Normálisak a szüleim?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, de úgy bánnak velem, mint egy 12 évessel.

Van egy 22 éves barátom és szerintem természetes lenne, hogy le akarunk feküdni egymással, de anyámék nem képesek ebbe beletörődni és megszabják, hogy ha mondjuk délután 4-kor találkozok vele, akkor fél 6-ra már legyek otthon. Viszont nekem egy teljes óra hazabuszozni, szóval kb fél órát találkozhatnék vele, az meg még arra se elég, hogy csak simán együtt legyek vele, nem hogy felmenjünk hozzájuk. Őt meg nem engedik, hogy hozzám jöjjön.

Annyira gáz, hogy neki előttem olyan barátnői voltak, akiket simán elengedtek még ott aludni is nála, meg az ő szülei is megengedik, hogy felmenjen hozzá valaki, sőt, ő már 16 évesen hordott fel magához barátnőket...Nekem meg 18 évesen megmondják, hogy csak fél órát talizhatok egy nap a barátommal és amig el nem költözök innen, ami évek múlva lesz, ne is álmodjak arról, hogy nemi életet éljek.

Ez szerintem qrvára beteges, egy szülőnek nem kéne ennyire belemásznia a gyereke életébe. Ezzel már magát a kapcsolatomat veszélyeztetik, már esküszöm, arra várok, mikor mondja azt a barátom, hogy szakitani akar velem, mert ő egy nővel akar együtt lenni, nem egy kislánnyal, akit a szülei nem engednek felmenni a barátjához...És igaza is lenne. Pedig még csak 3 hete vagyunk együtt..

Miért ilyen elmebetegek? Mit csináljak??


2016. márc. 13. 16:39
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
10%
Irigy a nyavalya! Mire, a hülyeségre? Hát hogyne! Sivár lelki élete lehet annak, akinek ebben a korban csak ez számít. Mit nem érteni azon, hogy tizenévesen nem foglalkoztatott ez a téma? Nem mindenki kezdi 14-16 évesen, akár hiszik, akár nem. Vannak még normális értékrendű fiatalok a világon, ha nem is sokan.
2016. márc. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
64%

A szülőknél ez a normális viselkedés. Tudod, az az extra, ahol a szülők nem ilyenek, és az első kapcsolatba sem szólnak bele semmilyen mértékben.

És ha már felnőttnek érzed magad a dugáshoz, akkor ahhoz is legyél felnőtt, hogy őszintén a szüleid elé állsz, és a nyakukba öntöd, amit ide írtál, hogy "anya, 18 vagyok és már nagyon szeretnék több időt is együtt tölteni a barátommal... ígérem, este felhívlak, és az utolsó busszal mindenképp hazamegyek". Vagy valami hasonló.

Egyáltalán nem elmebetegek a szüleid, csak nem azok a "laza" típusok, és nyilván azért, mert féltenek az első kapcsolat miatt, hogy kihasználnak, terhes leszel, stb. Az én anyukám is féltett engem anno, amit meg is értek, de mindig meg volt beszélve valami értelmes időpont a hazamenetelre, és mivel betartottam, egyre inkább engedte, a következő kapcsolatba pedig már egyáltalán bele sem szólt, pedig ott "durvább" dolgok is voltak szülői szemmel.

Én nem mondanám, hogy a barátod csak egy kósza numerát akar, de azért hidd el, később nem fogod megbánni, hogy legalább egy hónapot vártál vele. Hova kapkodtok egyébként is. Ha neki a nagyon sürgős, akkor ott pedig nem árt gyanakodni... Ha odajuttok, eleinte csak nyalasd ki magad sokszor. :) Ez a legfontosabb tippem. :)

2016. márc. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 A kérdező kommentje:

Nem ő az első barátom egyébként, előtte volt még 2 fiú. Bár velük is amiatt lett vége, mert nem engedték, hogy találkozzunk...

Amúgy utolsó előtti, elmagyaráznád, mégis milyen hülyeségre lennél irigy? :D Mert már el lettem mondva mindenféle hülye qrvának, csak még senki nem indokolta meg, miért is.

Szóval ribi vagyok azért, mert nemi életet szeretnék élni. Aha.

Hülye meg azért, mert szerintem nem normális, hogy nem engednek el a szüleim sehová 18 évesen? Vagy mert a válaszadók nagy részének egy 18 éves lányról, meg a szexről egy oldalon már egyből a terhesség jut eszébe? Meg a nemi betegségek? Magyarul itt kb senki nem is tudja, mi az az óvszer pl.

Apropó óvszer, birtam az egyik válaszoló érvelését, miért is nem ér összehasonlitani az én szüleimet az övéivel. Mert én nőnek születtem, ezért képes lennék teherbe esni, ha nem védekeznénk, ő meg nem. Szóval egy fiúnak lényegében amiatt elnézhető, ha már 16 éves kora óta szexel és hord fel magához lányokat, mert nem lyuk van a lábai között, de ha egy lány kivánni meri a szexet, már egyből lotyó lesz :D

És én vagyok a hülye.

De mindegy, ezen már nem akarok senkivel se veszekedni, ahogy észrevettem, ez az oldal tele van normális emberekkel, csak ebben a kategóriában vannak szinte kizárólag b_szatlan, elvált nők, meg munkanélkülik, akik azzal töltik a napjukat, hogy feljárkálnak erre az oldalra és ott kötnek bele mindenkibe, ahol csak tudnak, majd este azzal a tudattal térnek nyugovóra, hogy ma is megmentettek valami elkallódott lelket az interneten az elzülléstől.

2016. márc. 14. 12:58
 34/46 anonim ***** válasza:
14%

Miért nem megy a korosztályodnak az értő olvasás? :(

Ha megfigyelted volna, nem neked válaszoltam, hanem az eggyel felettem lévőnek. Mivel ő azzal érvelt, aki nem ért veled egyet, az csak féltékeny lehet rád. Kérdem, mégis mire? Rengeteg embernek van stabil, boldog párkapcsolata, hozzá rendszeres szexuális élettel. Miért lenne valaki féltékeny egy 18 éves idegen lányra?


"Apropó óvszer, birtam az egyik válaszoló érvelését, miért is nem ér összehasonlitani az én szüleimet az övéivel. Mert én nőnek születtem, ezért képes lennék teherbe esni, ha nem védekeznénk, ő meg nem. Szóval egy fiúnak lényegében amiatt elnézhető, ha már 16 éves kora óta szexel és hord fel magához lányokat, mert nem lyuk van a lábai között, de ha egy lány kivánni meri a szexet, már egyből lotyó lesz :D "


Ezt pedig tőlem idézted... :) Akárhogy is vergődsz, ez az általános társadalmi megítélés, de ahogy látom, itt sem sikerült értelmezni a szöveget, ami azért érettségi előtt egy kissé gáz.


"De mindegy, ezen már nem akarok senkivel se veszekedni, ahogy észrevettem, ez az oldal tele van normális emberekkel, csak ebben a kategóriában vannak szinte kizárólag b_szatlan, elvált nők, meg munkanélkülik, akik azzal töltik a napjukat, hogy feljárkálnak erre az oldalra és ott kötnek bele mindenkibe, ahol csak tudnak, majd este azzal a tudattal térnek nyugovóra, hogy ma is megmentettek valami elkallódott lelket az interneten az elzülléstől."


Azt hiszed, ettől te most nagy kislány vagy? :) Más legalább nem a gyakorira jár fel panaszkodni a szüleiről, hanem megoldja maga a gondjait. Ha így haladsz, még 25 évesen sem fogsz szexelni. 18 éves vagy, itt lenne az ideje kiállni magadért. Ne itt legyen nagy a szád, hanem a szüleid előtt.

2016. márc. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
14%
de hát kérdező, az ilyen alakokat bizony könnyűvérűeknek hívják, más szóval, de ez talán átmegy a trágárságszűrőn. Gyűjtöd a trófeákat? Legyen. Szidod a szüleidet, mert féltenek a jövőre nézve? (kinek kell egy elhasznált nő?) Szidejd. De ne várd már, hogy itt kórusban igazoljanak, és főleg ne szitkozódj, hogy munkanélküli stb - mert talán valamiben a szüleidnek is igaza van, hogy féltenek ebben az elvadultságodban. És nem attól féltenek a szüleid és itt a válaszadók 90%-a, hogy ezért elhagy valaki, mert az, aki ezért elhagy, csak közösülni vágyó 3hetes haver. Még hosszú élet áll előtted, ne kapkodj.
2016. márc. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
73%

"Akárhogy is vergődsz, ez az általános társadalmi megítélés"


Az. De nem helyes. Bárhogy is hisztizik a kérdező az utolsó kommentjében, ebben igaza van. Mégis mitől lenne egy szexelő tizenéves fiú különb egy szexelő tizenéves lánynál? Csak mert farka van? Nem simogatnám meg a 18 éves lányom fejét, ha három hét után le akarna feküdni a barátjával, de a fiamét sem, ha 16 éves kora óta lányokat vinne fel magához.

2016. márc. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
7%

"Az. De nem helyes. Bárhogy is hisztizik a kérdező az utolsó kommentjében, ebben igaza van. Mégis mitől lenne egy szexelő tizenéves fiú különb egy szexelő tizenéves lánynál? Csak mert farka van? Nem simogatnám meg a 18 éves lányom fejét, ha három hét után le akarna feküdni a barátjával, de a fiamét sem, ha 16 éves kora óta lányokat vinne fel magához."


Banyek, olvasd már el, hogy eredetileg mit írtam... Nem hiszem el, hogy nem lehet értelmezni pár mondatot...

Nem azt írtam, hogy ő most ettől ribi. Kit érdekel, hogy 3 hét után lefekszik a barátjával? Egészségükre, ha úgy akarják. Azt írtam, hogy egy 16 éves fiú, ha teherbe is ejt egy lányt, sokkal könnyebben túl tud rajta lépni, mint ha egy hasonló korú lány teherbe esik, mert ott marad a gyerek... Hol van ebben az elítélés?

2016. márc. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
40%

A kérdező ezt írta: "Szóval egy fiúnak lényegében amiatt elnézhető, ha már 16 éves kora óta szexel és hord fel magához lányokat, mert nem lyuk van a lábai között, de ha egy lány kivánni meri a szexet, már egyből lotyó lesz :D ""

Te meg erre széttárod a karod, és közlöd, hogy ez egy általános társadalmi megítélés. Vagyis lényegében ráerősítesz, ha nem is mondod ki ugyanazokkal a szavakkal.

Nem tudom, azelőtt írtál-e valamit, ami ennek ellentmond, nem mindig követem vissza pontosan, hogy ki mit ír, pláne mert az azonos százalékosok sem mindig ugyanazok az emberek.

2016. márc. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
56%

Komolyan ezzel érveltek, hogy nemibeteg lesz, meg terhes, és ezért ne szexeljen? Könyörgöm, 18 éves, valószínűleg tisztában van a védekezés fogalmával. Akik ilyeneket írnak, mikor kezdtek nemi életet élni, 30 évesen? Esküszöm nem értem...

Nagyon örülök, hogy nekem nem ilyen szüleim vannak, mint sok válaszoló, akik már betegesen konzervatívan állnak a dolgokhoz. Engem már 17 évesen elengedtek a barátomhoz, mégsem lettem r*ibanc, meg nem estem teherbe. Az ilyen szülők akik mindent ennyire tiltanak a gyereküknek, csak negatív eredményt érnek el vele.

2016. márc. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
12%

"Komolyan ezzel érveltek, hogy nemibeteg lesz, meg terhes, és ezért ne szexeljen? Könyörgöm, 18 éves, valószínűleg tisztában van a védekezés fogalmával. Akik ilyeneket írnak, mikor kezdtek nemi életet élni, 30 évesen? Esküszöm nem értem... "


Erre már nem tudok mit írni... :) Olvasd el még egyszer a kérdést, majd a 15. választ, majd lassan még egyszer, biztos, ami tuti, hátha megérted, miért írtam.

2016. márc. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!