Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti elvárjátok a gyereketektől...

Ti elvárjátok a gyereketektől hogy legalább annyira tanult legyen mint ti?

Figyelt kérdés
Mondjuk ha egyikőtök elvégezte a BME-t akkor a gyereknek is el kell mert megvannak az adottságai.
2016. febr. 1. 18:21
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
88%
Hát nekem eszembe sem jut otthont mindent megjavítani, hanem szakembert hívok. Persze, te nyilván profi villanyszerelő, gáz és vízvezeték szerelő vagy, kőműves. lakatos, fodrász is egy személyben :D
2016. febr. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim ***** válasza:
92%
És ugye autószerelő is, profi szakács :D
2016. febr. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim ***** válasza:
76%
Remélem azért ott a BME-n azt is megtanultad, hogy a boldogság kulcsa nem a BME doktori diplomában van :). Amit sajnos sok szülő és gyerek elfelejt.
2016. febr. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 anonim ***** válasza:
76%

"Elég baj lenne ha MO no1 egyetemén végzett ember nem tudna otthon megjavítani semmit.Ne magadból meg a családodból indulj ki."


Hát pedig a gyakorlat ezt mutatja. Több diplomást ismerek, aki amúgy "életképtelen". Tehát egy polcot nem tud feltenni a falra, nemhogy kifesteni pl...


Hogy a kérdésre is válaszoljak:

nem fogom elvárni. Nekem szakmám van és érettségim, férjemnek csak szakmája (szakmunkás).

A fiunk az lesz, ami akar lenni. Csak jól csinálja. Felőlem asztalos szakmunkás is lehet, ha megél belőle. Mi is viszonylag jól élünk diploma nélkül is.

Úgyhogy én nem ez alapján ítélek meg senkit, mert nem a papír teszi az embert!

Azért mert valaki elvégzi a BME-t, lehet még emberileg nulla, és életképtelen...

2016. febr. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 anonim ***** válasza:
87%

Azt várom majd el a gyerekemtől, hogy kihozza magából a maximumot, olyan területen, amit szeret is csinálni.

Az még a jövő zenéje, hogy mit jelent nála a maximum, és mi az, ami érdekelni fogja.

Pillanatnyilag azon vagyunk, hogy a képességeit, önbizalmát fejlesszük, illetve minél több mindent megmutassunk neki.

Ha sok mindent lát az életben, könnyebben tud majd dönteni, hogy mi az, ami érdekli, és mi az, ami nem.

2016. febr. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 anonim ***** válasza:
91%
Én a kocsimat szervízbe viszem, járólapozásnál szakembert hívok, mert ugyan műszaki diplomás nő vagyok, de nem értek mindenhez, és nem is kell. Hogy lehet valaki olyan hülye, hogy összemossa a dolgokat? :)
2016. febr. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 anonim ***** válasza:
86%
Én nőként bármilyen Ikea-s cuccot összerakok, de bocsi, nem festek. Erre valók a festők. Talán meg is tudnám tenni, de minek? :) Leadom a színmintát, terveket, vitelezzék ki. Ez a dolguk, és ezért fizetem őket. Nekik is élni kell valamiből.
2016. febr. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 A kérdező kommentje:
Ebbe nőttem fel hogy otthon meg kellett csinálni mindent ha tudtam ha nem.Az élethez nem úgy kell hozzá állni hogy nem tudom/nem akarom hanem hogy hogyan csináljam meg.Én a munkámból adódóan sok mindenhez értek alapból és sok minden működési elvét ismerem ergo meg is tudom csinálni.
2016. febr. 1. 20:15
 29/54 A kérdező kommentje:
Ha már itt tartunk én már 15 évesen egyedül festettem a saját szobámat de amúgy nem nézek le ezért másokat csak közöltem a tényeket.
2016. febr. 1. 20:17
 30/54 anonim ***** válasza:
87%

"Hát azért egy BME/ELTE diplomás ember jóval a többi ember fölött van már nem azért."


Nekem ez akkor is a lenézés kategória,nem pedig tényközlés.

2016. febr. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!