Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti elvárjátok a gyereketektől...

Ti elvárjátok a gyereketektől hogy legalább annyira tanult legyen mint ti?

Figyelt kérdés
Mondjuk ha egyikőtök elvégezte a BME-t akkor a gyereknek is el kell mert megvannak az adottságai.
2016. febr. 1. 18:21
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:
100%
Iszonyatosan szégyellném magamat, ha megszabnám a gyerekemnek, hogy mit tanuljon. Önálló személyiség, majd ő eldönti, hogy mi érdekli, én csak terelgetném, hogy kibontakozhasson. Olyan légkörben nevelkedtem, ahol csak az számított, hogy jó jegyeket hozzak és teljesítsem azt, amit az egykor rosszul tanuló szüleim nem tudtak, ezért alapos okkal irtózom ettől a módszertől.
2016. febr. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 anonim ***** válasza:
38%
40 es o annyit irt a BMEnel jobb egyetemen vegzett. En megkerdeztem melyik kulfoldi egyetemen? Hogy jon ide barki szaktudasa??? Most az egyetemekrol van szo...
2016. febr. 1. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 anonim ***** válasza:
91%

Nem.


Anyám kicsit ilyen volt, bár amikor nehéz vizsgáim voltak, akkor megszeppent és közölte, elég egy diploma is... Utána megint úgy gondolta, hogy minimum a doktorátus :D Az nem lett (nekem nem volt muszáj, mint a jogász anyámnak és az orvos nagynénémnek, én csak programozó volnék alapból), de azért nem lett belőle gond ;)


Nem a papíron múlik jóformán semmi... A hasznosság, értékesség, értelem, gazdagság, semmi.

2016. febr. 2. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 anonim ***** válasza:
89%

Én nem tartom magamat kevesebbnek, mint egy bme-s :D Nő létemre nagyon sok mindent meg tudok csinálni, és van egy olyan gyanúm, hogy racionálisabb és logikusabb is vagyok, mint te. Pedig nekem még csak most lesz mesterképzésben részben mérnöki végzettségem a programozó mellé :D


Ha tényleg a bme-n végeztél, és ekkora az arcot, akkor valószínű nem kaptál túl jó munkát, hisz annyi szívással, ami ott van, két lehetőség van. Vagy az arcod nől a semmire, vagy a fizetésed, és akkor nem érzed szükségét ide írkálni :D

2016. febr. 2. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 anonim ***** válasza:
100%

Hanyagolni kellene már ezt, hogy mindenkinek diploma kell. Hogy nézne ki az ország, ha csak mérnök meg jogász lenne?

A szomszédunk is ilyen csökött agyú volt, a fiának mindenképp főikolára kellett mennie, nyomta a szöveget, hogy milyen jól megy neki, meg nyelveket tanul, stb.

Aztán kiderült, hogy a gyerek fél év után kibukott, és teherautósofőr lett.

Ami nem baj, mert ha neki az tetszik es tudja csináni, akkor teherautósofőr is kell. Inkább az anyja szégyen, aki olyasmit erőltetett rá, amihez a fiának nem volt képessége.


Azt meg végképp nem értem, hogy mire jó ez a versengés, hogy én most nagyobb ember vagyok, mert BME-re jártam. Egyrészt már az szegénységei bizonyítvány, hogy valakinek ilyesmi az eszébe jut, másrészt meg diploma nélkül is lehet valaki nagyon jó abban, amit csinál.

Manapság egy jó szaki akár többet is kereshet, mint te a diplomáddal.

2016. febr. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nem elvárás. Az apukám tanult külfödön, én ugyanott, de tudományos szakot. A tesvérem művészeti pályára készül, feltehetőleg Magyarországon fog tanulni. Nincs semmiféle megkülömböztetés, mindig az volt az elvárás, hogy a képességeinkhez mérten próbáljuk meg magunkból a lehető legtöbbet kihozni és hogy ne adjuk fel, hanem küzdjünk az álmainkért. Nem történt semmi, ha rosszabb jegyet kaptunk, sosem volt büntetés, meg ilyenek, nem is utáltatták meg velünk a tanulást.

Nagyon örülök, hogy így neveltek, bár feltételezem, az ilyen mértékű lazaság nem minden gyereknél működik.

2016. febr. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 A kérdező kommentje:
Biztos azért bíznak rám 10 meg 100 milliós projekteket mert hülye vagyok.
2016. febr. 2. 12:28
 48/54 anonim ***** válasza:
71%

Kerdezo! Eleg furan latod a dolgokat ahhoz kepest, h elvileg top egyetemen vegeztel...hidd el, nem a diploma teszi az embert. Ha ez lenne, akkor a vilag nem igy mukodne es tele lenni tokeletes zsenikkel. De nem igy van. En ELTE-n vegeztem, es nem erzem magam smmivel sem tobbnek, mint az autoszerelo szakmaval rendelkezo egyik legjobb baratomat, aki most az egyik legnagyobb reklamceg marketig igazgatoja es amiota o van ebben a pozicioban, a legnagyobb cegek kotnek szerzodest veluk...

amugy meg, cska Mo-on verik a melluket az emberek a magyar egyetemen szerzett diplomaval. Ha kimesz kulfoldre, akkor aztan kitorolheted a se**ed a BME-s vagy az ELTE-s papiroddal :D Ezt tapasztalatbol mondom. Azt se tudjak, milyen sulik ezek. Meg ha a HArvardon vagy a Yale-en vegeztel volna, akkor azt modnom, h az mar elegge elismert, de oda meg valszeg ugy jutnak be azok, akiknek sikerult a felveteli, h anyuci meg apuci kiperkalja azt a partizmillat, h kepesek legyenek elvegezni...

Szoval, szerintem kicsit szemellenzovel nezed itt a helyzetet... :)

2016. febr. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 anonim ***** válasza:
81%
kérdező ezt itt a gyakori.. itt max stilusból megfogalmazás stb bír mindenki megindulni. 100 milliós project? BME? persze, messziről jött ember azt mond amit akar.... Én meg még mindig a pápa felesége vagyok :P
2016. febr. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak egy kamu kérdés. A kérdező bedob időnként egy-két ilyen nagyképű beszólást, hogy borzolja a kedélyeket. Felesleges rá az időt pazarolni.

Ráadásul a hozzászólásainak semmi köze sincs az eredeti kérdéshez, csak nagyképűsködik.


Menj, csináld a 100 millás projektedet, ne itt fecséreld a drága időt.

2016. febr. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!