Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Véleményetek szerint ez egy...

Véleményetek szerint ez egy normális szülői gondolkodás?

Figyelt kérdés

Hárman vagyunk testvérek, anyukánk meghalt, nagyszülők nincsenek, csak apám.

(A bátyám 23 éves, a nővérem 20, én 19)

A bátyám dolgozik, a nővérem egyetemen tanul, én OKJ-n.

Apánk portásként dolgozik napi 8 órában, heti 4-5 napot.

A nővéremnek minimum 3-4 év van még hátra (őszintén,fogalmam sincs, de egy darabig még tanulni fog)

Nekem ez, meg még egy év.

Apám nagyon nem jön ki a pénzből, pedig kap özvegyi nyugdíjat, árvaságit kettőnk után, utánam még családit is, és bátyánktól is kér.(az ő -apám-, fizetése 90 ezer)

Bátyám általában 40-et ad neki, a két árvasági 50 ezer, az özvegyi 30 ezer, a családi 15.(kb)

Tehát plusz mínusz 220 ezerből kell eltartania 3 embert.(bátyámat csak etetni kell)

Van,hogy még ennivalóra sem ad pénzt, tehát olyan,hogy ruha,buli, és "új" (bármi ami új -bútor,eszköz) ne is merüljön fel az olvasóban.

Mégis mindig engem, meg a nővéremet akar elküldeni dolgozni, van hogy beállít,hogy na adjál nekem pénzt, mert nem tudok ennivalót venni, és teljesen komolyan várja, majd felháborodik ha nem kap.

Egy forint jövedelmünk sincs, mi is értetlenül állunk a dolog előtt.Bátyám új kabátokat, új ruhákat vesz, több tízezret költ a kocsijára, apámban meg még csak a gondolat sem merül fel,hogy a 40 ezren túl tőle kérjen.

Szerinte iskola mellett is dolgoznunk kellene, mert ő is dolgozott anno (mese,mese,mátka -a nővére mondta)

Az,hogy ő a 8 óra semmittevés mellett (ül a portán, és abban fárad el végtelenül) dolgozni menjen kizárt, eszébe se jutna,hogy képzeljük.De majd mi az iskola mellett, az már valami.


Ha a kedves olvasó még nem jött volna rá, apám természetesen alkoholista, de tagadja, szóval ezért a nagy pénztelenség, és arra kell még a pénz,hogy ihasson tovább.

A számlákat sem szereti fizetni, de mivel ő saját elmondása alapján nem alkoholista, elhiszem neki.(természetesen azt is elhiszem,hogy a Red Bull valódi szárnyakat ad)

Egy józan életű, gyermekeinek mindent megadó apától ez a normális, hogy iskola helyett/mellett a gyerekit küldené munkába, a pénzt pedig elkérné a "háztartásra", ahelyett,hogy ő vállalna másodállást?


Mert például anyukám halálos betegen, rokkant nyugdíj mellett is eljárt dolgozni napi 8 órában, apám pedig teljesen egészséges felnőtt ember.


/Nehéz a helyzet, mert ha másodállásban dolgozunk, és megkeresnénk havi 50-60-at, akkor ha neki adjuk elissza, ha nem adjuk neki, akkor pedig tartsuk el magunkat abból, és elvárná,hogy a számlák egy részét is mi fizessük ki abból, tehát bonyolult/


2016. febr. 17. 12:21
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/84 anonim ***** válasza:

Kutyafule!

Ne haragudj, sosem válaszolok privát üzenetre, de köszi, ezek szerint félreértettem.

2016. febr. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/84 anonim ***** válasza:
12%
Amennyiben külön költöznek a gyerekek az apjuk még így is jól jár, hiszen mivel tanulnak a gyerekei (2fő) ezért 20ezer adókedvezményt kap. Tehát a fizetése adókedvezmény nélkül 70eft, ami a legkisebb min.bér. És ezt a 20ezret adókedvezmény akkor is megkapja, ha a gyerekei nem vele élnek. Kvázi egy fillérrel sem tmogatja őket.
2016. febr. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/84 anonim ***** válasza:
11%

" És ezt a 20ezret adókedvezmény akkor is megkapja, ha a gyerekei nem vele élnek."


Ez komoly?

Na,ha ez tényleg igaz,az ilyesmit meg kellene szüntetni.

Miért adnak adókedvezményt annak,aki a gyerekit már nem neveli?

Az a gyerek magánügy,hogy jár e egyetemre vagy sem.

És hát elég gyakori pont az ilyen esetekben,hogy a gyerek kénytelen elmenekülni otthonról az alkesz szülők elől,és akkor még a szülőt tovább jutalmazza az állam adóledvezmény formájában?


Ez biztos?

2016. febr. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/84 anonim ***** válasza:
79%

Sztem az apjuk nem kedvezményekre hajt. Szeretné kiszolgálni egyedül a gyerekeit, de nem megy. Feladta. Iszik, hogy elfelejtse. Megértem.

Szerintem a szeretet kimutatása hiányzik. Ez nehéz, de hatásis:)

2016. febr. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/84 anonim ***** válasza:
100%
Családi adokedvezmenyt csak a saját háztartásban nevelt gyerekre lehet kapni -illetve pl a kérdező igenyelhetne saját jogon, ha dolgozna. ..-, úgyhogy nem kell kamuzni.
2016. febr. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/84 anonim ***** válasza:
18%
Bocsánat, igaz jogilag egy háztartásban neveli a gyermekeket akkor jár, de kétlem hogy apuka csak úgy bejelenti a munkáltatónál, hogy a gyerekei albérletbe költöztek. Rengeteg egyetemista él albérletben és nem hiszem, hogy ettől megvonnák a szülő gyermekadókedvezményét. (függetlenül attól, hogy a szülő támogatja-e a gyerekeit) Tőlünk sem vonták meg. Tehát, ha a gyerekek az illetékes szervnél nem jelentik ki magukat az apjuk lakásából és máshova nem jelentkeznek be állandóra, akkor jogilag apuka egy háztartásban neveli őket.
2016. febr. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/84 anonim ***** válasza:
48%

Én a helyedben ezt tenném:

elmennék suli mellett dolgozni, és azt, hogy apád ne igya el a fizud, úgy oldanám meg, hogy megbeszélném először a testvéreimmel, hogy dolgozzunk mindnyájan, és egyenlően szálljunk be a kajába és rezsibe mindnyájan, majd ezek után az apám elé állnék, és megmondanám neki, hogy édesapám, látom, kevés a pénz mindnyájunkra, felnőttünk már mind, dolgozunk is, úgyhogy mostantól mindenki és egyenlő terhet vállal, és gondoskodik a maga fogyasztásáról. Mindenki a maga bevételéből annyit fizet mostantól be, amennyi a rá eső rész. A mi bevételünk a diákmunka és az árvasági. A tied apám a fizetésed és az özvegyi. A bátyánknak szintén van fizetése, ő abból gazdálkodik. Meghatározunk egy összeget ételre, és rezsire, és ennek a negyedét mindenki beadja. A többiből meg ki-ki maga belátása szerint gazdálkodik. Akár el is ihatja. Ideje már felnőttként felelősséget vállalnunk, nemde? Reméljük, így le tudunk venni némi terhet a válladról, kedves édesapám. (angyali mosoly)

2016. febr. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/84 anonim ***** válasza:
50%

Nem normális, de ha alkoholista, akkor sok mindent nem tudsz vele kezdeni.

A bátyád 40 ezerrel beszáll, szerintem ez korrekt. Tőleg ugyanúgy nem lenne jogos elkérni a teljes fizetését, ahogy tőled se lenne az.


Szerintem még mindig a lelépés lehet a megoldás. Nekem anyukám él, de ő iszik. Semmire nincs pénz, miután elkezdtem az egyetemet, egyik napról a másikra közölték, hogy nekem se tudnak adni. Oké, könnyebb helyzet, mivel másik városban éltem, nem volt választásom, muszáj volt elmenni dolgozni. Sokan csinálják így. Hadakozhatsz apukád ellen, de minek? attól nem lesz jobb. Kérd magadnak a csp-t és az árvaságit, és azt egészítsd ki. Nem csak meki van, egész jól fizető munkák is akadnak, főleg ha beszélsz egy-két nyelvet. Meg lehet oldani, bár nagyon kell akarni.

2016. febr. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/84 anonim ***** válasza:
100%

mindketten felnötek vagytok valami diák melót suli mellet is tudnátok csinálni

röhejes hogy a tesod tart el

2016. febr. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/84 anonim ***** válasza:
39%

Helyedben beszélnék bátyámmal, ne adjon neki egy forintot se. Inkább nektek és vegyétek meg magatoknak a kaját apátok adása mellett.

Miért ad neki egyáltalán?

Ti miért beszéltek vele egyáltalán?

Anyám tudja milyen 3 gyereket és még magát is eltartani egy szutykos 60 ezres állásból és a semmi egyéb szutykokból...

Apátok meg 220k-ból "nehezen" jön ki 4 emberre, MIKÖZBEN EGYET CSAK IS ETETNI KELL??????

Pofám már régen leszakadt és feloszlott...

Nevetséges.

Azt mondom, kitartást és beszéljétek meg bátyátokkal, ne adjon neki pénzt és amennyit lehet apátoktól is szedjetek el és próbáljátok magatoknak intézni dolgokat, apátok meg dögöljön bele önpusztításba....

Még h heti 32-40 óra ülés mellett gyerek mennyen dolgozni iskola mellett... Ezt hányás embert...

2016. febr. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!