Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Véleményetek szerint ez egy...

Véleményetek szerint ez egy normális szülői gondolkodás?

Figyelt kérdés

Hárman vagyunk testvérek, anyukánk meghalt, nagyszülők nincsenek, csak apám.

(A bátyám 23 éves, a nővérem 20, én 19)

A bátyám dolgozik, a nővérem egyetemen tanul, én OKJ-n.

Apánk portásként dolgozik napi 8 órában, heti 4-5 napot.

A nővéremnek minimum 3-4 év van még hátra (őszintén,fogalmam sincs, de egy darabig még tanulni fog)

Nekem ez, meg még egy év.

Apám nagyon nem jön ki a pénzből, pedig kap özvegyi nyugdíjat, árvaságit kettőnk után, utánam még családit is, és bátyánktól is kér.(az ő -apám-, fizetése 90 ezer)

Bátyám általában 40-et ad neki, a két árvasági 50 ezer, az özvegyi 30 ezer, a családi 15.(kb)

Tehát plusz mínusz 220 ezerből kell eltartania 3 embert.(bátyámat csak etetni kell)

Van,hogy még ennivalóra sem ad pénzt, tehát olyan,hogy ruha,buli, és "új" (bármi ami új -bútor,eszköz) ne is merüljön fel az olvasóban.

Mégis mindig engem, meg a nővéremet akar elküldeni dolgozni, van hogy beállít,hogy na adjál nekem pénzt, mert nem tudok ennivalót venni, és teljesen komolyan várja, majd felháborodik ha nem kap.

Egy forint jövedelmünk sincs, mi is értetlenül állunk a dolog előtt.Bátyám új kabátokat, új ruhákat vesz, több tízezret költ a kocsijára, apámban meg még csak a gondolat sem merül fel,hogy a 40 ezren túl tőle kérjen.

Szerinte iskola mellett is dolgoznunk kellene, mert ő is dolgozott anno (mese,mese,mátka -a nővére mondta)

Az,hogy ő a 8 óra semmittevés mellett (ül a portán, és abban fárad el végtelenül) dolgozni menjen kizárt, eszébe se jutna,hogy képzeljük.De majd mi az iskola mellett, az már valami.


Ha a kedves olvasó még nem jött volna rá, apám természetesen alkoholista, de tagadja, szóval ezért a nagy pénztelenség, és arra kell még a pénz,hogy ihasson tovább.

A számlákat sem szereti fizetni, de mivel ő saját elmondása alapján nem alkoholista, elhiszem neki.(természetesen azt is elhiszem,hogy a Red Bull valódi szárnyakat ad)

Egy józan életű, gyermekeinek mindent megadó apától ez a normális, hogy iskola helyett/mellett a gyerekit küldené munkába, a pénzt pedig elkérné a "háztartásra", ahelyett,hogy ő vállalna másodállást?


Mert például anyukám halálos betegen, rokkant nyugdíj mellett is eljárt dolgozni napi 8 órában, apám pedig teljesen egészséges felnőtt ember.


/Nehéz a helyzet, mert ha másodállásban dolgozunk, és megkeresnénk havi 50-60-at, akkor ha neki adjuk elissza, ha nem adjuk neki, akkor pedig tartsuk el magunkat abból, és elvárná,hogy a számlák egy részét is mi fizessük ki abból, tehát bonyolult/


2016. febr. 17. 12:21
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/84 anonim ***** válasza:
89%
Az, h 19 évesen hozzájárulj saját költségeidhez, teljesen normális. Hogy édesapád iszik, az nem.
2016. febr. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/84 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy hiába végzed el a sulit, akkor is ilyen élhetetlen leszel.

Apám alkesz, elváltak, anyum eladó (nem az az általad lenézett zöldséges fajta, hanem baromfi pultos). Szíve szakadt meg, de nem tudta már finanszírozni a továbbtanulásunkat. Elmentem dolgozni, levelezőn jártam suliba. Nappal munka, este éjjel tanulás. Szabadság elment sulira és vizsgákra, nyaralás nulla. Sőt volt olyan, hogy 6-14 ig munka, utána INGYEN voltam gyakornok ügyvédi irodába, hogy be tudjak kerülni a szakmába... Vérzik a szívem érted!

2016. febr. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/84 anonim ***** válasza:
11%

Pont az ilyen szülőktől fordul fel a gyomrom!

Egy portás,ennyire vitte az életében,de 3 gyereket vállalt!

Addig jó volt neki még élt a felesége,a gyerekek után kapta a sok segélyt!

És még van képe italozni is!


Ezért ellenzem mindig az ilyen sokgyerekes támogatásokat,mert itt a példája miként végzik a gyerekek,amikor felnőnek!


Aki havi 90 ezret keres ne vállaljon gyereket,főleg ne 3at!

2016. febr. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/84 anonim ***** válasza:
100%
Előző: miért ne lehetne egy keveset kereső portás apa jó apa?
2016. febr. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/84 anonim ***** válasza:
96%
És miért is ne várhatná el apukád, hogy a két felnőtt gyereke is beleadjon a rezsibe? Kíváncsi vagyok milyen okj-s tanfolyamra jársz. Mindenre van kifogás, meg hiszti. Megtehetné hogy nem taníttat tovább hanem elküld dolgozni, hisz nagykorúak vagytok. Ő vállaljon másodállást, de te okj mellett nem mész el diákmelózni...én itt lassan már apukádat sajnálom. Igények vannak, de kötelességtudat az egyenlő a nullával. Azt elvárod, hogy a bátyád tartson el titeket is, kérje el apátok tőle a megkeresett pénzt, de neked büdös dolgozni, hisz akkor tőled is elvenné. Ja hogy azzal semmi baj nem lenne ha a bátyáddal tenné ugyan ezt mert akkor telne bulikára? Én a helyedben a bátyád lábnyomát is megcsókolnám, amiért támogat titeket és nem lépett még le.
2016. febr. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/84 anonim ***** válasza:
37%

"Előző: miért ne lehetne egy keveset kereső portás apa jó apa?"


A gyereket nem szavakkal kell szeretni,hanem tettekkel!

De látom itt az a közgondolkodás,hogy szülő vagyok,mindegy ,hogy semmire nem vittem az életbe,akkor is vállalok 3 gyereket,és majd lesz valahogy!


90 ezres fizetésből élt 3 gyerek mellett?!!!

Milyen apa az ilyen?

Egy senki!

És ráadásul azért nem hagyja ott a melót,mert neki ez a legkényelmesebb.Portás,ül egész nap.


Eleve csoda,hogy a gyerekek addig eljutottak,hogy felsőoktatásig eljutottak!

Gondolom amíg anyuka élt,ő tartotta össze a családot,megkereste a nagyobb pénzt,a léhűtő apja,meg portásként eltengődött.

Aztán az anya feldobja a pacskert,és akkor sem mondaná azt,hogy feladja az eddigi kényelmes életét egy rövid időre,hogy a gyerekeinek ne kelljen ilyen szánalmas életet élni,mint neki,és elvégezzék az iskolát!

Ez nem jó apa,hanem egy gyenge ember.


Nincs gond azzal,ha valaki gyenge,csak az ne vállaljon gyereket!

2016. febr. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/84 rrrrrreennnnn ***** válasza:
95%

Màr mindent elmondtak az előttem szòlòk.

Kifogàs, hiszti mindenre van. Mit vàrnàl még bàtyàdtòl? Az összes pénzét adja oda, mert 2 felnőtt p**a nem hajlandò felvenni a s**ét és dolgozni menni. A helyében megmondanàm apàtoknak, hogy fater, addig nem adok egy vasat sem, amìg a két nagysàga el nem megy dolgozni.

"Anyukàm halàlos betegeen rokkant nyugdìj mellett is eljàrt dolgozni"

Akkor miről beszélsz? Te csak egy okj-t csinâlsz. Oh, hallod...

Ès amùgy örüljél, hogy apàd tanìttat téged meg a nővéredet!!!!

Baromira el vagytok ti tévedve!

2016. febr. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/84 anonim ***** válasza:
9%

Az én apám 55 éves,és heti 6 napot dolgozik!

És kemény fizikai munkát végez!

2016. febr. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/84 anonim ***** válasza:
100%
Te, utolsó, anyuka rokkantnyugdíjas volt - azzal nem keresi magát senki halalra, de még masodallassal sem. Ese l yes hogy a kettő volt annyi, mint apuka fizetése. Továbbra sem értem, miért kell szidni valakit, aki dolgozik és isteniteni azt, aki nem. OKJ mellett simán lehet dolgozni, sőt, egyetem mellett is, hacsak nem pl orvosnak keszul
2016. febr. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/84 anonim ***** válasza:
24%
59:Látom,nem szociológiát hallgatsz az egyetemen, :)
2016. febr. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!