Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Véleményetek szerint ez egy...

Véleményetek szerint ez egy normális szülői gondolkodás?

Figyelt kérdés

Hárman vagyunk testvérek, anyukánk meghalt, nagyszülők nincsenek, csak apám.

(A bátyám 23 éves, a nővérem 20, én 19)

A bátyám dolgozik, a nővérem egyetemen tanul, én OKJ-n.

Apánk portásként dolgozik napi 8 órában, heti 4-5 napot.

A nővéremnek minimum 3-4 év van még hátra (őszintén,fogalmam sincs, de egy darabig még tanulni fog)

Nekem ez, meg még egy év.

Apám nagyon nem jön ki a pénzből, pedig kap özvegyi nyugdíjat, árvaságit kettőnk után, utánam még családit is, és bátyánktól is kér.(az ő -apám-, fizetése 90 ezer)

Bátyám általában 40-et ad neki, a két árvasági 50 ezer, az özvegyi 30 ezer, a családi 15.(kb)

Tehát plusz mínusz 220 ezerből kell eltartania 3 embert.(bátyámat csak etetni kell)

Van,hogy még ennivalóra sem ad pénzt, tehát olyan,hogy ruha,buli, és "új" (bármi ami új -bútor,eszköz) ne is merüljön fel az olvasóban.

Mégis mindig engem, meg a nővéremet akar elküldeni dolgozni, van hogy beállít,hogy na adjál nekem pénzt, mert nem tudok ennivalót venni, és teljesen komolyan várja, majd felháborodik ha nem kap.

Egy forint jövedelmünk sincs, mi is értetlenül állunk a dolog előtt.Bátyám új kabátokat, új ruhákat vesz, több tízezret költ a kocsijára, apámban meg még csak a gondolat sem merül fel,hogy a 40 ezren túl tőle kérjen.

Szerinte iskola mellett is dolgoznunk kellene, mert ő is dolgozott anno (mese,mese,mátka -a nővére mondta)

Az,hogy ő a 8 óra semmittevés mellett (ül a portán, és abban fárad el végtelenül) dolgozni menjen kizárt, eszébe se jutna,hogy képzeljük.De majd mi az iskola mellett, az már valami.


Ha a kedves olvasó még nem jött volna rá, apám természetesen alkoholista, de tagadja, szóval ezért a nagy pénztelenség, és arra kell még a pénz,hogy ihasson tovább.

A számlákat sem szereti fizetni, de mivel ő saját elmondása alapján nem alkoholista, elhiszem neki.(természetesen azt is elhiszem,hogy a Red Bull valódi szárnyakat ad)

Egy józan életű, gyermekeinek mindent megadó apától ez a normális, hogy iskola helyett/mellett a gyerekit küldené munkába, a pénzt pedig elkérné a "háztartásra", ahelyett,hogy ő vállalna másodállást?


Mert például anyukám halálos betegen, rokkant nyugdíj mellett is eljárt dolgozni napi 8 órában, apám pedig teljesen egészséges felnőtt ember.


/Nehéz a helyzet, mert ha másodállásban dolgozunk, és megkeresnénk havi 50-60-at, akkor ha neki adjuk elissza, ha nem adjuk neki, akkor pedig tartsuk el magunkat abból, és elvárná,hogy a számlák egy részét is mi fizessük ki abból, tehát bonyolult/


2016. febr. 17. 12:21
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/84 anonim ***** válasza:
91%
kérdező, számoljunk kicsit. A többiek írták a rezsit, az ételt. De ugye van két, még tanuló gyereke, akiknek kell tankönyv,ha nem helyben tanul, bérlet, az egyetemistának jegyzetek, egyéb fénymásolni való dolgok, ha nem sikerül az első két vizsgája, a harmadik is fizetős, tampon, betét, gyógyszerek, ha cigiztek akkor az. Tehát ezeket leosztva, van havonta egy tizes. Tudom, ezek nem kellenek minden hónapban, de a havi átlag kb ennyi a két gyerekre. És akkor még nem számoltam bele, ha nem otthonról visztek iskolába szendvicset, hanem útközben vesztek valamit, palackos vizet isztok csapvíz helyett, néha befigyel az üdítő, csokoládé, esetleg egy pizzázás, kávé a szünetben..ezek apró dolgok, nem feltűnőek, de alaposan megdobhatják a költségvetést. Én elmennék diákmunkázni, de a pénzt nem a rezsibe adnám, hanem ebből állnám az étkezésem, tanszereket bérletet.. és akkor meglátnád, mennyi ilyen úgymond láthatatlan kis kiadás van. 4 emberre ennyi pénz közel sem sok, sőt... Próbáld ki, hogy egy hónapig bármit veszel, írd fel.. nem kell megmutatni senkinek, csak magadnak, és garantálom, hogy meg fogsz lepődni.
2016. febr. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/84 A kérdező kommentje:

Szomorú vagyok,hogy továbbra is igyekeztek figyelmen kívül hagyni a fontos részeket.


"/Nehéz a helyzet, mert ha másodállásban dolgozunk, és megkeresnénk havi 50-60-at, akkor ha neki adjuk elissza, ha nem adjuk neki, akkor pedig tartsuk el magunkat abból, és elvárná,hogy a számlák egy részét is mi fizessük ki abból, tehát bonyolult/"


Ezt még hányszor kell beírnom,hogy választ kapjak rá, mit csináljak ha ez bekövetkezik?

Haljak éhen egy albérletben.Attól jobb lesz, ez pontosan egy olyan válasz,hogy neked csak két lábad van leszakadva, másnak meg a keze is, úgyhogy inkább táncolj.

Mindig mindennél van rosszabb, én pedig hallgassak, mert apám dolgozik, és van fedél a fejem felett, akkor már rossz nem lehet.

Természetesen otthagyhatom az iskolát is, elmegyek bármit dolgozni, rögtön jobb lesz, rövidtávon.

Később meg?Baj,hogy nem az az álmom,hogy a zöldséges pultból menjek nyugdíjba?

Lehet onnét is előrébb lépni, de nézzük meg a legtöbb embernek nem sikerül.

Iskola mellett dolgozni.Ismétlem:


/Nehéz a helyzet, mert ha másodállásban dolgozunk, és megkeresnénk havi 50-60-at, akkor ha neki adjuk elissza, ha nem adjuk neki, akkor pedig tartsuk el magunkat abból, és elvárná,hogy a számlák egy részét is mi fizessük ki abból, tehát bonyolult/

2016. febr. 17. 14:00
 33/84 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is menjetek el a nővéreddel dolgozni suli mellett. Plusz az árvasági is nektek jár, meg kérd meg te magadnak a családit és irány albérlet a tesókkal.

Szerintem így meglennétek, még ha szűkösen is, de számodra nyugalomban.

Vagy tűrsz tovább és a suli után lelépsz. (De ahhoz is gyűjtögetni kellene.)

2016. febr. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/84 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező mi havonta 2-en költünk 60-70 ezret csak kajára. Tehát 4 emberre az 120 ezer, 4 embernek szerintem a rezsije is nagyobb, mint amit írtál de ha 100.000 a rezsi az egész együtt pont 220.000. Mindazonáltal nem várhatja el, hogy amíg tanultok, dolgozzatok. Ha nincs tuhád magad miatt kell diákállást vállalnod a fősuli mellett, mert gondolom 19 évesen már túl vagy az érettségin. Ha nappalis vagy akkor ez gond, levelező mellett lehet dolgozni, ha másképp nem megy, mert ennyiből nem fog 2-töknek ruhát, szórakozást fizetni akár alkoholista, akár nem. A gond ott van, ha magának valóban megveszi a piát, ezért költözzetek el a nővéreddel 2-n mielőbb albérletbe, ahhoz viszont tényleg munka kell a tanulás mellett. Én 19 évesen kezdtem dolgozni és később munka mellett jártam ki a főiskolát.
2016. febr. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/84 anonim válasza:
100%
A testvéreid hogy állnak ehhez a kérdéshez? Őket nem zavarja ez a helyzet?
2016. febr. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/84 anonim ***** válasza:
17%

Az mindenesetre elég gáz,hogy apád,miután meghalt anyukátok megmaradt portásnak,és ő innentől hátra is dőlhet.


Mi is 3-an vagyunk testvérek.Apám azt mondta,ha valami miatt anyám meghalna,akkor egyből menne külföldre dolgozni.

Heti 4-5 napot hajlandó dolgozni?És akar titeket tanulás mellett dolgozni küldeni?

Elég gáz.


Még az a szerencsétek,hogy bátyád hazaad pénzt,mert akkor aztán teljesen összeomlana minden.


Igazából milyen a bátyáddal a kapcsolat?

Ugye azt mondod,hogy neked 1 év lenne hátra.

Nem lehetne meggyőzni,hogy eddig az 1 évig egy kicsivel többet adjon haza?

Azért ő is belegondolhatna,hogy nektek nehezebb,mert anyukátok az előtt halt meg,hogy kijárhattátok volna a sulit.A bátyádnak meg ez sikerült,mivel ő a legidősebb.


Ha már apátok ilyen léhűtő,alkesz,akkor ti fogjatok össze!

Ha te is elvégzed a sulit,és dolgozni fogsz,támogasd a nővéredet te is,hogy ő i végezni tudjon.Vagy legalább az alapképzést fejezze be nappalin,és mehet mesterre később levelezőn is,így mellette ő is tudna legalább részmunkaidőben dolgozni.

2016. febr. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/84 anonim ***** válasza:
24%
Ha kijártátok a sulit,akkor pedig ott kell hagyni az apátokat!Fogjatok össze 2-en,3-an,ha kell!
2016. febr. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/84 anonim ***** válasza:
81%

Utolsó!

Heti 5 nap az egy teljes munkahet. Miért kellene neki pontosan tulorazni? Nettó 90 nem olyan alacsony fizetés. A portás munkát meg nem kellene ám lenezni... Külföldre se mehet mindenki dolgozni. Mit csinálna ott? Nyilván nulla nyelvtudassal, 50 körül... Arról nem is beszélve, hogy ott is meg kellene élnie - mosogatokent keressen Pl anyit, hogy abból ő megeljen külföldön plusz tudjon annyit haza küldeni, hogy a 3 gyerek is megeljen? Ne haragudj, de ez baromság. Alles, vagy sem -bár ha az lenne, már nem lenne munkaja- ő dolgozik, ő keresi a pénzt, a két lány nem. Ergo, ha nekik nem tetszik a helyzet, le lehet lépni

2016. febr. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/84 anonim ***** válasza:
20%

Akkor ha nem ért semmihez,minek vállalt 3 gyereket?

És még mellette iszik is.


Van olyan szalagmunka,ahová felveszik,és megkereshet nettó 130-at,igaz lehet szombaton is dolgozni kellene!

Ezt nem képes pár évig bevállalni,hogy a gyerekei elvégezzék az iskolát?


És ugye 1 évről lenne szó,mert akkor az egyik gyerek elvégezné az OKJ-t.

Így most meg hagyja ott?


Aki ennyit nem képes megtenni a gyerekeiért,az szóra sem érdemes.


Portásnak lenni egyszerűbb,ahol csak ülni kell 8 órában heti 4-5 alkalommal,aztán hazamegy és vedel.

Ez neki a legkényelmesebb.

Lefogadom az édesanyjuk tartotta össze a családot.

2016. febr. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/84 anonim ***** válasza:
95%

"Bátyám új kabátokat, új ruhákat vesz, több tízezret költ a kocsijára, apámban meg még csak a gondolat sem merül fel,hogy a 40 ezren túl tőle kérjen."


Micsoda szemét egy bátyád van! Dolgozik, pénzt keres és képes magának vásárolni? ??? Hogy képzeli? ??? 40ezerrel be száll a rezsibe? ??? Ahelyett hogy az összes pénzét a kishugainak adná, mert ők nem dolgoznak? ??? Szemét egy ember.


Remélem érzed az iróniát, kérdező

2016. febr. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!