Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti elvárjátok a gyereketektől...

Ti elvárjátok a gyereketektől hogy legalább annyira tanult legyen mint ti?

Figyelt kérdés
Mondjuk ha egyikőtök elvégezte a BME-t akkor a gyereknek is el kell mert megvannak az adottságai.
2016. febr. 1. 18:21
1 2 3 4 5 6
 31/54 anonim ***** válasza:
88%
#29: én meg lányként tapétáztam, extra mintába, és lépcsőházat is, de ettől nem leszek szakember.
2016. febr. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 anonim ***** válasza:
85%
Ja, 60 feletti nagymamám is festett egyedül, de ő sem szakember.
2016. febr. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 anonim ***** válasza:
66%

" sok mindenhez értek alapból és sok minden működési elvét ismerem ergo meg is tudom csinálni."


Én is. Tudok nőként zárat cserélni, falba tiplit fúrni, de éppen ezért inkább profi embert hívok, mert ne mond már, hogy te 15 évesen profi szakember voltál :)

2016. febr. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 anonim ***** válasza:
75%
A BME-nél jobb egyetemen végeztem, a gyerekeimtől viszont nem várom ezt, teljesen más az érdeklődési körük. Úgy neveltem őket, hogy válasszanak olyan foglalkozást, amit szívesen, örömmel végeznek, de abban hozzák ki magukból a maximumot, tanuljanak nyelveket, tartsanak lépést a szakmai újdonságokkal, vagy akár ők maguk is alkossanak valami újat, ha tudnak. Ez nem elvárás kérdése, hanem nevelésé, szülői példamutatásé - ha úgy nő fel a gyerek, hogy ezek nincsenek benne értékként a családi légkörben, elvárhat a szülő, amit akar, csak nem érdemes.
2016. febr. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 anonim ***** válasza:
63%

"Elég baj lenne ha MO no1 egyetemén végzett ember nem tudna otthon megjavítani semmit.Ne magadból meg a családodból indulj ki."


Hát, édes fiam, marhára mellélőttél. :D Nő létemre mindent összeszerelek vagy megszerelek, ha kell, ha pedig képességeim felett áll a dolog, szakembert hívok. :) A családom pedig többet tett a társadalomnak, mint amit te valaha adni fogsz... Nagyon sötét lehetsz, de hiába, diplomával nem adnak együtt észt is. A hozzád hasonló suttyó parasztok miatt hiszik azt emberek, hogy a diplomások ilyen aljadékok. Komolyan te mered magad értelmiségnek hívni? Azt hiszed, hogy végigcsináltad a BME egyik képzését és már te vagy az isten? :) Nagyon messze jársz az igazságtól.

2016. febr. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 anonim ***** válasza:
64%
Kedves előző, mélységesen igazad van, és nyilván magad is tudod, hogy a gyermekeid diplomázni fognak, fenyegetés nélkül is.
2016. febr. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 anonim ***** válasza:
87%

nem. azt szeretném, ha ő is találna valamit amit szeret, és a munkája egyezne az érdeklődési körével, és kvázi hobbi is lenne valahol.


Tanultnak csak úgy kell lennie, hogy ne legyen már szakbarbár. Szóval ha megvan amit szeret, mondjuk pék lesz, akkor tudjon már finom kenyeret sütni :D

2016. febr. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 anonim ***** válasza:
34%

34 es, hol végeztél? MIT -n ? ;) Mert ha magyarországon és műszaki területen, akkor nem. ha más területen, akkor nem összehasonlítható, a SOTE pl nem jobb mint a BME hanem más.


Szóval külföldön tanultál? Mi az ami BME nél jobb? (És ha műszaki területen , akkor hogy jutottál oda? eleve külföldön élsz, vagy hogy? ez csak azért érdekel, mert van műszaki irányultságú gyerekem . szóval a lehetőségek érdekelnek)

2016. febr. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 anonim ***** válasza:
66%
kérdező, te egy troll vagy... A BME-ről már elsőben kivágják az ilyen nagypofájú barmokat, akiknek ilyen a mentalitásuk. neked akkor van diplomád drága, amikor én vagyok a pápa felesége.
2016. febr. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 anonim ***** válasza:
51%

"34 es, hol végeztél? MIT -n ? ;) Mert ha magyarországon és műszaki területen, akkor nem. ha más területen, akkor nem összehasonlítható, a SOTE pl nem jobb mint a BME hanem más.


Szóval külföldön tanultál? Mi az ami BME nél jobb? (És ha műszaki területen , akkor hogy jutottál oda? eleve külföldön élsz, vagy hogy? ez csak azért érdekel, mert van műszaki irányultságú gyerekem . szóval a lehetőségek érdekelnek)"


BME-nél van pár száz jobb egyetem csak európán belül. Egyébként meg, akár egy Dunaújvárosi Főiskolán végzett is lehet jobb egy BME-n végzett emberkénél. Ugyanis sokkal több múlik az egyénen, mint az adott egyetem tantervén.

2016. febr. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!