Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Véleményetek szerint ez egy...

Véleményetek szerint ez egy normális szülői gondolkodás?

Figyelt kérdés

Hárman vagyunk testvérek, anyukánk meghalt, nagyszülők nincsenek, csak apám.

(A bátyám 23 éves, a nővérem 20, én 19)

A bátyám dolgozik, a nővérem egyetemen tanul, én OKJ-n.

Apánk portásként dolgozik napi 8 órában, heti 4-5 napot.

A nővéremnek minimum 3-4 év van még hátra (őszintén,fogalmam sincs, de egy darabig még tanulni fog)

Nekem ez, meg még egy év.

Apám nagyon nem jön ki a pénzből, pedig kap özvegyi nyugdíjat, árvaságit kettőnk után, utánam még családit is, és bátyánktól is kér.(az ő -apám-, fizetése 90 ezer)

Bátyám általában 40-et ad neki, a két árvasági 50 ezer, az özvegyi 30 ezer, a családi 15.(kb)

Tehát plusz mínusz 220 ezerből kell eltartania 3 embert.(bátyámat csak etetni kell)

Van,hogy még ennivalóra sem ad pénzt, tehát olyan,hogy ruha,buli, és "új" (bármi ami új -bútor,eszköz) ne is merüljön fel az olvasóban.

Mégis mindig engem, meg a nővéremet akar elküldeni dolgozni, van hogy beállít,hogy na adjál nekem pénzt, mert nem tudok ennivalót venni, és teljesen komolyan várja, majd felháborodik ha nem kap.

Egy forint jövedelmünk sincs, mi is értetlenül állunk a dolog előtt.Bátyám új kabátokat, új ruhákat vesz, több tízezret költ a kocsijára, apámban meg még csak a gondolat sem merül fel,hogy a 40 ezren túl tőle kérjen.

Szerinte iskola mellett is dolgoznunk kellene, mert ő is dolgozott anno (mese,mese,mátka -a nővére mondta)

Az,hogy ő a 8 óra semmittevés mellett (ül a portán, és abban fárad el végtelenül) dolgozni menjen kizárt, eszébe se jutna,hogy képzeljük.De majd mi az iskola mellett, az már valami.


Ha a kedves olvasó még nem jött volna rá, apám természetesen alkoholista, de tagadja, szóval ezért a nagy pénztelenség, és arra kell még a pénz,hogy ihasson tovább.

A számlákat sem szereti fizetni, de mivel ő saját elmondása alapján nem alkoholista, elhiszem neki.(természetesen azt is elhiszem,hogy a Red Bull valódi szárnyakat ad)

Egy józan életű, gyermekeinek mindent megadó apától ez a normális, hogy iskola helyett/mellett a gyerekit küldené munkába, a pénzt pedig elkérné a "háztartásra", ahelyett,hogy ő vállalna másodállást?


Mert például anyukám halálos betegen, rokkant nyugdíj mellett is eljárt dolgozni napi 8 órában, apám pedig teljesen egészséges felnőtt ember.


/Nehéz a helyzet, mert ha másodállásban dolgozunk, és megkeresnénk havi 50-60-at, akkor ha neki adjuk elissza, ha nem adjuk neki, akkor pedig tartsuk el magunkat abból, és elvárná,hogy a számlák egy részét is mi fizessük ki abból, tehát bonyolult/


2016. febr. 17. 12:21
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/84 anonim ***** válasza:
28%

Az én apám is mondhatta volna,hogy jó lesz ő biztonsági őrnek,vagy portásnak 90 ezerért,egyedül megélne belőle!


De,mivel a gyerekei fontosak voltak neki így többet vállalt!


Számomra hihetetlen,hogy ahol meghal az egyik szülő az másik beletörődik abba,hogy ettől többet nem kereshet!


És mihez kezdett volna,ha az anya akkor halt volna meg,amíg kicsik a gyerekek?Akkor is maradt volna portás?


És akkor még nem hajlandó többet tenni,de még iszik is,ami viszi a pénzt!


Az ilyen embereknek kár családot vállalni.

2016. febr. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/84 anonim ***** válasza:
86%
Most azért kicsit nekiálltam félni, h tizenéves emberek meghatározzák nekem, hány gyereket szülhetek, gyerekkvóta=diktatúra.Érzitek a gobdolataitok súlyát és következményeit?
2016. febr. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/84 anonim ***** válasza:
100%

Kutyafulet!


En nem járok egyetemre, nincs főiskolai végzettségem se. Ellenben jó pár ismerősöm van, aki bizony tizenéves korától dolgozott, volt olyan is, aki egyetem mellett. Van egy ügyvéd ismerősöm, anno az egyetem mellett cukrászdában dolgozott - ha kellett, kiszolgalt, ha kellett padlót surolt-mégis summa cum laude végzett.

En is 17 éves koromtól dolgozom -esti erettsegiztem- és onnantól, hogy kerestem volt, mindig bele adtam a rezsibe. A gyerekemet is így tanítom, ő is dolgozni fog -most 12 éves, 13 évesen szülői felügyelet mellett már vállalhat szorolapozast, alig várja, hogy elkezdhesse.

2016. febr. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/84 anonim ***** válasza:
12%
Most ne azon vitatkozzunk már, hogy ki számolja ki jól a havi kiadásokat, hanem azt vegyétek figyelembe, hogy az apjuk alkoholista. Valamennyit eliszik és a pia nem olcsó. A saját gyerekeit arra kényszeríti, hogy dolgozni menjenek. 220 ezer forintnak elégnek kell arra lennoe, hogy 4 ember szűkösen is, de megéljen. Ennyi!
2016. febr. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/84 anonim ***** válasza:
58%

UTOLSÓ!


A kérdező állítja hogy az apja alkoholista - a valóságban ha az lenne, már nem lenne munkahelye, úgyhogy ezt az állítását nem feltétlen kellene tényként kezelni.

2016. febr. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/84 anonim ***** válasza:
87%
50%-os, igen a te apád egy hős volt.. de más apja meg mondjuk már rég kijelentette volna hogy nem taníttatja az élhetetlen gyerekét, aki olyan mint a kérdező. Okj-n tanul, ami valljuk be nem a megerőltetés csúcspontja, azt elvárná hogy a bátyja a nehezen megkeresett pénzért rá költse, de neki derogál elmenni dolgozni. Ha a kérdező az én gyerekem lenne, és nekem hisztizne a körülmények miatt úgy, hogy neki eszébe se jut kivenni a részét a terhekből, olyan gyorsan állítanám a saját lábára, hogy még én is megijednék. Egyébként meg nem hiszem hogy alkoholista lenne, hisz a munkáját el tudja látni. A kérdezőnél működik a kettős mérce elég rendesen. Az böki a csőrét, ha az apja, a saját maga által megkeresett pénzből alkoholt vesz, de az természetes lenne, ha azt a pénzt neki adná, hogy a bulik alkalmával ő vehessen magának belőle piát.Meg apád vállaljon másodállást csak hogy neked ne kelljen, hisz neki nincs joga a pihenéshez igaz kérdező?
2016. febr. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/84 anonim ***** válasza:
18%

Nem, nem normális az apád viselkedése. Mivel felveszi utánad a családit és az árvaságit, az egyetemista testvéred után az árvaságit, plusz az adókedvezményt igen is kötelessége titeket ellátni. Hisz ezért kapja ezt az összeget. (2 árvasági 50eft csp 12eft, adókedvezmény 20eft

Ez összesen 82eft + még pár ezer ha magasabb összegű csp jár, mivel félárva vagy.) Egy átlagos család nem kap ennyi pénzt az államtól 2 gyerek nevelésére.

Az alkoholisták hozzáálása nemigen fog változni, ezért jobban jártok ha elköltöztök töle. Ti igényelhetitek az árvaságit meg a családit is. Az egyetemen tanuló testvéred tuti kap szociális ösztöndíjat ami félárvaság eetén olyan 12eft körül van. Mellette mindketten elmentek egy hetente 16 órát dolgozni el tudjtok magatokat tartani egy kis albérletben. Egy másfél szobás garzonban akár 3man is ellenétek. Pénzben nagyjából így állnátok: árvasági 50eft, családi 12eft szoc ösztöndíj 12eft, bátyus 40eft + még elmentek mindketten dolgozni havi 30ért Ez így 50+12+12+40+(2*30)=174 Ennyiből szűkön megtudtok élni hárman, apátok segítsége nélkül is.

És ami nagyon fontos, nem sérültök tovább lelkileg.

2016. febr. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/84 anonim ***** válasza:
13%

220 ezerből amúgy,ha saját lakásuk van,simán meg kellene élnie 4 főnek.


Ha 3-4 évig nem veszek egy db új ruhát se magamnak,akkor nem.

De nem fogom kockáztatni az iskolát azzal,hogy elmegyek dolgozni,és a végén nem végzem el,azért,hogy luxus dolgokra elmenjen.


Nem kell cigizni,piázni,és akkor a rezsire és a kajára bőven elég ennyi pénz!

2016. febr. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/84 anonim ***** válasza:
18%

"UTOLSÓ!


A kérdező állítja hogy az apja alkoholista - a valóságban ha az lenne, már nem lenne munkahelye, úgyhogy ezt az állítását nem feltétlen kellene tényként kezelni.

"


Látom te nem láttál még alkoholistát!

Egy alkesz kb 20-30 év alatt pusztítja el magát,és simán dolgozik mellette!

Ha az apja csak nemrég kezdett neki inni,akkor még nyugdíjas korban és fogja bírni.

2016. febr. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/84 anonim ***** válasza:
26%

67-es.

Ezt én is írni akartam,hogy miből jön ki a 220 ezer.


Az apa 90-et keres,az bátyja pedig 40et ad haza,az csak 130.

a maradékot pedig a gyerekek után veszi fel,családi pótlékként!



amíg nappali tagoztazaton tanulnak a gyerekek,addig járnak a segélyek és ha egyetemre jár a lánya,akkor igényelhet szociális támogatást!


Amikor én voltam fősulis,akkor az 1.éveben még ALAPTÁMOGATÁST is lehetett igényelni az 1.éveseknek,ami egy egyszeri 50 ezer Ft volt,a szociális támogatás pedig kb 25 ezer Ft volt havonta!


Nem tudom most mi a helyzet,de mivel a gyerekek félárvák és van testvére is,és az apja keveset keres,így biztos jogosult lenne valamiféle támogatásra!

2016. febr. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!