Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan kezeljem ezt a szituáci...

Hogyan kezeljem ezt a szituációt? Már egyre jobban elegem van belőle?

Figyelt kérdés

Kezd elegem lenni, hogy anyám állandóan belemagyaráz mindenféle hülyeséget velem kapcsolatos dolgokba, valamit a fejébe vesz, hiába mondom, hogy nem úgy van és hülyeség, akkor is tovább hajtogatja. Én már sokszor elveszítem a türelmem, veszekedés lesz belőle, ő ebből kitalálja hogy idegbeteg vagyok és másoknak is elkezdi mondogatni, hogy idegbeteg vagyok, meg indulatos. És ő csodálkozik, hogy volt nekem barátnőm és hogyan vannak barátaim, miközben idegbeteg vagyok... (talán ők nem viselkedtek így, nem akartak minden negatív dologgal megvádolni engem és ők hittek nekem, megértették mit akarok mondani... de anyám nem.... ).


Másik városban vagyok egyetemista és kollégista, itthon csak hétvégén vagyok. Itthon általában hétvégén nem ritka, hogy éjjel 2-ig fent vagyok és gépezek. Ez pedig őt zavarja. Az jön le neki ebből, hogy én függő vagyok, nincs életem, borzalmas dolgokat nézek az interneten, elrontom magam... miközben vagy játszok, vagy sorozatot/filmet nézek, vagy youtube-on nézek videókat. De szoktam még programozni is vagy iskolai feladatokkal foglalkozni. De ő a fejébe vette, hogy én beteg dolgokat nézek az interneten, azért vagyok fent éjszakáig... meg szerinte függő vagyok... és nem képes megérteni, hogy nem így van, a hogy elképzeli! én meg már elvesztem emiatt a türelmem, elegem van a rágalmakból, meg az elmélet gyártásokból és kiakadok ezen. aztán a fejemhez vágja hogy megint idegbeteg vagyok... aztán ezután mondogatja, hogy menjek vissza kollégiumba, haza se jöjjek és tartsam el magam.. mindig ez a vége, erre lyukadunk ki...

ez a netezős/gépezős dolog csak 1 példa...

lehetséges, hogy szeret felettem uralkodni és direkt magyaráz nekem olyan dolgokat, amikre én azt mondom hogy nem igaz? azért hogy ő neki lehessen mindig igaza és ezt élvezi? vagy velem van a hiba? mit tudnék kezdeni ezekkel a dolgokkal? a segítséget előre is köszönöm.


2016. márc. 6. 16:52
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Edesapad? Elhunyt vagy elvaltak?
2016. márc. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Apukám már nem él. testvérem nincs. a szüleim testvérei meg leszarnak mindent. nem tartjuk a kapcsolatot velük.
2016. márc. 6. 18:19
 13/23 anonim ***** válasza:

Akkor ez a baj. Anyukad valoszinuleg meg mindig nm tudta feldolgozni az apukad halalat es te vagy az egyetlen akire szamithat.

Hagyd hadd pattogja ki magat, aztan mondd neki hogy nezzetek meg egy filmt vagy csinalj neki egy vacsorat.

Rosszul esik neki hogy otthon vagy de megsem. A haverjaid tudnak varni, fe az anyukad nagyon fog hianyozni ha mar o sem lesz...

2016. márc. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Anyukám meg apukám kapcsolata hosszú évekig semmilyen volt, nem beszéltek egymással, nem szerették egymást. össze se házasodtak.


ezeket a folyamatos és felesleges elméletgyártásokat, illetve cseszegetést meg még mindig nem értem. nem hinném, hogy ahhoz lenne köze, hogy nincs senkije.

már egy ideje eljár társaságokba is, barátokat is szerzett már.

2016. márc. 6. 18:26
 15/23 anonim ***** válasza:

#800kmes vagyok

mondjuk igazad van, hogy lehet az se lenne megoldás. De mi lenne ha azt mondanád, hogy tanulnod kell vagy projektet készíteni és az egyszerűbb lenne ha maradnál a koliban..?

vagy mondjuk mennyit segítesz neki? anyagilag hogy álltok?

szüleim azért tiszta idegek,de persze nem mondják ,m ert van egy nagyobb hitel és még a munka miatt is.. amúgy szerintem minden családnál más a megoldás

2016. márc. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

sokszor elveszítem a türelmem, veszekedés lesz belőle,


na itt a baj egyik füleden be másikon ki mit gondoljon rólad ha folyton dilizel

2016. márc. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

azért kíváncsi lennék, ha ötödjére is azt vágná a fejedhez, hogy idegbeteg ember vagy és segítségre szorulsz. :D

először még sikerült figyelmen kívül hagynom, de így már sokadszorra frusztráló végighallgatni az ilyen vádaskodásokat.

2016. márc. 6. 21:22
 18/23 A kérdező kommentje:
#15: anyagilag most nincs problémánk, mert a sulitól kapok szociális támogatást, meg tanulmányi ösztöndíjat, plusz az önkormányzattól is bursa hungarica ösztöndíjat. meg még heti 1 napot dolgozok is a kollégiumi büfében, szóval pénzzel nincs gond. annyi, hogy mindennel el kell számolnom otthon és a pénzt haza kell vinnem. amíg ő tart el, addig ő felel a pénzért....
2016. márc. 6. 21:23
 19/23 anonim ***** válasza:

A szociális támogatást, az ösztöndíjakat meg a munkabéredet a saját számládra kapod, nem? Hát akkor nem vagy anyukádra szorulva, nem ő tart el, sőt, ha jól értem, ő fej téged.

Ha ritkábban mennél haza, akkor a konfliktus is kevesebb lenne, a pénzedet magadra költenéd, és ő sem mondhatná, hogy ő etet, meg otthon vizet, villanyt használsz, ha mondjuk egy hónapban egy hétvégét vagy otthon (vagy még ritkábban).

Ha pedig megkérdezi, hogy miért nem jössz gyakrabban haza, akkor őszintén megmondhatod, hogy eleged van az otthoni veszekedésekből. Talán akkor leesik neki a tantusz, hogy ezzel a stílussal egyetlen élő rokonát fogja eltávolítani magától.

2016. márc. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Goldmund73:

Persze, én se jókedvemben hozom haza a pénzt. Ha ellenkezem, jön az a szöveg, hogy "amíg ő nála lakom..." addig ő kezeli a családi kasszát. szerinte én nem tudok spórolni és elb.sznám felesleges dolgokra a pénzt, ezért ő elteszi és abból kapok minden héten költőpénzt. ez így oké, így se szoktam heti 5 ezernél többet költeni, de attól még zavar az, hogy rohadtul nem bízik bennem és hogy szerinte elherdálom a pénzt, ezért legyen nála... ezt is hiába mondom neki...

2016. márc. 19. 11:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!