegyet kaptunk akkor jött a büntetés. Ez azért is volt jó, mert sose lettünk frusztráltak és csak magunk miatt tanultunk. A többesszám azért van mert van egy testvérem.

2016. febr. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 anonim ***** válasza:
81%

fú, kérdező, te nagyon értelmes..., már hogy lenne valaki a többi ember fölött csupán amiatt, mert van egy papírja?

téged sem kellett volna beengedni a BME-re (ilyen mentalitású emberek csak oda járnak vagy a Corvinusra)

nyilván egy mérnöknek nagyobb a tudása a szakmájában, mint akárki másnak, de azt kötve hiszem, hogy a saját házában elromlott dolgokat meg tudná javítani, esetleg felépíteni a saját házát a két kezével

mielőtt jönnél beszólni, képzeld, én is diplomás vagyok, de legalább embernek tekintek mindenkit és nem a végzettsége alapján ítélek meg másokat :)

egyszer még nagyot fogsz koppanni

2016. febr. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 anonim ***** válasza:
85%
#15 nem keserű a szőlő, 3 év alapképzés plusz 2 mester mindkettőt megcsináltam
2016. febr. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 A kérdező kommentje:
Elég baj lenne ha MO no1 egyetemén végzett ember nem tudna otthon megjavítani semmit.Ne magadból meg a családodból indulj ki.
2016. febr. 1. 19:51
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!