Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan kezeljem ezt a szituáci...

Hogyan kezeljem ezt a szituációt? Már egyre jobban elegem van belőle?

Figyelt kérdés

Kezd elegem lenni, hogy anyám állandóan belemagyaráz mindenféle hülyeséget velem kapcsolatos dolgokba, valamit a fejébe vesz, hiába mondom, hogy nem úgy van és hülyeség, akkor is tovább hajtogatja. Én már sokszor elveszítem a türelmem, veszekedés lesz belőle, ő ebből kitalálja hogy idegbeteg vagyok és másoknak is elkezdi mondogatni, hogy idegbeteg vagyok, meg indulatos. És ő csodálkozik, hogy volt nekem barátnőm és hogyan vannak barátaim, miközben idegbeteg vagyok... (talán ők nem viselkedtek így, nem akartak minden negatív dologgal megvádolni engem és ők hittek nekem, megértették mit akarok mondani... de anyám nem.... ).


Másik városban vagyok egyetemista és kollégista, itthon csak hétvégén vagyok. Itthon általában hétvégén nem ritka, hogy éjjel 2-ig fent vagyok és gépezek. Ez pedig őt zavarja. Az jön le neki ebből, hogy én függő vagyok, nincs életem, borzalmas dolgokat nézek az interneten, elrontom magam... miközben vagy játszok, vagy sorozatot/filmet nézek, vagy youtube-on nézek videókat. De szoktam még programozni is vagy iskolai feladatokkal foglalkozni. De ő a fejébe vette, hogy én beteg dolgokat nézek az interneten, azért vagyok fent éjszakáig... meg szerinte függő vagyok... és nem képes megérteni, hogy nem így van, a hogy elképzeli! én meg már elvesztem emiatt a türelmem, elegem van a rágalmakból, meg az elmélet gyártásokból és kiakadok ezen. aztán a fejemhez vágja hogy megint idegbeteg vagyok... aztán ezután mondogatja, hogy menjek vissza kollégiumba, haza se jöjjek és tartsam el magam.. mindig ez a vége, erre lyukadunk ki...

ez a netezős/gépezős dolog csak 1 példa...

lehetséges, hogy szeret felettem uralkodni és direkt magyaráz nekem olyan dolgokat, amikre én azt mondom hogy nem igaz? azért hogy ő neki lehessen mindig igaza és ezt élvezi? vagy velem van a hiba? mit tudnék kezdeni ezekkel a dolgokkal? a segítséget előre is köszönöm.


2016. márc. 6. 16:52
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:
meg amikor megemlítem, hogy ő is legalább ugyanannyiszor emeli fel a hangját, mint én, akkor azzal indokol, hogy ő megteheti, én meg nem, mert én vagyok a gyereke. szerintetek ez jogos?
2016. márc. 19. 15:44
 22/23 anonim ***** válasza:

Te is pont az a fiúcska vagy aki totálisan rátelepszik az anyjára és mindenki mást hibáztat a helyzetéért.

Anyád a viselkedésére tőled teljes felmentést kap.

"Nem költözök el, akkor sem ha így viselkedik"

"Rábízom a pénzemet, akkor is ha így viselkedik"

"Minden héten hazajövök, akkor is ha így viselkedik"

Tudod te mi a bajod? Hogy sokkal kényelmesebb neked az ISMERT szart elviselni, mint belemenni egy totál ismeretlen helyzetbe, ami k*ra ijesztő.

Anyuci pici fia lettél. Nyilván nem a te hibád, anyád nevelt ilyenné, viszont már felnőtt vagy, a változtatás CSAK rajtad áll.

Mit tehetnél? Költözz el. A válasz teljesen egyszerű. Amíg otthon laksz, ne várd egy pillanatig se, hogy bármit is javul a helyzet. Erre ne számíts (vagyis reménykedhetsz még pár évig amíg meg is nyomorodsz).

Ennél jobb tanácsot soha senki nem fog neked adni, hisz az anyáddal házon belül nyilván nem tudod megoldani a problémákat, ha meg lehetne már sikerült volna.

Az meg, hogy anyukád nem akar majd szóba állni veled, és egyedül van, és nem akarod elvágni magad tőle stb., CSAK ÜRÜGY ARRA, HOGY NE VÁLTOZTASS AZ ÉLETEDEN. Mert az a nehezebb. K*a nehéz előre lépni, amikor mindenki visszafelé ránt, elképzelhetetlenül ijesztő egy szar de stabil helyzetből a bizonytalanságba kilépni. Ez igaz. De ha folyton felmentést adsz anyádnak a viselkedésére és okot magadnak arra, hogy ezt elviseld, nem fog soha változni semmi.

2016. márc. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Mièrt nem mondod azt hogy nem kapsz ösztöndíjakat? Így nem is tudna róla ,megtarthatnád. Szerintem a kolit meg kaját simán lehet fizetni ezekből plusz mèg dolgozol is.
2016. márc. 31. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!