Normálisak a szüleim?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, de úgy bánnak velem, mint egy 12 évessel.

Van egy 22 éves barátom és szerintem természetes lenne, hogy le akarunk feküdni egymással, de anyámék nem képesek ebbe beletörődni és megszabják, hogy ha mondjuk délután 4-kor találkozok vele, akkor fél 6-ra már legyek otthon. Viszont nekem egy teljes óra hazabuszozni, szóval kb fél órát találkozhatnék vele, az meg még arra se elég, hogy csak simán együtt legyek vele, nem hogy felmenjünk hozzájuk. Őt meg nem engedik, hogy hozzám jöjjön.

Annyira gáz, hogy neki előttem olyan barátnői voltak, akiket simán elengedtek még ott aludni is nála, meg az ő szülei is megengedik, hogy felmenjen hozzá valaki, sőt, ő már 16 évesen hordott fel magához barátnőket...Nekem meg 18 évesen megmondják, hogy csak fél órát talizhatok egy nap a barátommal és amig el nem költözök innen, ami évek múlva lesz, ne is álmodjak arról, hogy nemi életet éljek.

Ez szerintem qrvára beteges, egy szülőnek nem kéne ennyire belemásznia a gyereke életébe. Ezzel már magát a kapcsolatomat veszélyeztetik, már esküszöm, arra várok, mikor mondja azt a barátom, hogy szakitani akar velem, mert ő egy nővel akar együtt lenni, nem egy kislánnyal, akit a szülei nem engednek felmenni a barátjához...És igaza is lenne. Pedig még csak 3 hete vagyunk együtt..

Miért ilyen elmebetegek? Mit csináljak??


2016. márc. 13. 16:39
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
93%

"neki előttem olyan barátnői voltak, akiket simán elengedtek még ott aludni is nála, meg az ő szülei is megengedik, hogy felmenjen hozzá valaki, sőt, ő már 16 évesen hordott fel magához barátnőket..."


Nyilván nem biztos, hogy így van, de ebből inkább az jön le, hogy te csak egy újabb barátnő vagy neki a sorban, akivel pár hét után már szexelne is, anyuci meg büszke a nagy fiacskájára, hogy lám, milyen vonzó pasi, csak úgy viszi ágyba egymás után a nőket. 18 évesen persze senki nem mondhatja meg neked, hogy kivel mennyi idő után szexelj, de látszik, hogy még csak a korodat tekintve vagy felnőtt, a gondolkodásodnak még van hová érnie. Légy egy kicsit felelősségteljesebb, nem árt az a párkapcsolatokban.

2016. márc. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 A kérdező kommentje:

Köszi a normális válaszokat, de úgy látom, itt is van pár érdekes felfogású ember :D

Egy az, hogy a szüleim miért tudnának arról, hogy ő 16 évesen már lányokat vitt fel magához? xD Azt azért irtam le, hogy látszódjon a különbség az én szüleim között, akik 18 évesen se képesek beletörődni abba, hogy nem kisgyerek vagyok már, meg az ő szülei között, akik 16 éves korában már nem szóltak bele az ilyen dolgaiba, max megkérdezték tőle, van-e óvszere. Nem azt mondom, hogy minden szülőnek ilyennek kéne lennie, de még mindig jobb egy ilyen lazább szülő-gyerek kapcsolat, mint a köztem és anyámék közt lévő, hogy nem érdekli velem kapcsolatban őket semmi, csak az a fontos nekik, hogy egész nap iskolában legyek, aztán hazajöjjek takaritani, mint valami csicska és még véletlenül se legyen semmi más, fontosabb dolog az életemben, mint az iskola meg hogy itthon bejárónősködjek.

És mitől lennék qrva? Hogy kivánom a barátomat? :D Igen, 3 hete vagyunk együtt és le akarunk feküdni. Akkor mi van? Meddig kéne várnunk, fél évig? Ameddig össze nem házasodunk? És mégis minek? Kiváncsi lennék, azok az emberek, akiknek ez fáj, hogy még csak 3 hete vagyunk együtt, mennyi idő után feküdtek le a mostani párjukkal. Jajj bocsánat, ők biztos szentek és még mindig szüzek és várnak addig, amig nem akarnak gyereket.

Meg nem értem azt se, mitől lenne hamarosan vagy gyerekem vagy nemi betegségem attól, hogy 18 évesen 'már viszket nekem'. Ti nem hallottatok még az óvszerről? Vagy a fogamzásgátlóról? Vagy úgy általában a védekezés fogalmáról?

2016. márc. 13. 17:58
 13/46 anonim ***** válasza:
23%

"meg az ő szülei is megengedik, hogy felmenjen hozzá valaki"

Mindig így volt, hogy gyakran a fiúnak még szereztek is lukat, hogy kiélje a testi szükségleteit. A lányt viszont nem ürítésre nevelték, féltették, nem engedték pár hetes kapcsolatba papás-mamást játszani. Ez van -nyomokban ma is.

2016. márc. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
28%
Aért nem 3 hét után kéne lefeküdni valakivel. Mostani párom egy éjszakás kalandnak indult, igy csokolozás után rögtön történtek dolgok. De mai napig együtt vagyunk. Első szex,jó másfél év ismerettség után volt.(kb 2 évig rendszeresen megtörtént.) Első barátommal (mert igen,más partnerrel volt mint az elsőszex) kb fél évvel később volt. Egyébként velük kéne megbeszélni. Párommal 2004óta ismerjük egymást,2 gyerekünk van,s egy éjszakásnak indult.
2016. márc. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
76%

Azért vihetett fel 16 évesen lányokat, mert ő fiú... Megdönt néhány lányt és tovább lép. Lényegében nincs veszteni valója, ha lány teherbe esik, még akkor sem. Ha akar, tovább lép (most hagyjuk a jogi háttért). Ellenben, ha egy lány teherbe esik, akkor ott a gyerek, akiről gondoskodni kell, és akkor még nem is beszéltünk a lány jövőjéről.

Tényleg elég gyerekes a felfogásod, ha ezzel akarsz kontrasztot állítani a szüleitek között.

A többieknek pedig igazat adok abban, hogy még csak 3 hete vagytok együtt. Ez még semmi. Még bőven randizgatni kéne, és megismerni egymást, nem egyből ágyba bújni, bár lehet, csak én vagyok maradi 24 évesen...

2016. márc. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 A kérdező kommentje:
De én a barátomat nem is csak most ismertem meg, hanem vagy 4 éve. Csak most kezdtünk el járni.
2016. márc. 13. 18:10
 17/46 anonim ***** válasza:
89%
Kérdező, arra nem válaszoltál, hogy a szüleid akkor is így megszabják-e, hogy mennyi idő múlva légy otthon, amikor a barátnőiddel találkozol, vagy a barátoddal való találkozások időkeretét szabályozzák így?
2016. márc. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
76%
*vagy _csak_ a barátoddal való találkozások időkeretét szabályozzák így?
2016. márc. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 A kérdező kommentje:
A barátnőimmel nem szoktam annyira iskolán kivül találkozni, de ha igen, akkor is max ilyen 1-másfél órát lehetek velük és utána ha hazajövök, mutatnom kell valami bizonyitékot, hogy tényleg velük voltam...Pl. mikor legutóbb egyik barátnőmnek szülinapja volt és megbeszéltük, hogy cukrászdába megyünk, haza kellett hoznom a blokkot megmutatni, hogy tényleg ott voltam velük....
2016. márc. 13. 18:14
 20/46 anonim ***** válasza:
96%
Adtál valaha okot arra, hogy ne bízzanak benned?
2016. márc. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!