Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Véleményetek szerint ez egy...

Véleményetek szerint ez egy normális szülői gondolkodás?

Figyelt kérdés

Hárman vagyunk testvérek, anyukánk meghalt, nagyszülők nincsenek, csak apám.

(A bátyám 23 éves, a nővérem 20, én 19)

A bátyám dolgozik, a nővérem egyetemen tanul, én OKJ-n.

Apánk portásként dolgozik napi 8 órában, heti 4-5 napot.

A nővéremnek minimum 3-4 év van még hátra (őszintén,fogalmam sincs, de egy darabig még tanulni fog)

Nekem ez, meg még egy év.

Apám nagyon nem jön ki a pénzből, pedig kap özvegyi nyugdíjat, árvaságit kettőnk után, utánam még családit is, és bátyánktól is kér.(az ő -apám-, fizetése 90 ezer)

Bátyám általában 40-et ad neki, a két árvasági 50 ezer, az özvegyi 30 ezer, a családi 15.(kb)

Tehát plusz mínusz 220 ezerből kell eltartania 3 embert.(bátyámat csak etetni kell)

Van,hogy még ennivalóra sem ad pénzt, tehát olyan,hogy ruha,buli, és "új" (bármi ami új -bútor,eszköz) ne is merüljön fel az olvasóban.

Mégis mindig engem, meg a nővéremet akar elküldeni dolgozni, van hogy beállít,hogy na adjál nekem pénzt, mert nem tudok ennivalót venni, és teljesen komolyan várja, majd felháborodik ha nem kap.

Egy forint jövedelmünk sincs, mi is értetlenül állunk a dolog előtt.Bátyám új kabátokat, új ruhákat vesz, több tízezret költ a kocsijára, apámban meg még csak a gondolat sem merül fel,hogy a 40 ezren túl tőle kérjen.

Szerinte iskola mellett is dolgoznunk kellene, mert ő is dolgozott anno (mese,mese,mátka -a nővére mondta)

Az,hogy ő a 8 óra semmittevés mellett (ül a portán, és abban fárad el végtelenül) dolgozni menjen kizárt, eszébe se jutna,hogy képzeljük.De majd mi az iskola mellett, az már valami.


Ha a kedves olvasó még nem jött volna rá, apám természetesen alkoholista, de tagadja, szóval ezért a nagy pénztelenség, és arra kell még a pénz,hogy ihasson tovább.

A számlákat sem szereti fizetni, de mivel ő saját elmondása alapján nem alkoholista, elhiszem neki.(természetesen azt is elhiszem,hogy a Red Bull valódi szárnyakat ad)

Egy józan életű, gyermekeinek mindent megadó apától ez a normális, hogy iskola helyett/mellett a gyerekit küldené munkába, a pénzt pedig elkérné a "háztartásra", ahelyett,hogy ő vállalna másodállást?


Mert például anyukám halálos betegen, rokkant nyugdíj mellett is eljárt dolgozni napi 8 órában, apám pedig teljesen egészséges felnőtt ember.


/Nehéz a helyzet, mert ha másodállásban dolgozunk, és megkeresnénk havi 50-60-at, akkor ha neki adjuk elissza, ha nem adjuk neki, akkor pedig tartsuk el magunkat abból, és elvárná,hogy a számlák egy részét is mi fizessük ki abból, tehát bonyolult/


2016. febr. 17. 12:21
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/84 anonim ***** válasza:
68%

Fogalmad sincs a rezsiről....

A víz 4 embernek átlagban és nagyon minimum 10 köbméter.... Nálunk 650köbmétere, de valahol a duplája és a melegvíz jóval drágább. Szóval ha a mi árunkkal kalkulálunk ez majdnem 7000.

Tv nettel együtt 6000

Ezek mellé jön a telefon,mobil. 10000

Villany 8000 /villanytűzhellyel/

Gáz 15000 /cirkó fűtés/

Közös költség 25000.

Ez így 71000.

De mi hárman vagyunk. 2 felnőtt és egy 11 éves gyerek.

Mivel Ti négyen vagytok és felnőttek,ezért nagyobb a rezsitek. Többet is kell főznötök,mosni is több adag van.

Azt elfelejtettem megírni,hogy mi igyekszünk mindenen spórolni.

2016. febr. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/84 A kérdező kommentje:

Itt a bökkenő: "normális étkezésére"

Hogy idézzek a leírásból "Van,hogy még ennivalóra sem ad pénzt"


Magyarán, ez a számítás elbukott.Na meg akkor miből inna, ha nem marad pénz?Vagy azt csak kitalálom?

Nem tudom kinek milyen élete van, de egyre inkább rájövök,hogy aki nem élt együtt ilyen szülővel, soha nem fogja megérteni, és nem létezik segítség, még lelki sem.

Elmehetek dolgozni, sokan megtették, és sokan nyögik a devizát, mert nagyravágyóak voltak pénztárosi fizetés mellett, mivel egyéb végzettség nélkül semmi másra nem alkalmazták őket.

Én ezt nem szeretném, nem szeretnék egész életemben minimálbérérét dolgozni, és mivel nincs meg bennem a sunyiság, úgy gondolom,hogy csak tanulással érhetek el többet.

Egy OKJ sem nagy dolog, de több mint egy érettségi.

Ráadásul itt majd azt csinálhatom, amit szeretnék, nem pedig zöldségeket pakolok valamelyik nagyáruházban.Meg talán többet keresek majd mint 80 ezer.

19 éves vagyok, én élek együtt ezzel az emberrel, én élem meg ezeket a dolgokat, hiába próbálják meg sokan ismeretlenül kihozni azt,hogy apám jó ember, én újra és újra rájövök,hogy nem az.Még akkor sem, ha van nála rosszabb.Mert van, de ő attól nem lesz jobb.

Köszönöm mindenkinek válaszát!

(akivel nem értek egyet annak sem adtam mínuszt, tehát ha valakit megszórnak, nem volt benne részem)

2016. febr. 17. 13:02
 13/84 anonim ***** válasza:
91%

ha elmúltál 18 és még tanulsz, az árvasági neked ár, nem apádnak. Az lehetséges, hogy nemi utalják, nincs más dolgotok, mint bemenni a folyósító intézetbe, és kérvényezni, hogy máshová utalják.


beszélhetsz bátyáddal is, hogy az öreg elissza a pénzt, ne adjon neki piára, hanem inkább titeket támogasson.

2016. febr. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/84 A kérdező kommentje:
Köszönöm,hogy megosztjátok a saját rezsiteket, meg azt,hogy mennyit költötök ennivalóra, de ha figyelmen kívül hagyjátok,azt amit leírok, meg bekalkuláltok egyéb kiadásokat, miközben leírtam,hogy semmit sem vesz, és még kajára sem ad mindig, valamint,hogy ne fizeti rendesen a számlákat, akkor így soha sem fogunk előrébb jutni.
2016. febr. 17. 13:06
 15/84 anonim ***** válasza:
Akkor mért nem vezeted le neki papíron és beszéled meg vele, hogy ez így nem jó?
2016. febr. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/84 anonim ***** válasza:
94%
Írtam, hogy menj el dolgozni. Nem arra gondoltam, hogy hagyd ott a sulit, hanem hogy mellette. Te bennünket kérdeztél, elmondtuk a véleményünket. Én például a tanácsommal alternatívát próbáltam ajánlani. Azért, mert nem azt a választ kaptad amit vártál, nem kell így kiakadni. Mivel ezen a helyzeten nem tudsz változtatni, csak ha dolgozol, és lesz pénzed. Szomorú hogy ilyen helyzetbe kerültetek, de mi ezt megoldani nem tudjuk, max. tanácsolni, véleményezni. Senki nem mondta, hogy apád jó, csak azt mondtuk, hogy 220 ezer forint bevétel kevés 4 felnőtt emberre, tehát beosztani sem egyszerű. Hogy elmehetne e másodállást vállalni? Igen. De teljesen mindegy, ha nem megy. Viszont te is elmehetnél dolgozni, a nővéred is. Van lehetőség általában diákmelóra. Mivel egyetemre jár, nagyvárosba, tehát csak akadna valami. Attól pedig hogy valaki pénztárosként zöldséget pakol, nem kell ilyen lekezelően írni róla.
2016. febr. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/84 anonim ***** válasza:
88%

Másrészt viszont a legalja diákmunkákért is kapsz 600 forintot óránként.Ha van valamilyen szaktudásod, nyevtudásod, akár ennél jóval többet. Nehogymár egy OKJ-s képzés mellett ne lehessen elmenni dolgozni, sokan egyetem mellett is dolgoznak. Ha nincs pénzed dolgozz. az nem csak arra jó, hogy legyen egy kis pénzed, hanem arra is, hogy nem lesz erőd, kedved, időd elverni.


azonkívül, sok melóhelyen van egyéb juttatás, pl kaja. ami elég jól jöhet, a öreged nem etet titeket...

2016. febr. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/84 A kérdező kommentje:

Túl vagyunk rajta.

Amikor ezekkel szembesül, akkor 2 havi számlát számol.

Étkezésre napi 5 ezret számol, amit 30-cal szoroz be. (nem vesz minden nap kaját, és nagyon-nagyon ritkán hagy ott 5 ezret, a 2-3 ezer reálisabb, de akkor már sok mindent hoz, 1500 alá szorítja a bolti vásárlás költségeit -tudom, én is vásároltam már)

Lebonthatunk egy-egy vásárlást is, reggeli-vacsora kenyér,zsömle párizsi, vagy sonka, ebédre meg tészta, ebéd változó.(persze ha ebédet vesz,akkor kijön a 2-3 ezer, de az 5 az nem, akkora ebédek nincsenek,hogy kétszer szedünk, max ha két napra főz)

Látom a számlákat, sőt volt,hogy idehozott 2 havi számlát, az akkor épp 90 ezerre jött ki, és azt próbálta beadni,hogy ez egy havi, csak mikor két gázszámla, meg két villanyszámla van ott, 2 féle dátummal, azért...hülye én sem vagyok.

2016. febr. 17. 13:19
 19/84 anonim ***** válasza:
100%

"de egyre inkább rájövök,hogy aki nem élt együtt ilyen szülővel, soha nem fogja megérteni, és nem létezik segítség, még lelki sem"


Alkoholista mellett nőttem fel, édesanyám egyedül tartott el minket, apám csak a pénzt vitte, de még tőle se vártam volna, hogy felnőttként eltartson. Meg se fordult volna a fejemben, hogy egy 50+ embert hajtsak el másodállást vállalni, amikor már én is keresőkorú vagyok (16 éves koromtól dolgoztunk a testvéreimmel hogy anyánknak könnyebb legyen).

2016. febr. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/84 A kérdező kommentje:

Abszolút nem vagyok megsértődve, direkt meg is köszöntem, és mint írtam, nem osztogatok mínuszokat sem, pedig ha megsértődnék minimum azt tenném.

Egyedül az nem tetszett a válaszokban,hogy figyelmen kívül hagyták sokan azt amit többször leírtam, és így olyan válasz jött ki, amit az olvasó adni akar, de nem olyan ami segíthet.

Ezen kívül ez a dolog is figyelmen kívül maradt,több más mellett, pedig ez az egyik legfontosabb:


"/Nehéz a helyzet, mert ha másodállásban dolgozunk, és megkeresnénk havi 50-60-at, akkor ha neki adjuk elissza, ha nem adjuk neki, akkor pedig tartsuk el magunkat abból, és elvárná,hogy a számlák egy részét is mi fizessük ki abból, tehát bonyolult/"


Ha ez bekövetkezik,akkor mit csinálok?Mert garantálom,hogyha nem adom oda neki legalább a 2/3-át, nem fog egy fillért sem rám költeni.

Ha pedig 220-ból nem lehet megélni 4 embernek (220 osztva 4-el, az fejenként 55) akkor,hogy éljek meg egyedül 50-60-ból?

Mert másodállásban egy érettségivel nem fogok ennél többet keresni, 4-6 óra munka, és még tanulnom, meg aludnom is kell majd.

Ugyan ott vagyunk, mintha nem dolgoznék.

2016. febr. 17. 13:26
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!